Północna Francja

8 dniowa wycieczka objazdowa po północnej Francji. W programie: Paryż - miasto zakochanych, kulturalna stolica Europy, Normandia - średniowieczne zabytki, niezwykłe krajobrazy, urwiska rzeźbione przez fale w białych kredowych skałach, Bretania - owiany legendami półwysep ze skalistymi, poszarpanymi brzegami i miniaturowymi portami, region znany z wyśmienitej kuchni, Dolina Loary - słynna ze średniowiecznych i renesansowych zamków usytuowanych nad Loarą i jej dopływami

Paryż * Wersal * Rouen * Étretat * Honfleur * Caen * Mont St. Michel
Saint-Malo * Rennes * Chenonceau * Chambord


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, przejazd w kierunku Francji.

2 dzień
Przyjazd do Paryża w godzinach rannych. Całodzienne zwiedzanie Paryża (metrem i pieszo). W programie najwspanialsze budowle i place Paryża m.in.: Plac Concorde z fontanną i obeliskiem egipskim, Plac Trocadero z najpiękniejszym widokiem na Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, katedra Notre Dame wzniesiona na wyspie La Cite, Dzielnica Łacińska, gdzie znajdują się: Panteon, Uniwersytet Sorbona i Ogrody Luksemburskie, rejs statkiem po Sekwanie, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Wersalu, zwiedzanie słynnego kompleksu pałacowego oraz spacer po ogrodach. Powrót do Paryża, dalszy ciąg zwiedzania miasta, w programie między innymi monumentalna bazylika Sacré-Coeur, wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre. Powrót na nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Rouen - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie między innymi: jeden z najwspanialszych zabytków Francji katedra Notre-Dame; plac, na którym spalono Joannę d’Arc i Kościół Joanny d’Arc. Następnie przejazd do nadmorskiej miejscowości Étretat, której atrakcją są wysokie skaliste klify i skały o oryginalnych kształtach. Postój w Honfleur - jednym z najbardziej malowniczych portów Normandii. Nocleg w okolicach Caen.

5 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Caen, miasta zwanego Bramą Normandii, założonego przez Wilhelma Zdobywcę. Przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. Opactwo położone jest na skalistej wysepce, połączonej z lądem groblą. Przejazd do Saint-Malo, jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu, niegdyś schronienia piratów. Następnie wizyta w stolicy Bretanii Rennes, spacer po mieście. Przejazd na nocleg w okolicy Rennes.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Chenonceau, baśniowego zamku jednej z najsłynniejszych królewskich faworyt: Diany de Poitiers. Następnie Chambord - zwiedzanie największego i najwspanialszego zamku w Dolinie Loary. Przejazd do Orleanu, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski.

8 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach rannych.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 5 noclegów ze śniadaniami we Francji w hotelach sieciowych, pokoje 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji we Francji (możliwość wykupienia dowolnych zestawów w restauracjach samoobsługowych w cenie ok. 10-13 Euro)
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników lokalnych, rejsu statkiem po Sekwanie - ok. 75 Euro

Galeria:

Honfleur
Mont Saint-Michel
Saint Malo
Chenonceau
Chambord

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor