Ukraina – Lwów i Złota Podkowa

4 dniowa wycieczka na Ukrainę, zwiedzamy miejsca ważne dla polskiej historii i kultury

Żółkiew * Olesko * Poczajów * Krzemieniec * Wiśniowiec
Zbaraż * Tarnopol * Złoczów * Lwów

mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd do Żółkwi - miasteczka pod Lwowem, niegdyś siedziby rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Oleska, zwiedzenie zamku książąt halicko-wołyńskich, gdzie urodził się Jan III Sobieski. Spacer po wspaniałym zespole parkowym otaczającym zamek. Przejazd do Poczajowa - największego sanktuarium Maryjnego Kresów, zwiedzanie Ławry, Bazyliki, soboru św.Trójcy, groty ze szczątkami św.Hioba. Nastrępnie przejazd do Krzemieńca, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu.

3 dzień
Śniadanie, przejazd przez Wiśniowiec (pałac Wiśniowieckich) i rozsławiony bohaterską obroną przed armią Chmielnickiego Zbaraż do Tarnopola, spacer po starówce (barokowy kościół Dominikanów, zamek Tarnowskich nad Seretem). Następnie przejazd do Złoczowa (zamek Siennińskich - późniejsza rezydencja króla Jana III, z potężnymi bastionami i ciekawym Pałacem Chińskim) i Lwowa. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.

4 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: cmentarze Łyczakowski i Orląt, stare miasto z Katedrą Łacińską i Ormiańską, Kaplica Boimów, najstarsza lwowska apteka, Opera. Po południu przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 3 noclegi z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów przewodników lokalnych (ok. 150 UAH)
  • dopłata do pokoju 1-os. – 150 zł

Uwaga:

Do wjazdu na Ukrainę potrzebny jest paszport.Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor