Wiedeńskie Jarmarki Bożonarodzeniowe

W stolicy Austrii od połowy listopada aż do Bożego Narodzenia najpiękniejsze wiedeńskie place przemienią się w urzekające, pachnące świątecznymi wypiekami, gorącym ponczem i prażonymi migdałami jarmarki bożonarodzeniowe. Całe Stare Miasto i główne ulice handlowe udekorowane są kolorowymi lampkami, które nadają miastu niepowtarzalny świąteczny nastrój.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Zapisy na wycieczkę wstrzymane z powodu lockdownu w Austrii.

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd o godzinie 3.15 z Bochni ul. Regis 1. (4:00 Kraków ul. Kałuży)

Przejazd do Wiednia. Wizytę w Wiedniu rozpoczniemy od przejazdu Ringstrasse- okazałym bulwarem powstałym pod koniec XIX wieku. Obecnie jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Austrii. Warta zobaczenia jest bogata zabudowa przy Ringstrasse: Plac Marii Teresy z pomnikiem Arcyksiężnej Austrii, a po obu jego stronach Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze, Teatr Zamkowy, Parlament w stylu helleńskiego gotyku, ratusz z 98-metrową wieżą, Opera Wiedeńska.
Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Spacer po Starówce poprzez najelegantsze ulice. Następnie areał Hofburga - cesarski pałac zimowy - symbol siły i bogactwa Habsburgów. Przejście pod Katedrę Św. Szczepana - dumy i jednego z symboli miasta z najbardziej znanym ołtarzem przedstawiającym męczeńską śmierć Św. Szczepana. XIII wieczna budowla nosi w sobie liczne cechy gotyku i baroku. Tego dnia zobaczymy również Hundertwasserhaus- budynek o bardzo nietypowych kształtach.

Czas wolny na udział w Jarmarkach Bożonarodzeniowych- niezwykłej krainie przepięknych światełek, drewnianych domków, cudownej muzyki i lokalnych, świątecznych przysmaków gdzie zapach korzennie przyprawionego wina, a także gwar rozbawionych ludzi wprawia w cudowny świąteczny nastrój.
Wyjazd w drogę powrotną około godziny 20:00. Planowane zakończenie wycieczki po północy (dnia 12.12.2021)

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW 15000zł + KL 15000€

Cena nie zawiera:

  • kosztów lokalnego przewodnika oraz składki na TFG i TFP w wysokości 10€ + 20zł (płatne obligatoryjnie u pilota wycieczki)
  • wydatków osobistych podczas udziału w Jarmarkach Bożonarodzeniowych


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor