Krajobrazy Toskanii

6 dniowa wycieczka do Toskanii - regionu Włoch słynnego z niezwykłych zabytków,
urzekających krajobrazów oraz wyśmienitego wina

Piza * Lukka * San Gimignano * San Galgano * Massa Maritima * Voltera
rejon Chianti * Siena * Monteriggioni * Florencja


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Włoch.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Pizy i Lukki. W Pizie główną atrakcją jest romański zespół zabytkowy na Campo dei Miracoli: katedra, baptysterium i Krzywa Wieża. Natomiast Lukka to otoczone pełnym pierścieniem murów miasto, z licznymi kościołami, piękną katedrą i malowniczymi uliczkami. Przejazd do San Gimignano - bajkowego miasta "pięknych wież", zwanego również „średniowiecznym Manhattanem”. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wycieczka krajoznawcza, przejazd przez Antyapenin Toskański, krainę łagodnych wzgórz porośniętych lasami i winnicami, pełną średniowiecznych miasteczek i klasztorów. Na trasie wycieczki: tajemnicze ruiny opactwa San Galgano, Massa Maritima z niezwykłą katedrą oraz Volterra - centrum artystycznej obróbki alabastru, z zabytkami z czasów etruskich i rzymskich. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do serca Toskanii - rejonu Chianti. Region ten słynie z typowo toskańskich pejzaży, winnic, alejek cyprysowych i maleńkich malowniczych miasteczek: Castellina in Chianti, Radda in Chianti (możliwość degustacji lokalnych win i zakąsek w jednej z winnic). Przejazd do Sieny – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, z niezrównaną katedrą i słynnym placem Il Campo. Postój w Monteriggioni, małym miasteczku otoczonym pełnym pierścieniem gotyckich murów z posępnymi basztami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Florencji, stolicy Toskanii, miasta pełnego renesansowych arcydzieł (kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi i wiele innych). W godzinach wieczornych przejazd w kierunku Polski.

6 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach południowych.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 4 noclegi w hotelach 3*, w pokojach 2,3-os. z łazienkami
  • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, kosztów przewodników lokalnych, taksy klimatycznej, opłat wjazdowych do miast - ok. 80 Euro
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor