Sycylia

10 dniowa wycieczka na Sycylię - starożytne ruiny, średniowieczne miasteczka,
wulkaniczne krajobrazy, piękne plaże

Tivoli * Taormina * Etna * Wąwóz Alkantara * Syrakuzy * Agrigento
Selinunte * Monreale * Palermo * Cefalu


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię, nocleg przy granicy austriacko-włoskiej.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż przez Włochy, spacer po ogrodach Tivoli, obiadokolacja i nocleg w okolicy Tivoli.

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Sycylii, przeprawa promowa przez Cieśninę Mesyńską. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Taorminy.

4 dzień
Śniadanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

5 dzień
Śniadanie, wycieczka pod Etnę, największy aktywny wulkan Europy, wyjazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (dla chętnych fakultatywnie wjazd jeepem do głównego krateru przy sprzyjających warunkach sejsmicznych, koszt ok. 55 Euro/os.). Przejazd do Wąwozu Alkantara, gdzie rzeka przełamuje się wodospadami przez wąski bazaltowy wąwóz utworzony przez erupcyjną działalność Etny. Wizyta w Taorminie, miejscowości uznanej za najpiękniejszą na Sycylii. W programie: teatr grecki z piękną panoramą na zatokę i Etnę, zabytkowe średniowieczne centrum z placem ze wspaniałą wieżą zegarową, spacer po Corso Umberto, głównej, pełnej zabytków promenadzie Taorminy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Syrakuz, największego ośrodka politycznego i kulturalnego starożytnej Sycylii, zwiedzanie miasta. W programie: Wyspa Ortygia, kolebka antycznej cywilizacji Syrakuz (pozostałości świątyni Apollina z VII w p.n.e), zwiedzanie Parku Archeologicznego Neapolia (Teatr Grecki, kamieniołomy z Uchem Dionizosa, ołtarz Hierona II, amfiteatr rzymski). Przejazd do Agrigento, zwiedzanie słynnej Doliny Świątyń, najlepiej zachowanych (obok ruin w Syrakuzach) zabytków antycznych. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Agrigento.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Selinunte, zwiedzanie ruin greckiego miasta z VI w p.n.e.. Następnie przejazd do Monreale, zwiedzanie normańskiej katedry ze średniowiecznymi mozaikami, następnie Palermo, zwiedzanie miasta, w programie: katedra św. Jana, Pałac Normandzki z salą Rogera i Kaplicą Palatyńską, Plac Czterech Boków z 4 fontannami, Teatr Massimo. Obiadokolacja i nocleg w Palermo.

8 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Cefalu, miasta założonego przez Rogera II, zwiedzanie katedry normandzkiej, uważanej za najpiękniejszą na Sycylii. Dalsza podróż w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

9 dzień
Śniadanie, przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy w okolicy granicy włosko-austriackiej.

10 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • 9 noclegów ze śniadaniem w hotelach 3* , pokoje 2, 3 os. z łazienkami
  • 9 obiadokolacji
  • przeprawę promową przez Cieśninę Messyńską
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów przewodników lokalnych ok. 80 €
  • napoi do posiłków
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

Monreale
Palermo
Palermo
Palermo
Palermo
Palermo
Cefalu
Cefalu
Cefalu
Cefalu

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor