Włochy klasyczne

7 dniowa wycieczka autokarowa, idealna dla osób, które pierwszy raz odwiedzają Włochy, w programie:

Wenecja * Padwa * Asyż * Rzym * Watykan * Monte Cassino * Florencja


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Wenecji.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Wenecji. Przepłynięcie tramwajem wodnym do historycznego centrum. Spacer po mieście: Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika i plac św. Marka, Most Rialto. Po południu przejazd do Padwy, miasta św. Antoniego. Spacer po mieście. W programie: Bazylika św. Antoniego gdzie znajduje się grobowiec patrona miasta i jego relikwie, jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie . Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta św. Franciszka: bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Piazza del Comune. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Całodzienne zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. W programie m.in.: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol, Panteon, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Watykanu, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, chwila zadumy i modlitwy przy grobie Jana Pawła II w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej, spacer po placu św. Piotra. Po południu przejazd na Monte Cassino, miejsca heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na cmentarzu wojskowym. Wizyta w muzeum multimedialnym, które powstało z okazji 60 Rocznicy Bitwy i prezentuje historie Monte Cassino. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Florencji, stolicy Toskanii, miasta pełnego renesansowych arcydzieł (kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi i wiele innych). W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski.

7 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach południowych.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 5 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji (napoje płatne oddzielnie)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, kosztów przewodników lokalnych, opłaty za wjazdy do miast, taksy klimatycznej - razem ok. 120 Euro.

Galeria:

Asyż
Asyż
Rzym
Rzym
Rzym
Rzym
Florencja, Ponte Vecchio
Florencja
Florencja
Florencja


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor