Norweskie Fiordy i Kopenhaga

Oferta dla grup zorganizowanych

autokar + prom
5-dniowa wycieczka bez nocnych przejazdów do Danii i Norwegii

Hamburg * Aarhus * Stavanger * Preikestolen * Kopenhaga * most Øresund

Hamburg - największy niemiecki port morski, miasto kanałów, mostów, parków i ogrodów
Aarhus - jedno z najstarszych duńskich miast z unikatowym Starym Miastem, będącym swoistym wehikułem czasu
Stavanger - miasto z urzekającą starówką
Preikestolen - półka skalna nad 600 metrową przepaścią z zapierającym dech w piersiach widokiem na fiord
Kopenhaga - stolica Danii, jedno z najładniejszym skandynawskich miast
Most Øresund - najdłuższy most w Europie

Termin:

do ustalenia

Cena:

od 1690 zł w zależności od liczebności grupy

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Hamburga. Zwiedzanie miasta: Kościół św. Michała z 132 metrowa wieżą, z którego rozpościera się panorama miasta, przejście schodami Blankenese przez dawną wioskę rybacką, Stare Miasto, Ratusz. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd autokarem do Aarhus, jednego z najstarszych duńskich miast, którego historia sięga VIII w. Wtedy tereny te zamieszkiwane były przez Wikingów. Aarhus jest również drugim co do wielkości (po Kopenhadze) miastem Danii, tętniącym uniwersyteckim życiem. Spacer po starym mieście, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków miasta monumentalna ceglana katedra św. Klemensa (Aarhus Domkirke) oraz wizyta w skansenie Stare Miasto (Den Gamle By). Ok. godz. 19.00 zaokrętowanie na prom i nocny rejs do Stavanger w Norwegii.

3 dzień
Śniadanie, przypłynięcie do Stavanger, przejazd autokarem do słynnego miejsca widokowego - Preikestolen. Ta półka skalna (Pulpit Rock), która wysuwa się ponad Lysefjord, jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Norwegii. Preikestolen ma 604 m wysokości i zakończony jest płaską skalną półką o wymiarach 25 na 25 metrów. Na szczyt prowadzi kamienista droga o długości ok. 4 km i różnicy poziomów ok. 350 m. Trekking zajmuje ok. 4 godziny w obie strony. Trasa jest umiarkowanie łatwa.
Alternatywnie dla grup o słabszej kondycji można zorganizować niezwykle malowniczy rejs ze Stavanger po Lysefjord i obejrzeć Preikestolen z dołu (cena ok. 550 NOK/osobę).
Po południu powrót do Stavanger i zwiedzanie miasta: urzekająca starówka z brukowanymi uliczkami i białymi drewnianymi domkami. Gamle Stavanger jest najlepiej zachowaną dzielnicą drewnianych budynków w Europie Północnej. Zabytkowy obszar obejmuje 173 chronione i odrestaurowane drewniane domy pochodzące z końca XVIII i początku XIX wieku. W 1975 zostało uznane przez UNESCO za jedno z najlepiej zachowanych miast w Norwegii. Na uwagę zasługuje również katedra Domkirke, jedyna norweska, średniowieczna katedra, która zachowała oryginalny wygląd i wystrój. W drodze do portu postój przy imponującym pomniku Sverd i Fjell. Są to trzy dziewięciometrowe miecze upamiętniające bitwę pod Hafrsfjord z 872 roku, kiedy to Harald Pięknowłosy zjednoczył Norwegię w jedno królestwo. Dzieło jest uważane za narodowy symbol wolności, a miecze zostały wbite w skały, aby nigdy więcej nie mogły zostać użyte przeciwko sobie. Powrót na prom i rejs powrotny do Hirtshals w Danii.

4 dzień
Śniadanie, wyokrętowanie, przejazd do Kopenhagi, spacer po stolicy Dani uznawanej za jedno z najładniejszym skandynawskich miast, w programie m.in. kopenhaska Syrenka, postać z baśni Jana Christiana Andersena, Cytadela, fontanna Bogini Gefion, Christianborg - siedziba duńskiego parlamentu, Katedra - miejsce koronacji wielu duńskich monarchów, Rundetarn - okrągła wieża oraz Nyhavn - malownicza dzielnicę z XVIII - wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami, spacer głównym deptakiem miasta - Stroget. Następnie przejazd najdłuższym w Europie mostem Øresund długości ok.16 km (most , sztuczna wyspa, tunel) przebiegającym nad cieśniną Sund, łączącym stolicę Danii ze szwedzkim Malmö, dalej kontynuacja jazdy do Ystad. Zaokrętowanie na prom do Świnoujścia.

5 dzień
Śniadanie, przypłynięcie do Świnoujścia, wyokrętowanie. Przejazd do Szczecina, zwiedzanie miasta. Powrót do miejsca wyjazdu.

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem/busem
 • 1 nocleg ze śniadaniem w okolicy Hamburga , pokoje 2-os z łazienkami
 • 3 noclegi ze śniadaniami w formie bufetu na promach, kabiny 4-osobowe z łazienkami
 • przeprawę mostem Oresund
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

 • przeprawy promowej do Preikestolen (w zależności od wybranej opcji), opłaty za płatne mosty, biletów wstępu i przewodników lokalnych (170 - 280 DKK, ok. 100 NOK)
 • obiadokolacji
  obiadokolacja serwowana w okolicy Hamburga - ok. 15€
  obiadokolacja all Inclusive na promie do i ze Stavanger - 36 € (x2) (bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian - ponad 50 dań - wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku - 2 godz.)
  obiadokolacja na promie Ystad-Świnoujście - 55 zł, bufet cafeteryjny bez alkoholu
 • dopłata do kabiny 2-os - ok. 150 zł

Informacje:

Zakwaterowanie:
 • Okolice Hamburga - hotele turystyczne, pokoje 2-os. z łazienkami
 • Noclegi na promach przypominających wycieczkowce i oferujących liczne atrakcje uprzyjemniające rejs. Kabiny 4 lub 2 osobowe wewnętrzne. W skład kabiny wchodzą 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny mają powierzchnię 8m2, urządzone funkcjonalnie, bez okna. Zapewniona jest pościel i ręczniki. Kabiny dla grupy są zawsze blisko siebie w jednym korytarzu.
Rozrywka:

Na promach grupa może korzystać ze wszystkich atrakcji nieodpłatnie. Wieczorami odbywają się koncerty muzyczne z pokazami tanecznymi, akrobatycznymi (na każdym promie prezentowany jest inny program artystyczny). Można korzystać z dyskoteki, zrobić zakupy w sklepie. Możliwe są płatności zarówno w EURO, jak i koronach norweskich. Dodatkową atrakcją jest możliwość podziwiania z pokładu promu wybrzeża norweskiego. Dobrze wziąć czapkę i kurtkę.

Transport - podczas całej wycieczki grupie towarzyszy autokar (płynie z grupą na każdym promie).

Na promach znajduje się gabinet lekarski.

Przykładowe zdjęcia promu:


Prom Fjord Line
Przykładowa kabina 4-os bez okna lub wewnętrzna
Prom - kolacja w formie bufetu
Prom - kolacja w formie bufetu
Prom - kolacja w formie bufetu

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor