Lawendowe wzgórza, baśniowe ogrody i winnice …
'Nie siedź w domu, jedź na wycieczkę'

Zapraszamy na wycieczkę w magiczne miejsca, nie tak odległe od Krakowa.
W kameralnej grupie będziemy delektować się pięknem i zapachem kwitnących lawendowych pól; odwiedzimy stworzony z niezwykłą pasją prywatny ogród botaniczno-ornitologiczny, ostoję spokoju i jedności z naturą. Na koniec naszej wyprawy coś dla ciała. Wizyta w winnicy z pięknym widokiem na falujące pola i łąki Ponidzia, połączona z degustacją wina i produktów lokalnych.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

W programie wycieczki:

  • Ogród pełen lawendy w Ostrowie koło Proszowic. Czarujące miejsce z ponad 20 tys. krzewinek pięknie pachnącej lawendy, do tego różnobarwne liliowce oraz inne ciekawe byliny, krzewy i drzewa. Można tu do woli oglądać, wąchać, spacerować, odpoczywać, a także degustować – na przykład pyszny lawendowy sorbet! Otaczające Ogród pofałdowane pola uprawne dodają pięknego kolorytu temu miejscu. A jak intensywne toczy się tu życie! Warto podczas spaceru wśród wielu odmian lawendy zamknąć oczy i posłuchać, jak pracowicie działają owady…
  • Ogród na Rozstajach - jedyny w województwie Świętokrzyskim prywatny ogród botaniczno - ornitologiczny. Na obszarze 1 hektara zgromadzono ponad dwa tysiące odmian roślin i kilkanaście gatunków ptaków ozdobnych. Ogród położony jest na zboczu lessowego pagórka. Tarasowy układ i znaczne różnice wysokości (do 18 metrów) tworzą unikalny klimat i urozmaicają krajobraz. Dają też możliwość podziwiania założenia z różnych perspektyw. Uzupełnieniem kompozycji ogrodu są liczne oczka wodne, szemrzące strumyki i wodospady, rzeźby wtopione w krajobraz.
  • Winnica Złota Wieś w Dolinie Nidy. Zwiedzimy urokliwą winnicę i winiarnię, ulokowane wśród malowniczych krajobrazów. Zobaczymy piwnicę, gdzie leżakują i dojrzewają wina, a także posłuchamy opowieści o kulturze wina oraz o procesie jego produkcji. W tym pięknym i klimatycznym miejscu będziemy degustować pyszne, wyjątkowe w smaku wina w towarzystwie lokalnych serów, domowego chleba i oleju z Olejarni Zagłoby. Z magicznego wzgórza – miejsca naszej degustacji, podziwiać można niepowtarzalne widoki na falujące wokół pola i łąki Ponidzia.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu – ok. 30 zł
  • wizyty w winnicy z degustacja wina i produktów lokalnych – 70 zł

Galeria:


Ogród pełen lawendy w Ostrowie
Ogród pełen lawendy w Ostrowie
Ogród pełen lawendy w Ostrowie
Ogród na Rozstajach
Ogród na Rozstajach
Ogród na Rozstajach
Ogród na Rozstajach
Ogród na Rozstajach
Ogród na Rozstajach
Ogród na Rozstajach
Winnica Złota Wieś
Winnica Złota Wieś
Winnica Złota Wieś
Winnica Złota Wieś
Winnica Złota Wieś

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor