Barwy jesieni, czyli kolorowy zawrót głowy…
‘Nie siedź w domu, jedź na wycieczkę’

Dwudniowa wycieczka, w trakcie której odwiedzimy centralną część Polski, czyli bardzo ciekawe i różnorodne województwo łódzkie. Zobaczymy: Arboretum w Rogowie, Muzeum Ludowe w Sromowie, Żelazową Wolę, Nieborów i Arkadię, a na koniec - krajobrazowy rezerwat przyrody Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Cena przy minimum 24 osobach

Wyjazd z Krakowa ok. godz. 07.00 - stanowisko K+R na ul. Pawiej, k/Galerii Krakowskiej.
Powrót w to samo miejsce na ok. 20.00

W programie wycieczki:

  • Arboretum SGGW w Rogowie - jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce, posiada jedne z najcenniejszych i najbogatszych w gatunki i odmiany drzew i krzewów w Europie. Największą jesienną atrakcją są tu klony, które o tej porze roku cudownie się przebarwiają.Arboretum w Rogowie szczyci się największą w Polsce i jedną z najciekawszych w Europie Narodową Kolekcją klonów. Różne gatunki klonów są tu bardzo umiejętnie wkomponowane pomiędzy piękne okazy żywotników, cyprysów, ostrokrzewów i innych zimozielonych roślin. Mamy okazję sami zobaczyć, jak palczaste liście klonów zaczną się wybarwiać na rozmaite odcienie żółci, pomarańczy, czerwieni, purpury, rudości, a nawet brązu…
  • Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie -założone przez ludowego rzeźbiarza na Ziemi Łowickiej. To niewielkie, prywatne i kolorowe muzeum, prowadzone jest przez pełnych pasji ludzi. Magiczny świat - lipowe rzeźby, barwne wycinanki, pająki, obrazy, hafty. Kilkaset ruchomych figurek pokazuje święta religijne i sceny z życia łowickiej wsi, a 30 naturalnej wielkości figur prezentuje tradycyjne łowickie stroje. Do tego stare meble, łowickie skrzynie posagowe, różnorodne powozy i uprzęże konne, narzędzia rolnicze. Jest co podziwiać i czego słuchać.
  • Żelazowa Wola -niewielka wieś położona między Warszawą a Sochaczewem, gdzie znajduje się Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park. W miejscu urodzin kompozytora (dawna oficyna) mieści się stała ekspozycja , przygotowana w oparciu o najnowsze badania nad historią Żelazowej Woli. Odnowiony gruntownie park zachwyca - a „błądząca” w nim muzyka tworzy atmosferę i przypomina czasy, kiedy Chopin dawał tu koncerty.
  • Muzeum w Nieborowie i Arkadii - powstało tuż po wojnie i tworzą je unikatowy Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie oraz zabytkowy Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii. W pałacu znajduje się muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach, uzupełnione obiektami sztuki i rzemiosła artystycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Otaczający pałac ogród to założenie barokowe w stylu regularnym (francuskim) i rośnie w nim m.in. pierwszy platan posadzony w Polsce. Odmienny charakter ma niezwykłe założenie ogrodowe w pobliskiej Arkadii - to park angielski (sentymentalno-romantyczny). Helena Radziwilłowa zrealizowała swoją ideę „krainy szczęścia” zgodnie z panującymi wtedy europejskimi trendami i przy pomocy wybitnych architektów oraz malarzy. Przemyślanie zakomponowany ogród przetrwał od XVIII w. do naszych czasów w pierwotnych granicach.
  • Niebieskie Źródła - położony pod Tomaszowem Mazowieckim krajobrazowy rezerwat przyrody, chroniący obfite źródła krasowe położone w malowniczym lesie.  Ich urok polega na tym, że wybijany z dna przez wodę piasek, widziany przez taflę wody, ma niepowtarzalną, niebiesko-błękitno-zieloną barwę, której odcienie zależą od stanu pogody i natężenia światła.

Cena zawiera:

  • transfer busem
  • nocleg ze śniadaniem w pokoju 2-osobowym
  • opiekę pilota
  • obowiązkowe składki TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych (N- ok. 80 zł, U-ok. 60 zł)

Galeria:


Arboretum w Rogowie
Arboretum w Rogowie
Arboretum w Rogowie
Arboretum w Rogowie
Arboretum w Rogowie
Arboretum w Rogowie
Arboretum w Rogowie
Żelazowa Wola
Nieborów
Nieborów
Nieborów
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Niebieskie Źródła

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor