Rumunia - Transylwania

7 dniowa wycieczka objazdowa, w programie warowne kościoły, zamki, miasta Siedmiogrodu:

Oradea * Cluj Napoca * Turda * Alba Iulia * Sebes * Sibiu * Brasov * Sinaia
Bran * Rasnov * Prejmier * Sighisoara * Biertan * Medias * Targu Mures


mapa trasy wycieczki

Termin:

Terminy do ustalenia

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Oradei. Zakwaterowanie i kolacja.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie zabytków Oradei. Przejazd do Cluj-Napoca (Klausenburg) stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd przez Turdę (Thorenburg) w drodze do Alba Iulia (Weissenburg). Zakwaterowanie i kolacja.

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Siedmiogrodu Alba Iulia. W programie: Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii, Biblioteka Battyáneum, Sala Zjednoczenia, Uniwersytet oraz renesansowe pałace Miclosza i Apora. Przejazd do Sebeş. Wizyta w okazałym gotyckim kościele obronnym Następnie przejazd do Sibiu (Hermannstadt). Zwiedzanie zabytków, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Przejazd do Brasova. Zakwaterowanie i kolacja.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Sinai. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Powrót do Braşova, zwiedzanie Czarnego Kościoła wraz z rynkiem. Przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie zamku chłopskiego w Râşnov. Powrót na kolacje i nocleg do Braşova.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Prejmer kościół z murami obronnymi umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Sighişoary (Schäßburg). Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przejazd do Biertanu (Birthälms). Zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą, przykład słynnych saskich kościołów obronnych - Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Mediaş z grodem kościelnym gdzie m.in. Stefan Batory podpisywał Pacta Convecta przed posłami Sejmu Polskiego. Przyjazd do Târgu Mureş. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie miasta – perełki secesyjnej. W programie: twierdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, wybrane secesyjne obiekty: magistrat, Pałac Kultury. Przejazd do Turdy (Thorenburg). Zwiedzanie kopalni soli. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Cluj - Napoca.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Polski.

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 os z łazienkami – pensjonaty, hotele
  • śniadania i obiadokolacje
  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu ok. 50 euro/os
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor