Szlak Orlich Gniazd

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

godz. 6.30 - wyjazd z Bochnii, ul. Regis
godz. 7.15 – wyjazd z Krakowa, ul. Kałuży

Ogrodzieniec, gdzie czeka nas spotkanie z odległą historią. Czasy świetności zamku sięgają XIV wieku. Był on niemym świadkiem wielu wydarzeń historycznych jak np. potop szwedzki. Jest to również miejsce ekranizacji seriali i filmów, m.in. Janosika Jerzego Passendorfera czy Zemsty Andrzeja Wajdy. To największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd.

Przejazd do miejscowości Kroczyce skąd pieszo udamy się na niezwykłą Górę Zborów, najciekawszy i najbardziej popularny fragment Skał Kroczyckich, objęty ochroną w formie rezerwatu przyrody. Góra Zborów to najwyższe wzgórze w okolicy, a że zostało częściowo wylesione, obecnie stanowi jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na całej Jurze. Przy dobrej pogodzie roztacza się stąd wspaniała panorama na jurajski krajobraz i pobliskie orle gniazda – Ogrodzieniec, Morsko, Bobolice czy Mirów.

Przejazd do jednego z grodów na szlaku Orlich Gniazd - zamku w Bobolicach. Podczas zwiedzania wnętrz zrekonstruowanego zamku usłyszymy o jego bogatej, ale i burzliwej historii.

Planowane zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor