Rumunia i Bułgaria

10 dniowa wycieczka autokarowa do Rumunii i Bułgarii. W programie wybitne atrakcje przyrodnicze i kulturowe: formacje skalne w Biełogradcziku, Sofia, Rilski Monastyr, słynna Dolina Róż, Wielkie Tyrnowo, rezerwat Jajłata, Delta Dunaju, wulkany błotne w Berca, Przełom Żelaznych Wrót i wiele innych.


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Belgradu.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości Bełogradczik, która słynie z unikatowych skał tworzących imponujące skalne miasto. Niezwykłe wrażenie robi forteca Kaleto, wkomponowana w ogromną formację skalną. Następnie przejazd do Sofii i spacer po mieście. W programie: Cerkiew Bojana, cerkiew św. Jerzego, bazylika św. Zofii, Sobór Aleksandra Newskiego, Meczet Banja Baszi Dżamija, pałac carski, Synagoga Sofijska, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Sofii, następnie przejazd w masyw górski Riła i wizyta w Rilskim Monastyrze (UNESCO), kompleksie klasztornym harmonijnie wkomponowanym w otaczające góry. Monastyr w ciągu swojej wielowiekowej historii był ostoją wiary chrześcijańskiej oraz bułgarskiej kultury i oświaty. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Płowdiwu.

4 dzień
Przejazd do miejscowości Kazanłyk, stolicy słynnej Doliny Róż, wizyta w trackim grobowcu oraz kompleksie historyczno-etnograficznym "Kulata", gdzie można obserwować prymitywny sposób wytwarzania olejku różanego, a także degustować olejki eteryczne i produkty powstałe z destylacji olejku różanego. Przejazd do położonej w pobliży Wielkiego Tyrnowa miejscowości Arbanasi będącej rezerwatem architektury świeckiej i sakralnej, a nastepnie przejazd do położonego u podnóża skalnego urwiska Monastyru Preobrażeńskiego, w którym można podziwiać malarstwo Zachari Zografa. Obiadokolacja i nocleg w Wielkim Tyrnowie.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Twierdzy Carewec w Wielkim Tyrnowie, z pozostałościami carskiego miasta z XII i XIII w., następnie przejazd do Ivanova, zwiedzanie skalnego monastyru (UNESCO). Przejazd do Madary, by zobaczyć słynnego „Jeźdźca z Madary”, średniowieczny relief naskalny (UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w okolicy Warna/Złote Piaski.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Bałczik nazywanego Białym Miastem ze względu na kolor kamienia, z którego wznoszono kiedyś domy, zwiedzanie, m.in.: pałacyku królowej Marii i ogrodu botanicznego. Następnie wizyta w rezerwacie archeologiczno-przyrodniczym Jajłata, jednym z najpiękniejszych i najbardziej efektownych widokowo miejsc w Bułgarii. Zobaczyć tu można zadziwiające formacje skalne i przepiękne skaliste zatoczki z pieczarami, jamami powstałymi w wyniku działania fal morskich. Spacer widokową ścieżką wzdłuż klifów. Dalsza podróż w kierunku Rumunii. Po drodze postój na plażowanie w jednym z kurortów czarnomorskiego wybrzeża Rumunii. Obiadokolacja i nocleg w Tulczy.

7 dzień
Śniadanie, Tulcza - ok. sześciogodzinny rejs z przerwą na piknik rybny z palinką i winem po delcie Dunaju - unikatowym rezerwacie biosfery (UNESCO), jeden z ostatnich dzikich rejonów Europy, gdzie żyją miliony ptaków w ok. 300 gatunkach, m.in. pelikany, kaczki, rybołowy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w pobliżu miejscowości Berca.

8 dzień
Śniadanie, Berca - wizyta w rezerwacie wulkany błotne, tworzące niesamowity, księżycowy krajobraz. Następnie przejazd w kierunku miejscowości Drobeta Turnu Severin, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości Orszowa. Rejs statkiem Wielkim Przełomem Dunaju w Parku Narodowym Żelazne Wrota. W trakcie rejsu zobaczymy między innymi: największą rzeźbę skalną w Europie - monumentalną twarz wodza Daków Decebala, malowniczy klasztor Mraconia, Tabula Trajana - wykutą w skale płytę (wpisana na listę UNESCO) upamiętniającą zwycięstwo Trajana nad królem Dacji w roku 105 n.e., jaskinię Ponicovą, majestatyczne urwiska skalne pomiędzy którymi przebija się rzeka. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Timishoary.

10 dzień
Śniadaniem zwiedzanie Timishoary. Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Uwaga:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 9 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-os z łazienkami
  • 9 śniadań i 9 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • opłaty za przejazd z Opola
  • biletów wstępu, przewodników lokalnych, taksy klimatycznej - ok. 70-80 €
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł


Galeria:

Płowdiw
Wielkie Tyrnowo
Wielkie Tyrnowo
Iwanowo, skalna cerkiew
Iwanowo, skalna cerkiew
Delta Dunaju, pelikany
W Delcie Dunaju
Żelazne Wrota
Twarz Decebala
Timisoara

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor