Południowe Czechy

3 dniowa wycieczka do Czech, w programie: zachwycające miasteczka: Mikułow, Telcz i Czeski Krumlow
oraz imponujący zespół pałacowo-parkowy Lednice - Valtice

Lednice * Valtice * Mikulov * Telc * Czeskie Budziejowice
Czeski Krumlov


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Lednic, zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtenszteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Przejazd do Mikulova, klejnotu południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem oraz wąskimi brukowanymi uliczkami. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Mikulowa. Nocleg w Mikulowie.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Telc, zaliczanej do najpiękniejszych miast renesansowych w Europie, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie renesansowego zamku. Dalsza podróż do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg w Czeskich Budziejowicach.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Czeskiego Krumlova, przepięknego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi, brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. Największą atrakcją Czeskiego Krumlova jest górujący nad miastem zamek. Wśród eksponatów szczególne wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Podróż powrotna do Krakowa.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • 2 noclegi w hotelach 2* lub pensjonatach
  • wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłat za przewodników lokalnych, ok. 800 CZK

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor