Apulia
(samolot)

Malownicza kraina położona na obcasie włoskiego buta. Kraina ciekawych zabytków, białych miasteczek, błękitnego nieba, szmaragdowego morza i srebrzystej zieleni gajów oliwnych. Apulia czyli miejsce niezwykłe i fascynujące.

W programie:
Alberobello - bajkowe domki trulli (UNESCO)
Matera - miasto wykute w skale (UNESCO)
Locorotondo - białe miasteczko o kolistym kształcie starówki
Lecce - barokowa perła na południu Włoch
Polignano a Mare - średniowieczne miasteczko na nadmorskim klifie
Castel del Monte (UNESCO) - tajemniczy średniowieczny Zamek
Bari - miasto Świętego Mikołaja i Królowej Bony
Trani - adriatycka perełka Apulii

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień - Przelot do BARI
godz. 19.30 - spotkanie na lotnisku w Krakowie, godz. 21.45 23.45 przelot na trasie Kraków Bari. Transfer do hotelu, nocleg.

2 dzień MATERA ALBEROBELLO LOCORODONDO
Śniadanie, przejazd do Matery (Basilicata), niezwykłego miasta wykutego w skale. Matera jest jednym z najstarszych miast świata. Jej zabytkowa część zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks wydrążony w skale, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto fascynuje i zachwyca. Przejazd do Alberobello, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które słynie z bajkowych domów „trulli” - unikatowych, okrągłych niskich budowli ze stożkowatymi, kamiennymi dachami. Spacer wąskimi, krętymi uliczkami pomiędzy trullami pozostawi niezapomniane wspomnienia. Następnie przystanek w Locorotondo, białym miasteczku, perełce środkowej Apulii. Nazwa miasteczka nawiązuje do kolistego kształtu starówki. Spacer po tym urzekającym miasteczku. Powrót na nocleg.

3 dzień - LECCE - POLIGNANO A MARE
Śniadanie, przejazd do Lecce, które za sprawą barokowej architektury uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast zlokalizowanych na południe od Rzymu i często nazywane jest „Florencją południa”. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant'Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Następnie przystanek w Polignane a Mare, którego niewątpliwym atutem jest malownicze położenie na stromym klifie. Powrót na nocleg

4 dzień - CASTEL DEL MONTE TRANI - BARI
Śniadanie, przejazd do Castel del Monte, tajemniczego zamku, uznawanego za jedno z najdoskonalszych dzieł architektonicznych średniowiecza. W 1996 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, za swoją perfekcyjną formę oraz harmonijne połączenie elementów kulturalnych północnej Europy, świata muzułmańskiego i architektury klasycznej. Przejazd do Trani, urokliwej miejscowości położonej na wybrzeżu Adriatyku, z historycznym portem rybackim i niezwykłą katedrą św. Mikołaja Pielgrzyma na głównym placu, z którego roztacza się spektakularny widok na morze. Przejazd do Bari, miasta św. Mikołaja, królowej Bony, wąskich uliczek i urokliwej starówki. Zwiedzanie najstarszej części miasta: średniowieczny zamek księcia Fryderyka II, romańsko-gotycka katedra San Sebino oraz romańska bazylika św. Mikołaja, w której znajduje się nagrobek z 1593 r. królowej Polski Bony. Powrót na nocleg.

5 dzień wylot z BARI
Śniadanie, transfer na lotnisko, godz.13.10 15.10 przelot do Krakowa

Cena zawiera:

  • 4 noclegi w hotelu, pokoje 2-os z łazienkami
  • transport na terenie Apulii
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • bilet lotniczy Ryanair: Kraków-Bari-Kraków z małym bagażem podręcznym o wymiarach 40x20x25

Uwaga: istnieje możliwość dokupienia bagażu w wersji:
Regular (dodatkowy duży bagaż kabinowy o wymiarach 55x40x20 i wadze do 10 kg od 220 zł);
Plus (dodatkowy bagaż rejestrowany do 20 kg od 320 zł)

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji
  • biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 100€

Galeria:

Alberobello
Alberobello
Alberobello
Alberobello
Lecce
Lecce
Lecce
Lecce
Lecce
Lecce
Castel del Monte
Castel del Monte
Bari
Bari
Bari

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor