Najciekawsze miejsca krajów dawnej Jugosławii

10 dniowa wycieczka autokarowa, przyrodnicze i kulturowe atrakcje Słowenii, Chorwacji
oraz Bośni i Hercegowiny, w programie:

Bled * Wąwóz Vintgar * Lublana * Jaskinia Postojna * Predjamski Grad
Plitwickie Jeziora * Zadar * Trogir * Split * Sibenik * Park Narodowy Krka
Dubrownik * Medjugorje * Mostar * Sarajewo


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na nocleg w Alpach Julijskich (okolice Bledu). Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zamku Bled, wybudowanego na urwistej skale, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na jezioro z maleńką wysepką i kościółkiem pośrodku. Następnie spacer Wąwozem Vintgar, utworzonym przez rzekę Radovna. W wąskim i głębokim wąwozie wybudowano szereg drewnianych mostków przylepionych niemalże do ścian wąwozu, którymi spaceruje się nad spienioną szmaragdowo-zieloną rzeką, mijając huczące górskie wodospady. Przejazd do miejscowości Skofja Loka, jednego z najpiękniejszych miejsc na Słowenii z zabytkowym zespołem urbanistycznym i górującym nad miastem zamkiem. Następnie przejazd do Lublany. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie stolicy Słowenii, w programie: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski, katedra św. Mikołaja. Kolejne punkty programu to Jaskinia Postojna i Predjamski Grad. Jaskinia Postojna należy do grupy największych jaskiń na świecie, ma łączną długość ponad 20 km i stanowi jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowenii. W jaskini można spotkać zadziwiające formy skalne, tysiące stalaktytów o najrozmaitszych formach, ogromne stalagmity. Zwiedzanie kompleksu jaskiń o długości 5,5 km, przy czym 4-kilometrowy odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Ze względu na panującą w jaskini temperaturę koniecznie trzeba zabrać ze sobą ciepłą odzież i kurtkę nieprzemakalną. Predjamski Grad, zamek pochodzący z XII w., wbudowany w zbocze, w którym znajduje się jaskinia. Jaskinia połączona jest z rozległym systemem korytarzy, które znajdują się w większości poniżej zamku. Tu też chroniła się okoliczna ludność w czasie najazdów. W XV wieku zamek był siedzibą legendarnego barona-rozbójnika Erazma. Następnie przejazd na nocleg w okolicy Plitvic.

4 dzień
Śniadanie, wizyta w Plitvickim Parku Narodowym – „krainie 1000 wodospadów”, najpopularniejszym i najpiękniejszym parku narodowym Chorwacji. Przejazd do Zadaru, spacer po starówce uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Chorwacji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Trogiru.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Trogiru - antycznego miasta nazywanego żywym muzeum z najcenniejszym zabytkiem Katedrą św. Laurencjusza oraz Splitu, stolicy dawnej Rzymskiej Prowincji Dalmacji ze słynnym pałacem cesarza Dioklecjana. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trogiru.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Sibenika, spacer po starówce. Następnie wizyta w Parku Narodowym Krka,który jest najmłodszym parkiem narodowym Chorwacji. Rzeka Krka płynąca tu malowniczym, głębokim kanionem, tworzy liczne jeziora i imponujące wodospady. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trogiru.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Dubrownika, „perły Dalmacji” Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

8 dzień
Śniadanie, Medjugorje, wizyta w Sanktuarium. Następnie Mostar, miasto zachwycające swoim orientalnym klimatem, jego najcenniejszy zabytek - kamienny most nad rzeką Neretwą, łączący dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską został wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny, wieczorny spacer po tętniącej życiem dzielnicy muzułmańskiej. Obiadokolacja i nocleg w Sarajewie.

9 dzień
Śniadanie, spacer po Sarajewie. Przejazd w kierunku Polski

10 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem lub busem
  • 8 noclegów w hotelach 2-3* i pensjonatach w pokojach 2 i 3 os z łazienkami
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych - ok.70 €
  • dopłata do pokoju 1-os - 490 zł

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor