Bratysława i Wiedeń - Jarmarki Świąteczne

Jarmarki Świąteczne to okazja do zobaczenia przepięknie udekorowanych europejskich miast w zimowej, przedświątecznej atmosferze pełnej zapachu pierników, egzotycznych przypraw i grzańca.
Oprócz klimatycznych jarmarków w Bratysławie i Wiedniu, zobaczymy jeszcze zamek w Bojnicach i zamek Esterhazy w Eisenstadt.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 6.00, CH Decathlon ul. Zakopiańska.
Przejazd do Bojnic. Zwiedzanie zamku w Bojnicach, który jest jednym z najładniejszych i najczęściej odwiedzanych zamków nie tylko na Słowacji, ale także w Europie Środkowej. Zamek zbudowano na wzniesieniu z tufu wapiennego, na którym w XI wieku stał średniowieczny gród. Ostatnimi właścicielami zamku byli członkowie rodu Pálfi. To im Zamek zawdzięcza swój dzisiejszy wygląd. Pod koniec XIX w. został przebudowany na wzór zamków stojących nad rzeką Loarą.
Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji w programie m.in.: Katedra Św. Marcina (zewnątrz) - gotycka budowla z XIV-XV wieku (w katedrze tej koronowało się 9 węgierskich królów i 8 królowych); Rynek Staromiejski, Michalska Brama – dobrze zachowana brama w starych murach miejskich; pałac prymasowski (spacer wokół pałacu) – klasycystyczna budowla z końca XVIII wieku (w sali lustrzanej pałacu podpisany został w 1805 roku pokój pomiędzy Napoleonem I i cesarzem Austrii Franciszkiem I, tzw. pokój bratysławski).
17.00-18.30 czas wolny na jarmarku świątecznym w Bratysławie.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Eisenstadt - stolicy kraju związkowego Burgenland. Największą atrakcją turystyczną Eisenstadt jest zamek Esterházy, początkowo gotycka twierdza (1364), przebudowana i rozbudowana z rozmachem przez księcia Esterházy (1663-1672), stanowiąca centrum dworskiego życia. Obecnie zamek pełni rolę centrum kulturalnego. W Sali Haydna, pod sklepieniem ozdobionym wspaniałymi freskami, z okazji różnych uroczystości i podczas koncertów rozbrzmiewa muzyka Franza Josepha Haydna. Nazwisko kompozytora jest nierozerwalnie złączone z miastem. Od roku 1761 przez ponad czterdzieści lat pracował jako kapelmistrz na dworze księcia Esterházy. Obecnie z tym nazwiskiem spotykamy się m.in. w kościele Haydna (Bergkirche), przy jego grobowcu oraz w barokowym domu Haydna. W programie spacer po starówce.
Ok. godz. 13.00 wyjazd do Wiednia.
14.00-17.00 Czas wolny na samodzielny spacer po Wiedeńskim Jarmarku Adwentowym.
17.00 - wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 1 nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją
  • opiekę pilota
  • system audioguide
  • ubezpieczenie KL i NNW, oraz składkę TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zamku w Bojnicach oraz zamku Esterhazy: N:25 EUR U: 20 EUR (dzieci 6-18 lat oraz seniorzy powyżej 65 lat)


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor