Ukraina Zachodnia

5 dniowa wycieczka na Ukrainę, w programie miejsca ważne dla polskiej historii i kultury. Na trasie wielkomiejski Lwów, twierdza w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu, Krzemieniec - miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, dawna stolica województwa - Stanisławów i wiele innych ciekawych miejsc.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
5:00 wyjazd z Krakowa. Przejazd w stronę Ukrainy. Przekroczenie granicy i przejazd do Lwowa. Zwiedzanie Lwowa, w programie: Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Obrońców Lwowa; śródmieście: rynek starego miasta z Kamienicą Królewską i Czarną; katedra ormiańska i łacińska; kaplica Boimów; kościoły: dominikanów, jezuitów, bernardynów; cerkiew wołoska oraz katedra greckokatolicka św. Jura; Teatr Opery i Baletu. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Oleska, zwiedzenie zamku książąt halicko-wołyńskich, gdzie urodził się Jan III Sobieski. Przejazd do Poczajowa - największego sanktuarium Maryjnego Kresów, zwiedzanie Ławry, Bazyliki, soboru św.Trójcy, groty ze szczątkami św. Hioba. Następnie przejazd do Krzemieńca, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Przejazd przez Wiśniowiec (pałac Wiśniowieckich) i rozsławiony bohaterską obroną przed armią Chmielnickiego Zbaraż do Tarnopola na obiadokolację i nocleg. Ok. 260 km

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Tarnopola, jednego z najważniejszych ośrodków Zachodniej Ukrainy, w programie: zamek, niegdyś własność Tarnowskich i Potockich, barokowy kościół i klasztor Dominikanów, ufundowany przez Józefa Potockiego, przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Czortków (kościół Dominikanów, synagoga w stylu mauretańskim) i Skałę Podolską (ruiny zamku książąt Koriatowiczów z XIV w., położone nad malowniczym jarem Zbrucza). Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Kamieńca Podolskiego, historycznej stolicy Podola. W programie: twierdza ze Starym i Nowym Zamkiem, Stare Miasto otoczone murami miejskimi z systemem baszt i zachowanymi dawnymi dzielnicami: polską, ormiańska i ruską, kanion rzeki Smotrycz. Następnie przejazd do Czerniowiec przez Chocim (potężna twierdza malowniczo położona nad brzegiem Dniestru). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Stanisławowa. W miarę wolnego czasu postój w Kołomyi, urokliwym miasteczku położonym nad Prutem. Spacer po centrum, gdzie między innymi znajduje się jedyne w swoim rodzaju Muzeum Pisanki.

5 dzień
Po śniadaniu spacer po Stanisławowie (obecna nazwa Iwano Frankowsk) - miasto o niepowtarzalnej atmosferze, pełne zabytków: kolegiata NMP, barokowy kościół ormiański, pomnik Mickiewicza, barokowy kościół Jezuitów, modernistyczny ratusz. Powrót do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 4 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją w pokojach z łazienkami
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika we Lwowie (ok.300 Hrywien = ok. 50 zł)

Uwaga:

Do wjazdu na Ukrainę potrzebny jest paszport.Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor