Świętokrzyskie mniej znane

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

godz. 6.15 - wyjazd z Bochnii, ul. Regis
godz. 7.00 – wyjazd z Krakowa, ul. Kałuży

Wiślica - spacer po uroczym miasteczku, które w średniowieczu było jednym z ważniejszych grodów w Małopolsce. Największą atrakcją Wiślicy jest gotycki kościół kolegiacki fundacji Kazimierza Wielkiego. W jego podziemiach zachowały się fundamenty dwóch wcześniejszych kościołów z tzw „płytą wiślicką”.

Szydłów - niewielkie miasteczko ze świetnie zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym z murami obronnymi, pozostałościami zamku i bramami miejskimi, dzięki czemu czasem bywa nazywany "polskim Carcassonne". Szydłów jest również "śliwkową stolicą Polski".

Pałac w Kurozwękach, którego dzieje sięgaja XIV w. Zamek był wielokrotnie przebudowywany, aż do osiągnięcia wyglądu pałacu, który prezentuje obecnie. Z biegiem czasu przechodził w posiadanie kolejnych rodów, by w latach 90. XX wieku powrócić w ręce rodu Popielów – jego prawowitych właścicieli.
Atrakcją w Kurozwękach jest jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich. Stado liczące obecnie ponad 80 sztuk turyści mogą oglądać na łąkach okalających kompleks pałacowy podczas pieszej przechadzki, z bryczki, bądź z wnętrza wozu „safari bizon”.

Staszów - spacer po zabytkowym miasteczku

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - dawny zespół klasztorny kamedułów z XVII w. W 2018 r. został wpisaya na listę pomników historii w ramach akcji "100 Pomników Historii na stulecie odzyskania niepodległości"

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor