Włoski kalejdoskop

12-dniowa wycieczka w trakcie której zobaczymy najpiękniejsze zabytki i krajobrazy Włoch.
W programie: zabytkowe miasta - Wenecja, Piza, Lukka, Orvieto, Rzym oraz Florencja,
zachwycające wybrzeża rejonu Cinque Terre i Amalfi (oba na liście UNESCO),
wulkan Wezuwiusz, wyspa Capri, starożytne Pompeje, Ogrody w Tivoli.

Wenecja * Lukka * Piza * Cinque Terre * Orvieto * Rzym * Watykan
Wezuwiusz * Pompeje * Wybrzeże Amalfi * Capri * Florencja


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Wenecji.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Wenecji. Przepłynięcie tramwajem wodnym do historycznego centrum. Spacer po mieście: Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika i plac św. Marka, Most Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do otoczonej renesansowymi murami Lukki. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie zabytkowego zespołu Campo dei Miracoli (Pole Cudów): katedra, baptysterium i Krzywa Wieża, następnie Piazza dei Cavallieri wokół którego znajdują się wspaniałe  budynki, między innymi Caravan Palace, Kościół Św. Stefana, Kościół Św. Rocha, Pałac Zegarowy oraz znana z Boskiej Komedii Dantego Wieża Muda. Powrót na obiadokolację i nocleg

4 dzień
Śniadanie, całodzienna wycieczka do Cinque Terre, zachwycającego rejonu Włoch, wpisanego na światową listę UNESCO. Cinque Terre to pięć miasteczek: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore, zawieszonych pomiędzy morzem a lądem na pionowych skałach. Znajdują się tu wyjątkowo piękne zatoki, plaże, groty, morskie urwiska, sanktuaria. Miasteczka łączy dwunastokilometrowy szlak pieszy. Aby jak najlepiej poznać piękno tego niezwykłego miejsca, zwiedzanie odbywać się będzie pociągiem, statkiem i pieszo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd przez region winiarski Chianti. Wizyta w jednej z okolicznych winiarni. Dalsza podróż do Orvieto, miasta Etrusków, usytuowanego na wulkanicznej skale, znanego przede wszystkim z katedry, arcydzieła włoskiego gotyku. Dalsza podróż w kierunku Rzymu. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Rzymu. Całodzienne zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Panteon, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra oraz Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską. Po południu przejazd do Tivoli, wizyta w Villi d'Este, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, arcydzieło architektury i projektowania ogrodów. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Wezuwiusza, najsłynniejszego wulkanu Europy, Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu, spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Następnie wizyta w Pompejach, antycznym mieście, które w wyniku erupcji Wezuwiusza w 79 r. zostało zasypane kilkumetrową warstwą pyłów wulkanicznych. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

9 dzień
Śniadanie, całodniowa wycieczka wzdłuż wybrzeży najpiękniejszego zakątka Kampanii - Wybrzeża Amalfi, wpisanego na światową listę UNESCO. W programie: Positano, niezwykle malownicza miejscowość wypoczynkowa, położona na stromym stoku opadającym do morza. Spacer wąskimi uliczkami, pełnymi sklepików, restauracji i kawiarni, wizyta w zabytkowym kościele Santa Maria Assunta, następnie Amalfi, gdzie znajduje się najsłynniejsza na wybrzeżu katedra. Degustacja Limoncello, słodkiego likieru, wyrabianego ze specjalnego gatunku cytryn uprawianych w tym regionie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

10 dzień
Śniadanie, przejazd na Półwysep Sorrento, rejs na najpiękniejszą wyspę Morza Tyrreńskiego - Capri, znaną z pięknych widoków i wspaniałych rezydencji. Wizyta w willi Augusta, skąd rozpościera się wspaniały widok na Faraglioni, przybrzeżne skały wyrastające z morza na wysokość ok. 100 m, będące symbolem Capri. Przeprawa promem do Neapolu. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Florencji.

11 dzień
Śniadanie, przejazd do Florencji, stolicy Toskanii, miasta pełnego renesansowych arcydzieł (kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi i wiele innych). W godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Polski.

12 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach południowych.

Cena zawiera:

  • 10 noclegów w hotelach 3*, w pokojach 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, rejsów statkiem, przeprawy promowej, przejazdów koleją, taksy klimatycznej, wjazdów do miast, systemu słuchawkowego Tour Guide, razem ok. 290 €
  • napoi do posiłków

Galeria:

Rzym
Rzym
Rzym
Tivoli, ogrody willi d'Este
Tivoli, ogrody willi d'Este
Wezuwiusz
Wezuwiusz
Pompeje
Pompeje
Wybrzeże Amalfi
Wybrzeże Amalfi
Wybrzeże Amalfi
Capri
Florencja
FlorencjaSzanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor