Nadbałtyckie stolice

autokar + prom

7-dniowa wycieczka promami, które przypominają wycieczkowce kursujące po Morzu Śródziemnym. Na promach znajdują się restauracje, sklepy wolnocłowe, strefy wellness, kawiarnie i bary oraz tarasy widokowe. Wieczorem uczestnicy rejsu mają zapewniony bogaty program artystyczny.

W trakcie wycieczki odwiedzimy nadbałtyckie stolice: Rygę, Sztokholm, Helsinki, Tallin i Wilno, a także równie ciekawe miejsca na trasie przejazdu autokarem: Turku najstarsze miasto w Finlandii oraz barokowy pałac Rundale na terenie Łotwy.

Termin:

16.06.2024 - 22.06.2024

Cena od:

2690 zł‚

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Rundale, monumentalnego barokowego pałacu zbudowanego dla księcia Kurlandii w czasach gdy była ona jeszcze lennem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przejazd do stolicy Łotwy Rygi, gdzie znajduje się jedno z największych skupisk architektury secesyjnej w Europie, w programie: Zamek Ryski, Katedra Domska – największy kościół w krajach nadbałtyckich, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Zespół średniowiecznych kamieniczek ”Trzej Bracia”, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. Obiadokolacja i nocleg w Rydze.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Tallina, zwiedzanie stolicy Estonii, w programie: zachwycający bogactwem i rozmachem barokowy kompleks pałacowo-parkowy Kadriorg ufundowany przez Piotra Wielkiego dla żony Katarzyny I, Sobór Aleksandra Newskiego wzniesiony na wzgórzu Toompea, Stare Miasto z mieszczańskimi kamieniczkami, zabytkowymi kościołami i średniowiecznym rynkiem z gotyckim ratuszem. Godz. 18.00 – wypłynięcie promu do Sztokholmu, program wieczorny, dyskoteka

4 dzień
Śniadanie bufetowe na promie, godz. 10.30 - przypłynięcie do Sztokholmu, zwiedzanie stolicy Szwecji, jednej z najpiękniejszych stolic świata, położonej na kilkunastu wyspach. W programie m.in.: Gamla Stan z labiryntem wąskich uliczek i zaułków, Zamek Królewski, Katedra św. Mikołaja, Dom Rycerstwa, Ratusz – miejsce przyjęć noblowskich, Królewski Teatr Dramatyczny, Muzeum Okrętu Waza, czas wolny. Godz. 19.30 – wypłynięcie promu do Turku, program wieczorny, dyskoteka

5 dzień
Śniadanie na promie, godz. 9.00 – Śniadanie bufetowe na promie, godz. 7.35 – przypłynięcie do Turku, wyokrętowanie, spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI w było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki, w programie: Zamek Turn Linna, Gotycka Katedra, Główny plac handlowy. Przejazd autokarem do Helsinek, zwiedzanie stolicy Finlandii, w programie m.in. Plac Senacki, nad którym dominuje ogromna katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody. Po obu stronach Placu Senackiego znajdują się: Biblioteka, Uniwersytet oraz Pałac Rządu zwany potocznie Domem Senatu. Czas wolny na starym mieście. Przejazd do portu i zaokrętowanie. Godz. 20.00 – wypłynięcie promu do Tallina, program wieczorny, dyskoteka

6 dzień
Śniadanie bufetowe na promie, godz. 9.00 – wyokrętowanie, przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, spacer po starówce Wilna, przejazd w kierunku Polski, przyjazd w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach 3* na terenie Litwy i Łotwy, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • 3 noclegi ze śniadaniami bufetowymi na promach w kabinach 4-os. wewnętrznych (bez okna) z łazienkami. Kabina wewnętrzna (4-os), komfortowa kabina o powierzchni 8,5 m2 przeznaczona dla max 4 osób. Łóżka w systemie piętrowym. W kabinie łazienka z prysznicem i WC, umywalka, ręczniki, w niektórych suszarka do włosów, klimatyzacja.
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu i przewodników miejscowych, systemu tour guide - ok. 80€
 • 3 obiadokolacji na promie

Ewentualne dopłaty:

Kabiny:
 • dopłata do kabiny 2-os wewnętrznej B2 390 zł/os
 • dopłata do kabiny 3-os wewnętrznej B3 – 130 zł/os
 • dopłata do pokoju 1-os. w hotelach - 390 zł
 • (nie ma możliwości dopłaty do kabiny 1-os na promie)
Koszt posiłków na promie:
 • Typu Fast food – od ok. 10 € , w restauracjach 1 danie ok. 20-30€
 • obiadokolacja na promie typu bogaty bufet szwedzki– 39-41-29 € Kolacja ta obejmuje bardzo bogate menu – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania kolacji (czas posiłku 2,5 godz).


Przykładowe zdjęcia promu:


Prom Silja line
Prom, promenada ze sklepami
Prom, spa
Prom, taras widokowy
Przykładowa kabina 4 osobowa z oknem
Prom, rozrywka
Prom, bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor