Bajkowy Śląsk Opolski

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

godz. 6.00 - wyjazd z Bochnii, ul. Regis
godz. 6.45 – wyjazd z Krakowa, ul. Kałuży

Góra Św. Anny. Wizyta w sanktuarium Św. Anny, w którym przechowywana jest gotycka figurka i relikwie świętej. Niezwykła figurka przedstawia Św. Annę która w jednej ręce trzyma córkę NMP a w drugiej wnuka Jezusa Chrystusa. Przedstawia ona ogromną wartość zarówno duchową jak i historyczno-artystyczną, bowiem należy do najstarszych rzeĽb drewnianych Śląska. Kościół na Górze Św. Anny doczekał się zaszczytu podniesienia do godności Bazyliki Mniejszej.

Moszna – bajkowy Zamek, który zadziwia swoją formą. Ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek, Cały zespół pałacowo - parkowy był rezydencją niemieckiego rodu potentatów przemysłowych Tiele - Wincklerów od połowy XIX wieku do końca II wojny światowej. Obecnie mieści się tutaj hotel. Zamek otacza olbrzymi Park ze starodrzewiem, rozłożystymi krzewami azalii i rododendronów oraz piękną aleją lipową.

Olszowa gdzie odwiedzimy jedyny na Opolszczyźnie Park Miniatur Sakralnych. Główną jego atrakcją jest przepięknie zagospodarowany ogród w którym znajdują się miniatury najładniejszych bazylik i katedr katolickich w Polsce i Europie. Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:25, największa miniatura ma wysokość prawie 5 metrów.

Planowane zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor