Sankt Petersburg i Kraje Bałtyckie

promem z Gdańska

9-dniowa wycieczka autokarowo-promowa, której niewątpliwą zaletą jest brak formalności wizowych i długotrwałego oczekiwania na granicy rosyjskiej, z kolei noclegi na promach umożliwiają zwiedzanie nadbałtyckich stolic bez uciążliwych przejazdów pomiędzy miastami.

Gdańsk * Sztokholm * Helsinki * Petersburg * Carskie Sioło
Peterhof * Tallinn * Sztokholm

Termin:

19.05 - 27.05.2020
06.10 - 14.10.2020

Uwaga:
Inne terminy na zapytanie.

Cena:

od 2820 zł

Ramowy program wycieczki:

1 dzień - GDAŃSK
Wyjazd do Gdańska w godz. porannych. Zwiedzanie miasta: spacer po Starówce z Fontanną Neptuna i Dworem Artusa, Dwór Bractwa Św. Jerzego, ratusz Miejski z Carillonem, Bazylika Mariacka, zabytkowy żuraw. Zaokrętowanie na prom do Nynashamn. Wypłynięcie o godz.18.00. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

2 dzień - SZTOKHOLM
Śniadanie na promie (bufet). Przypłynięcie do Nynashamn, wyokrętowanie o godz. 12.00, przejazd do Sztokholmu (ok. 1 godz.), zwiedzanie miasta (czas na zwiedzanie ok. 2 godz.): ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan. Zaokrętowanie na prom do Helsinek, wypłynięcie 16.45. Nocleg na promie. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

3 dzień - HELSINKI
Śniadanie na promie (bufet), wyokrętowanie w Helsinkach o godz. 9.55, zwiedzanie stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie na prom, nocny rejs do Petersburga. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

4 dzień - PETERSBURG
Śniadanie, przypłynięcie do Petersburga wyokrętowanie, objazd Petersburga autokarem, zapoznanie się z jego architekturą, urbanistyką i historią. Słynny okręt „Aurora”, Cerkiew Zmartwychwstania, Sobór Smolny, Kolumny „Rostralne” (dawne Latarnie Morskie na Wyspie Wasiliewskiej, z której rozpościera się wspaniały widok na Pałac Zimowy), Twierdza Pietropawłowska (sobór Piotra i Pawła), zabudowania wyspy Wasilewskiej, przejście przez most Lejtnanta Szmidta do pomnika Piotra I (Jeździec Miedziany), gmach Senatu i Synodu, Gmach Admiralicji, Maneż Gwardii Konnej, Sobór św. Izaaka, Sobór Kazański. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień - PETERSBURG
Śniadanie, zwiedzanie zespołu pałacowego w Carskim Siole - Wielki Pałac Katarzyny II, podmiejska rezydencja carska, która miała odzwierciedlać wielkość Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych wraz z odtworzoną na nowo bursztynową komnatą oraz wspaniałych ogrodów. Przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji cara Piotra I Wielkiego, położonej na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej, 30 km od St. Petersburga. Rezydencja stanowi wspaniały zespół pałacowo - parkowy z licznymi fontannami i kaskadami, które są dziełem mistrzów XVIII w. Według zamysłu cara rezydencja miała w każdym szczególe przewyższać pałac królewski w Wersalu, który Piotr I odwiedził w młodości. Fakultatywnie – rejs statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzeki Newy, poprzecinanymi urokliwymi mostkami oraz mostami zwodzonymi (ok. 16 EUR/os.). Obiadokolacja i nocleg w Petersburgu.

6 dzień - PETERSBURG
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Petersburga, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Czas wolny. Zaokrętowanie na nocny prom do Tallina. Korzystanie z licznych atrakcji na promie, sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

7 dzień - TALLINN
Śniadanie na promie (bufet), wyokrętowanie w porcie w Tallinie ok.9.00. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki - Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie). Zaokrętowanie, wypłynięcie o 18.00, nocny rejs do Sztokholmu. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

8 dzień - SZTOKHOLM
Śniadanie na promie (bufet) wyokrętowanie w porcie w Sztokholmie o godz. 10.15. Zwiedzanie (czas zwiedzania ok.4 godz.) muzeum Vasa przybliżające historię XVII wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w 1628 r. w trakcie swojego pierwszego rejsu, spacer po Starówce albo rejs między wyspami. Przejazd do Nynashamn, zaokrętowanie na prom do Gdańska, wypłynięcie o godz. 18.00. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

9 dzień
Śniadanie na promie (bufet), godz. 12.00 – przypłynięcie do Gdańska, dalsza podróż do miejsca wyjazdu.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC
 • 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu **/***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 6 nocleówi ze śniadaniem na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych, z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)
 • 2 obiadokolacje w hotelach/restauracjach: dwa dania + napój
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (Spas na Krowi), Twierdza Pietropawłowska , przewodników lokalnych, systemu słuchawkowego tour-guide, dopłaty do taksy hotelowej – ok. 145 €
 • 6 obiadokolacji:
  na promach - cena: 14€ - 34 € - 39 € /za 1 kolację - bogaty bufet all inclusive - ponad 50 dań, wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku - 2 godz.)
  lub na lądzie- cena 8 -20 €/za jedną kolację
 • obowiązkowej składki na TFG w wysokości 10 zł

Ewentualne dopłaty:

 • dopłata do kabiny 2-os. na promie: 550 zł, dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelu: 250 zł.
  Na promie nie ma możliwości dopłaty do kabiny 1-os.

Uwagi:

WIZY: wycieczka oparta jest na systemie bezwizowego pobytu w Petersburgu drogą morską promem z Helsinek. Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przykładowe zdjęcia promu:


Prom Silja line
Prom, promenada ze sklepami
Prom, spa
Prom, taras widokowy
Przykładowa kabina 4 osobowa z oknem
Prom, rozrywka
Prom, bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor