Umbria - zielone serce Włoch

7 dniowa wycieczka do Włoch do Umbrii - wspaniałe zabytki np.: Asyż, Orvieto, Perugia,
piękny górzysty krajobraz, ukwiecone łąki w Górach Sybillińskich,
małe miasteczka, które zachowały średniowieczny charakter

Urbino * Płaskowyż Piani di Castelluccio * Norcia * Asyż * Montefalcone * Bevagna * Cascata delle Marmore * Orvieto * Todi * Perugia * Jezioro Trazymeńskie


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Umbria - nazywana zielonym sercem Włoch - leży w górnej części dorzecza Tybru, pomiędzy Toskanią, Lazio i Marche. Od północy i wschodu Umbria sięga Apeninów, których szczyty przekraczają miejscami 2000 m n.p.m., podczas gdy część południowo-zachodnia ma charakter raczej wyżynny lub łagodnych gór. Szczególne miejsce w krajobrazie Umbrii zajmuje rozległa kotlina, w której rozciąga się Jezioro Trazymeńskie, większe niż Śniardwy. Bogata sieć rzek i strumieni oraz znaczne opady w górach powodują, że woda jest łatwo dostępna i dłużej utrzymuje się świeża zieleń.

Umbria słynie ze wspaniałych krajobrazów, harmonijnie łączących elementy przyrodnicze i kulturowe. Miasta i miasteczka Umbrii, położone zwykle na wierzchołkach lub zboczach gór, są zaliczane do najpiękniejszych we Włoszech, a kryją wspaniałe zabytki, począwszy od budowli wznoszonych przez Etrusków.

Umbria to także ziemia świętych - tu urodzili się św. Benedykt (w Norcii) i św. Rita (w Roccaporena koło Cascii), tu przyszedł na świat i działał św. Franciszek, a Asyż jest jednym z najważniejszych ośrodków chrześcijańskiej duchowości.

Program wycieczki jest pomyślany tak, by umożliwić spotkanie zarówno z kulturą, krajobrazem, przyrodą i dziedzictwem duchowym Umbrii. Tydzień, to i tak zbyt krótko, aby Umbrię poznać, ale wystarczy by się w niej zakochać.

Przez cały czas pobytu uczestnicy będą zakwaterowani w tym samym miejscu, bez potrzeby wielokrotnego pakowania się i przenoszenia się do innego obiektu. Wygodny hotel, który będzie bazą, jest dogodnie położony w stosunku do głównych atrakcji Umbrii co ogranicza konieczność długich przejazdów.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Włoch.

2 dzień
Śniadanie , dalsza podróż do Umbrii. Po drodze postój w Urbino, mieście Rafaela. W programie zabytkowe centrum wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO z monumentalnym Pałacem Książęcym (Palazzo Ducale) wybudowanym w połowie XV wieku na polecenie księcia Federico da Montefeltro. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Perugii.

3 dzień
Śniadanie, przejazd na płaskowyż Piani di Castelluccio, by podziwiać prawdziwy spektakl natury. Płaskowyż o tej porze pokrywa się kolorowym dywanem kwiatów tworząc stale zmieniające się barwne kompozycje. Kwitną tu tysiące maków, narcyzów, fiołków, chabrów i kwiatów soczewicy. W drodze powrotnej postój w Norcii, gdzie urodził się św. Benedykt. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Zwiedzanie miasta: Bazylika św. Franciszka i kościół św. Klary, wycieczka piesza na Monte Subasio po dróżkach, którymi wędrował św. Franciszek. W tym dniu zwiedzanie również pełnych uroku, zabytkowych miasteczek Montefalco i Bevagnii, gdzie w małych sklepikach można kupić miejscowe przysmaki: wędliny, sery, oliwki a zwłaszcza wina, z których słyną te okolice. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wizyta w parku Cascata delle Marmore, gdzie znajduje się wodospad opiewany przez Byrona. Przejazd do Orvieto, dawnego miasta etruskiego, usytuowanego na wulkanicznej skale, znanego przede wszystkim z katedry, arcydzieła włoskiego gotyku, ale pełnego i innych ciekawych zabytków. Następnie przejazd do urokliwego Todi, miasteczka położonego na wyniosłym wzgórzu ponad doliną Tybru. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Perugii, zwiedzanie stolicy Umbrii. Miasto pełne jest wąskich uliczek i malowniczych zaułków oraz monumentalnych kościołów i budynków publicznych. Muzeum sztuki w Perugii posiada liczne dzieła mistrzów włoskiego renesansu. Przejazd w kierunku Jeziora Trazymeńskiego, wizyta w Castiglione del Lago , miasteczku położonym na skalistym cyplu wcinającym się w wody jeziora . Najważniejszą budowlą jest tutaj fascynujący zamek Rocca del Leone będący jedną z bardziej interesujących umbryjskich budowli militarnych powstałych w średniowieczu. Roztaczają się stąd piękne widoki na jezioro i jego otoczenie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 6 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • opiekę pilota
  • składkę na TFG w wysokości 10 zł

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, przewodników lokalnych, kolejki do Orvieto, opłat wjazdowych do miast, ok. 70 euro/os.

Galeria:

Cascata delle Marmore
Cascata delle Marmore
Orvieto, katedra
Orvieto
Sąd Ostateczny - Luca Signorelli / katedra w Orvieto, kaplica San Brizio /
Todi
Todi
Fontana Maggiore w Perugii
Perugia - stary akwedukt
Perugia - mini metro
Perugia7
Perugia - Galleria Nazionale dell Umbria
Jezioro Trazymenskie

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor