Zamki i pałace Wielkopolski

3-dniowa wycieczka w trakcie której zobaczymy:

Poznań - stolica województwa, miasto pełne zabytków
Rydzyna - siedziba króla Polski Stanisława Leszczyńskiego
Rogalin - zespół pałacowo-parkowy hrabiów Raczyńskich
Kórnik - zabytkowa rezydencja rodów Górków i Działyńskich, Arboretum
Gołuchów - dawna rezydencja Leszczyńskich
Kalisz - miasto uważane za najstarsze w Polsce

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd w kierunku Poznania. Po drodze postój przy zamku Rydzynie, który był siedzibą króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, króla Augusta III, książąt Sułkowskich, a także siedzibą eksperymentalnego gimnazjum fundacji im. Sułkowskich. Obecnie mieści się tu hotel. Zamek i dwie powierzchnie parkowe, położone są na trzech wyspach połączonych mostami. Przejazd do Poznania, zwiedzanie miasta. W programie: Ostrów Tumski: Katedra wraz z kryptą – miejsce pochówku pierwszych władców Polski, m.in. Złota Kaplica, Kaplica Górków, Kaplica Królewska, Kościół NMP; Stary Rynek i okoliczne uliczki: renesansowy Ratusz, pręgierz z figurą kata, domki budnicze, kamienica pod daszkiem, Pałac Działyńskich, Odwach, Góra Przemysła z Zamkiem Królewskim, studzienka bamberki, kościół Farny, dawne kolegium jezuickie; Dzielnica Cesarska: Zamek cesarski, Collegium Minus, pl. A. Mickiewicza, Opera, pomnik Poznańskiego Czerwca ‘56.Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Rogalina, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego hrabiów Raczyńskich (pałac, obszerna galeria malarstwa, gabinet londyński i galeria antenatów, powozownia oraz park). W pobliżu pałacu znajduje się Kościół św. Marcelina, dawna kaplica, z mauzoleum Raczyńskich oraz w parku pomniki przyrody - Dęby Rogalińskie. Następnie zwiedzanie zamku w Kórniku, zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. Obecnie jest tu siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Integralną częścią terenów Zamku jest 36. hektarowy park, który został założony w połowie XVIII wieku. Arboretum w Kórniku posiada zbiór 3000 gatunków roślin. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Gołuchowa, zwiedzanie zamku, dawnej rezydencji Leszczyńskich Zamek został zbudowany w stylu neorenesansu francuskiego. Znajdują się tu cenne przedmioty sztuki europejskiej z różnych epok m.in. zbiór greckich waz i gobelinów, gromadzone na przestrzeni lat przez Izabellę z Czartoryskich Działyńską. Przejazd do Kalisza, który uważany jest za najstarsze i jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jednym z najsłynniejszych obiektów w Kaliszu jest bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której znajduje się najstarsze na świecie sanktuarium św. Józefa. Miejsce to, nazwane polskim Nazaretem i jest celem wielu pielgrzymek. Dalsza podróż do Krakowa, przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w pokojach 2 i 3 os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, składki na TFG i TFP

Galeria:

Rogalin, odtworzona biblioteka
Rogalińska galeria, J. Malczewski - Melancholia
Dęby Rogalińskie
Zamek w Kórniku
Zamek w Kórniku
Zamek w Kórniku
Kórnik, cypryśnik błotny i jego korzenie oddechowe
Zamek w Gołuchowie
Dziedziniec zamku w Gołuchowie
Aleja lipowa w gołuchowskim parku

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor