Pałace, zamki i winnice Czech

4 dniowa wycieczka do Czech, w programie:
zachwycające miasteczka: Mikulov, Telc i Czeski Krumlov,
zespół pałacowo-parkowy Lednice - Valtice,
zamek w Hlubokiej nad Wełtawą oraz Park Narodowy Podyji

Ziemie czeskie opływają w liczne zabytki kultury i historii. Prawie sześćdziesiąt zamków, pałaców i ruin jest wpisanych na listę narodowego dziedzictwa kultury, a niektóre z nich również na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Posiadają one bogate zbiory dzieł sztuki m.in. cenne kolekcje obrazów, broni, porcelany, szkła oraz przedmiotów rzemiosła artystycznego.

Czechy i Morawy są również znane z produkcji wina o charakterystycznym, doskonałym aromacie. Największym rejonem winiarskim są Morawy, gdzie tradycje produkcji wina sięgają okresu Cesarstwa Rzymskiego. Winnice stanowią główny motyw krajobrazu nad rzeką Dyją oraz na wzgórzach wokół Mikulova i Znojma. Szczególnie pięknie winorośl prezentuje się u podnóży podciętych wapiennymi urwiskami wzgórz Pálavy (Rezerwat Biosfery Pálava). Wiele winiarni porozrzucanych jest po wsiach i miasteczkach tego regionu, a m. in. na zamku w Valticach znajduje się stała ekspozycja Narodowego Salonu Win oraz winoteka.

mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Lednic, zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtenszteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Przejazd do Mikulowa, klejnotu południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem oraz wąskimi brukowanymi uliczkami, kolacja w piwnicy winnej z degustacją wina i muzyką. Nocleg w Mikulowie.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Podyji, rozciągającego się wzdłuż rzeki Dyji, która tworzy piękną scenerię, z głęboko wciętymi meandrami, skalnymi ścianami, rozległymi rumowiskami skalnymi, trudno dostępnymi jarami, a także łąkami z dywanem ciepłolubnych roślin. Przejazd do miejscowości Telc, zaliczanej do najpiękniejszych miast renesansowych w Europie, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie renesansowego zamku. Dalsza podróż do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg w Czeskich Budziejowicach.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Czeskiego Krumlova, przepięknego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi, brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. Największą atrakcją Czeskiego Krumlova jest górujący nad miastem zamek. Wśród eksponatów szczególne wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Obiadokolacja i nocleg w Czeskich Budziejowicach.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do miasteczka Hluboka nad Wełtawą, zwiedzanie zamku Schwarzenbergów, najsłynniejszej w Czechach budowli nowogotyckiej, położonej w przepięknych ogrodach w sercu angielskiego parku, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • 3 noclegi w hotelach 2* lub pensjonatach
  • wyżywienie: 3 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, ok. 800 CZK
  • kolacji w winiarni – 15 Euro (płatne u pilota)
  • dopłata do pokoju 1-os – 160 zł
  • obowiązkowej składki TFG i TZP – 4 zł

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor