Ogrody, dwory, warownie …
'Nie siedź w domu, jedź na wycieczkę'

Zapraszamy na piękną wycieczkę. Pokażemy Wam Willę Domańskich - inspirujące miejsce z duchem i duszą Młodej Polski; cudowne, jedyne w swoim rodzaju Ogrody na Wzgórzu, dowiecie się co zrobić, żeby rośliny były ozdobą, a nie problemem; zachwycicie się wspaniałymi widokami, poznacie ciekawą historię i intrygujące legendy na zamku Tenczyn.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Wyjazd z Krakowa o godz. 8.30 – stanowisko K+R na ul. Pawiej, k/Galerii Krakowskiej
Powrót w to samo miejsce na ok. 18.00

W programie:

  • Zespół dworski Prochownia, zwany też Willą Domańskich - zespół dworski w Nawojowej Górze koło Krzeszowic. Obecny wygląd renesansowej włoskiej willi, zawdzięcza kompletnej przebudowie w 1925 roku dokonanej na zlecenie Karola Gustawa Domańskiego, inżyniera górnika, według jego szkicu inspirowanego podróżą do Włoch i Egiptu. Wyposażenie Willi stanowią między innymi jadalnia w Stylu Zakopiańskim zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza (ojca Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego) oraz wykonana we Lwowie Sypialnia Egipska, salon z kominkiem, sypialnia i obszerny strych.
  • Ogród na Wzgórzu w Filipowicach – miejsce absolutnie magiczne, przepełnione miłością, pasją i ogromną wiedzą właścicielek, którą podzielą się z nami w trakcie spaceru po ogrodzie, a właściwie ogrodach. Ze względu na urozmaicenie terenu stworzono tu kilka tematycznych ogrodów łączących się w spójną całość. Znajduje się tu ogród skalny, rabaty bylinowe, ogród warzywny, spora kolekcja traw i krzewów ozdobnych oraz roślin iglastych a także duży staw. Spacerując wąskimi ścieżynkami będzie okazja posłuchać i zobaczyć, jak powstawał ogród oraz doświadczyć piękna obcowania z naturą. Na miejscu działa niewielka szkółka roślin, będzie więc możliwość zakupów nie tylko sadzonek, ale również bestsellerowych książek ogrodniczych autorstwa Lucyny i Alicji Grabowskich.
  • Zamek Tenczyn w Rudnie, został wybudowany na początku XIV w wieku przez ród Tęczyńskich, im też zawdzięcza swoją świetność. Zamek był stale rozbudowywany i zyskiwał na znaczeniu, aż stał się trudną do zdobycia twierdzą. W XVI wieku otrzymał nawet przydomek “Małego Wawelu”. W XVII w. został zupełnie zdewastowany i spalony w trakcie potopu szwedzkiego. Po wielu latach zamek został odrestaurowany i udostępniony zwiedzającym. Co ciekawe Góra Zamkowa (410 m n.p.n.) na której wznosi się warownia jest dawnym stożkiem wulkanicznym! Roztacza się stąd wspaniały widok na okolicę.

Cena zawiera:

  • transfer busem
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 50 zł

Galeria:


Ogród na Wzgórzu w Filipowicach
Ogród na Wzgórzu w Filipowicach
Ogród na Wzgórzu w Filipowicach
Willa Domańskich
Zamek Tenczyn w Rudnie
Zamek Tenczyn w Rudnie
Zamek Tenczyn w Rudnie
Zamek Tenczyn w Rudnie
Zamek Tenczyn w Rudnie
Zamek Tenczyn w Rudnie

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor