Petersburg bez wizy

Oferta dla grup zorganizowanych

8 dniowa wycieczka autokarowo - promowa, bez nocnych przejazdów
i długotrwałego oczekiwania na granicy

Petersburg * Carskie Sioło * Peterhof * Tallin * Ryga * Wilno

Termin:

do ustalenia

Cena:

od 2850 zł w zależności od terminu i liczebności grupy

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Rygi, stolicy Łotwy . W programie: katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia (kompleks trzech średniowiecznych domów), Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. Przejazd do Tallina, stolicy Estonii, spacer po mieście, Ratusz miejski, baszty - Kik in de Kok i Gruba Małgorzata, ulica Pikk, Dom Bractwa Czarnogłowych. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przeprawa promem do Helsinek, zwiedzanie stolicy Finlandii, w programie m.in. Plac Senacki, nad którym dominuje ogromna katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody. Po obu stronach Placu Senackiego znajdują się: Biblioteka, Uniwersytet oraz Pałac Rządu zwany potocznie Domem Senatu, obiad w jednej z restauracji, zaokrętowanie na prom do Petersburga. Nocleg. Korzystanie z licznych atrakcji, sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

4 dzień
Śniadanie na promie w formie bufetu, wyokrętowanie, objazd Petersburga autokarem, zapoznanie się z jego architekturą, urbanistyką i historią. Zwiedzanie m.in: Cerkiew Zmartwychwstania, Sobór Smolny, Kolumny „Rostralne” (dawne Latarnie Morskie na Wyspie Wasiliewskiej, z której rozpościera się wspaniały widok na Pałac Zimowy), Twierdza Pietropawłowska (sobór Piotra i Pawła), zabudowania wyspy Wasilewskiej, przejście przez most Lejtnanta Szmidta do pomnika Piotra I (Jeździec Miedziany), gmach Senatu i Synodu, Gmach Admiralicji, Maneż Gwardii Konnej, Sobór św. Izaaka, Sobór Kazański. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zespołu pałacowego w Carskim Siole - Wielki Pałac Katarzyny II, podmiejska rezydencja carska, która miała odzwierciedlać wielkość Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych wraz z odtworzoną na nowo bursztynową komnatą oraz wspaniałych ogrodów. Przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji cara Piotra I Wielkiego, położonej na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej, 30 km od St. Petersburga. Rezydencja stanowi wspaniały zespół pałacowo - parkowy z licznymi fontannami i kaskadami, które są dziełem mistrzów XVIII w. Według zamysłu cara rezydencja miała w każdym szczególe przewyższać pałac królewski w Wersalu, który Piotr I odwiedził w młodości. Fakultatywnie – rejs statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzeki Newy, poprzecinanymi urokliwymi mostkami oraz mostami zwodzonymi (ok. 16 EUR/os.). Obiadokolacja i nocleg w Petersburgu.

6 dzień
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Petersburga, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Obiad w pobliskiej restauracji. Zaokrętowanie na nocny prom do Tallina. Korzystanie z licznych atrakcji, sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

7 dzień
Śniadanie na promie w formie bufetu, wyokrętowanie, przejazd do Wilna, stolicy Litwy, obiadokolacja i nocleg,

8 dzień
Śniadanie, krótki spacer po Wilnie, w programie m.in: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, kościół Bazylianów, Plac Ratuszowy, barokowy kościół św. Ducha, Uniwersytet Wileński, Katedra Wileńska. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

 • transport autokarem (TV,WC, barek)
 • rejs promem Tallin-Helsinki
 • nocny rejs Helsinki – Sankt Petersburg
 • nocny rejs Sankt Petersburg - Tallin
 • 7 noclegów (2 noclegi na promie w kabinach 4-os wewnętrznych z łazienkami (8,5 m2), łóżka w systemie piętrowym, 5 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-os z łazienkami (w tym 2 noclegi w Petersburgu, po 1 noclegu w Rydze, Tallinie i Wilnie)
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (obiady lub kolacje)
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, Twierdza Pietropawłowska , miejscowych przewodników, systemu słuchawkowego tour-guide, ok. 140 euro/os
 • składki na TFG w wysokości 10 zł
 • dopłata do kabiny 2-os – 300 zł
 • dopłata do pokoju 1-os - 450 zł (5 noclegów). Nie ma możliwości wykupienia 1 miejsca w kabinie na promie.

Informacje:

Paszport - na wyjazd wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Rosji.
Wiza - przebywając w Petersburgu nie dłużej niż 72 godz. nie jest potrzebna wiza

Zamiast obiadu „na mieście”, można wykupić kolację all inclusive na promie z bogatym menu bufetowym z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – 2 godz.) – dopłata do kolacji ok. 100 zł

Przykładowe zdjęcia promu:


Prom Silja line
Prom, promenada ze sklepami
Prom, spa
Prom, taras widokowy
Przykładowa kabina 4 osobowa z oknem
Prom, rozrywka
Prom, bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor