Wschodnia Szwajcaria - Gryzonia

8 dniowa wycieczka do Szwajcarii, której głównym celem jest kanton Gryzonia, ze starożytnym miastem Chur, słynnym kurortem St. Moritz i wczesnośredniowiecznym klasztorem w Mustair. Po drodze zwiedzanie innych pięknych miejsc, jak np.: Czeskiego Krumlowa, Konstancji, Stein am Rhein, St. Gallen czy wodospadów Renu w Schaffhausen. W programie także łatwe wycieczki piesze umożliwiające podziwianie zachwycających alpejskich krajobrazów.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
5:00 wyjazd z Krakowa i przejazd do Czeskiego Krumlova, przepięknego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi, brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. Zwiedzanie zamku największej atrakcji Czeskiego Krumlova. Wśród eksponatów szczególne wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Austrię. W tym dniu celem wycieczki będzie przejazd doliną Paznauntal, która rozciąga się na południowy zachód, aż do masywu Silvretty. Nad jeziorem o tej samej nazwie planowany jest dłuższy postój na spacer i sesje zdjęciową. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicy Klaus.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Schaffhausen (Szwajcaria), zwiedzanie średniowiecznego starego miasta z romańską katedrą i potężnego wodospadu na Renie (w celu lepszej widoczności można podpłynąć statkiem). Wizyta w uroczym miasteczku Stein am Rhein, z doskonale zachowaną historyczną zabudową. Przejazd w okolice jeziora Bodeńskiego. Spacer uliczkami starego miasta Konstancji. Przejście/przejazd transportem publicznym na wyspę Reichennau. Powrót na obiadokolację i nocleg do pensjonatu.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Schwagalp a następnie wyjazd kolejka linową na Santis (2502 m n.p.m.). Jest to najwyższy szczyt Prealp Appenzellskich. Na szczycie Santis, w budynku górnej stacji kolei, znajdują się dwie restauracje z panoramicznymi oknami. Można z nich podziwiać rozległą panoramę, obejmującą szczyty Szwajcarii, Niemiec (w tym Schwarzwald), Austrii, Liechtensteinu, Włoch i Francji. Przejazd do Sankt Gallen - stolicy Wschodniej Szwajcarii. Miasto przyciąga malowniczą starówką z kolorowymi domami mieszczan z XVI-XVII wieku, z charakterystycznymi oknami wykuszowymi. Znakiem rozpoznawczym miasta jest kolegiata z biblioteką kolegiacką, gdzie przechowywane są rękopisy i inne dokumenty liczące ponad tysiąc lat. Całe terytorium opactwa wpisane zostało w 1983 roku na Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do wąwozu Via Mala (Droga Zła), którego głębokość sięga nawet 500 metrów, a szerokość miejscami nie przekracza 1 metra. Przejście w okolice wiszącego mostu Traversinersteg. Następnie przejazd do Flims Waldhaus. Piesza wycieczka do platformy widokowej Il Spir (ok. 3 godzin), po drodze Jezioro Cauma. Zejście do miejscowości Trin. Przejazd do stolicy księstwa Liechtenstein - Vaduz spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Po wykwaterowaniu przejazd do Chur - najstarszego miasta Szwajcarii a obecnie stolicy Gryzonii. Spacer po starym mieście należącym do jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w Szwajcarii: pałac biskupi, katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do miejscowości Preda. Piesza wycieczka na odcinku Preda - Naz - Bergun. (ok. 8 km, 3 godziny). Z trasy tej można podziwiać nie tylko wspaniałe szczyty otaczających gór ale również trasę Albula Kolei Retyckich. Dla chętnych zamiast wycieczki pieszej możliwość przejazdu wspomnianą kolejką (9 CHF) oraz zwiedzanie Muzeum Kolei Retyckich w Bergun (15CHF). Przejazd z Bergun przez alpejską przełęcz Julier (2284 m. n.p.m.) do St Moritz. Spacer po najstarszym i najbardziej znanym ośrodku narciarskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg po stronie włoskiej.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd w stronę Bormio przez przełęcz Stelvio (2757 m n.p.m.) - najwyższa przejezdna przełęcz we włoskich Alpach Wschodnich. Ponowna wizyta w Szwajcarii w miejscowości Mustair. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów bogato zdobionego freskami z VII wieku. Dalsza podróż w stronę Austrii. Postój nad jeziorem Resia. Chwila czasu na sesję fotograficzną na tle charakterystycznej dzwonnicy wystającej z jeziora. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Innsbrucka.

8 dzień
Śniadanie. Całodzienny przejazd do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

 • transport autokarem klasy lux
 • noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • biletu wstępu do zamku w Czeskim Krumlowie 250 CZK
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów na terenie Szwajcarii ok 80 CHF
 • obligatoryjnych opłat drogowych i parkingów w Szwajcarii 10 CHF i 4 euro w Austrii na trasie do Slivretty
 • systemu tour - guide 10 CHF
 • napojów do obiadokolacji
 • biletu wstępu do Muzeum Kolei Retyckich 15 CHF i przejazdu kolejką na trasie Albula 9 CHF - opcjonalnie dla osób nie uczestniczących w wycieczce pieszej z Predy do Bergun
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

St. Gallen - fragment wykuszu
Wąwóz Via Mala
Liechtenstein
Chur
Kolej Retycka
Bergun
Przełęcz Julier
St. Moritz
Droga na przełęcz Stelvio
Jezioro Resia

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor