Skarby Północnych Włoch

8-dniowa wycieczki po Lombardii i Ligurii, w programie: malownicze jeziora Garda i Como, zabytkowe miasta: Werona, Mantua, Genua oraz Mediolan, zachwycający nadmorski rejon Cinque Terre, malownicze miasteczka i kurorty z ekskluzywnym Portofino

Jezioro Garda * Spiazzi * Gardone Riviera * Sirmione * Werona *Mantua * Cinque Terre
Portofino * Genua * Jezioro Como * Varenna * Bellagio * Mediolan


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg na terenie Włoch.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Spiazzi, wioski położonej w górach Baldo. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (Madonna della Corona), położonym na skale na wysokości 774 m n.p.m nad doliną Adygi. Sanktuarium jest celem licznych pielgrzymek, a w 1988 roku odwiedził je Jan Paweł II. Następnie przeprawa promem przez Jezioro Garda, największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Specyficzny mikroklimat sprawia, że rośnie tu roślinność śródziemnomorska. Przejazd do Gardone Riviera, gdzie znajduje się ogromna posiadłość włoskiego pisarza, poety i polityka Gabriele d’Annunzio - Vittoriale degli Italiani. W zamyśle poety Vittoriale miało być narodowym pomnikiem męstwa i poświęcenia Włochów podczas Wielkiej Wojny. Przejazd do Sirmione, malowniczego miasteczka leżącego na cyplu wcinającym się głęboko w południową część Jeziora Garda. Znajduje się tu XIII wieczny zamek oraz pozostałości rzymskich budowli Grotte di Catullo. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Werony.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków. Spacer po mieście. W programie między innymi: główny plac ze słynnymi rzymskimi amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvecchio, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, katedra, dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd do Mantui, jednego z najpiękniejszych miast Lombardii, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, położonego między trzema sztucznymi jeziorami. Najważniejszym zabytkiem miasta jest Palazzo Ducale (Zamek Książęcy), wybudowany między XIV a XVII przez książęcy ród Gonzagów. Dalsza podróż w kierunku Wybrzeża Ligurii. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, całodzienna wycieczka do Cinque Terre, zachwycającego rejonu Włoch, wpisanego na światową listę UNESCO. Cinque Terre to pięć miasteczek: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore, zawieszonych pomiędzy morzem a lądem na pionowych skałach. Znajdują się tu wyjątkowo piękne zatoki, plaże, groty, morskie urwiska, sanktuaria. Miasteczka łączy dwunastokilometrowy szlak pieszy. Aby jak najlepiej poznać piękno tego niezwykłego miejsca, zwiedzanie odbywać się będzie pociągiem, statkiem i pieszo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Rapallo, a stamtąd statkiem do sławnego Portofino, malowniczego miasteczka położonego na przylądku Monte di Portofino, otoczonego cyprysami i oliwkami, chętnie odwiedzanego przez gwiazdy. Przejazd na Genui, spacer po mieście. W programie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale oraz Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Mediolanu.

6 dzień
Śniadanie, całodzienna wycieczka nad Jezioro Como, które jest trzecim co do wielkości jeziorem Włoch i najgłębszym jeziorem w Alpach. Dookoła jeziora usytuowane są wspaniałe wille, ekskluzywne hotele i rezydencje bogaczy, parki oraz urokliwe wioski wtopione w krajobraz. Rejs statkiem po Jeziorze Como, zwiedzanie willi Carlotta w Tremezzo, zbudowanej w XVII w przez markiza Giorgio Clerici, willa posiada wspaniały ogród botaniczny ozdobiony rzeźbami, schodami i fontannami. Następnie Bellagio, kurort nazywany Perłą Jeziora Como słynący z wyjątkowo malowniczego położenia na krańcu cypla dzielącego dwa ramiona jeziora i wspaniałego widoku na Alpy oraz Varenna, jedno z najpiękniejszych miasteczek nad jeziorem z kolorowymi domami, zaułkami i malowniczą promenadą. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Mediolanu, stolicy Lombardii. W programie: Plac Katedralny ze wspaniałą gotycką Katedrą, Galeria Vitorrio Emanuele II- elegancki wielopiętrowy pasaż handlowy, najsłynniejsza opera świata - La Scala, Castello Sforzesco - imponujący zamek władcy Mediolanu Ludovica Sforzy. Czas wolny w tak zwanym Złotym Trójkącie Mody najmodniejszej dzielnicy Mediolanu. W godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Polski.

8 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach rannych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 6 noclegów w hotelach 3*, w pokojach 2-os z łazienkami
  • wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, rejsów statkami i przejazdów koleją, przeprawy promowej przez Jezioro Garda, taksy klimatycznej, razem ok. 150 €
  • napoi do posiłków

Galeria:

Port w Vernazzy
Portofino
Port w Portofino
Genua
Jezioro Como, Bellagio
Jezioro Como
Jezioro Como, varenna
Mediolan, katedra
Św. Bartłomiej, katedra w Mediolanie
Mediolan, Galeria Wiktora Emanuela II

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor