Słowacja – bajkowe zamki, ogrody i winnice

2-dniowa wycieczka do naszych południowych sąsiadów, małego kraju, który zachwyca pięknem krajobrazu, bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Słowacja to również region malowniczych winnic i doskonałego wina.

Termin:

11.05.2024 - 12.05.2024

Cena:

690 zł‚

W programie:

 • Čičmany - malownicza wieś ukryta wśród wzniesień Gór Strażowskich słynąca z ręcznie zdobionych w białe, ornamentowe wzory drewnianych chałup. Możliwość zwiedzania ekspozycji w domu Radenów prezentującej wszystkie etapy życia miejscowej ludności, zwyczaje, zawody, źródła utrzymania, a także ubrania i tekstylia.
 • Bojnice - bajkowy zamek wzniesiony na trawertynowym wzgórzu, który przypomina swoim kształtem francuskie zamki nad Loarą. Zamek został zbudowany w XIII w., a następnie przebudowany w stylu gotyckim i renesansowym. Obiekt otacza piękny park, którego część stanowi najstarszy, założony w 1955 r., ogród zoologiczny na Słowacji. We wnętrzach mieści się muzeum, gdzie można zobaczyć zbiory związane z historią zamku oraz wystawy sztuki.
 • Bratysława - stolica Słowacji położona po obydwu stronach Dunaju. Spacer po starym mieście – zabytkowa starówka, katedra Św. Marcina, która przez 300 lat była kościołem koronacyjnym monarchów węgierskich, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palficho, kościół Franciszkański, kościół Jezuitów. Wzgórze zamkowe, gdzie znajduje się przepiękny Zamek Bratysławski z czterema wieżami, pełniący obecnie funkcje Muzeum Historycznego. Ze Wzgórza rozciąga się przepiękna panorama miasta. 
 • Małokarpacki Szlak Winny - największy i najbardziej ceniony winny szlak na Słowacji, który powstał w 1995 r. i zrzesza 25 miast i gmin. Winna droga prowadzi przez ponad 250 piwnic z winem w starych królewskich miastach, takich jak Święty Jur (Svätý Jur), Pezinok, Modra i Trnawa.
  Wizyta w miejscowości Pezinok, zwiedzanie interaktywnego muzeum tradycji winiarskich, gdzie znajduje się największa w Europie kolekcja tłoczni, interaktywna wystawa poświęcona historii winiarstwa i autentyczne piwnice z XVII wieku. W programie degustacja słowackich win połączona z elementami zabawy (bar zapachowy i korkowanie).

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • 1 nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu, pokoje 2-os z łazienkami
 • opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu i przewodników lokalnych, opłat lokalnych, degustacji wina – ok. 50€

Galeria:


Bojnice
Bojnice
Bojnice
Bojnice
Bratysława
Bratysława
Bratysława
Bratysława
Bratysława

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor