Rumunia - Transylwania

7-dniowa wycieczka prezentująca historyczny region Rumunii zwany Siedmiogrodem lub Transylwanią.

Zobaczymy urzekające krajobrazy oraz zabytki nie spotykane nigdzie indziej w Europie, zamki chłopskie, warowne kościoły oraz monastyry, średniowieczne miasteczka, pałace i bogate rezydencje; wielką atrakcją będzie niewątpliwie przejazd najbardziej emocjonującą górską drogą Rumunii - Szosą Transfogaraską

Termin:

08.09.2024 - 14.09.2024

Cena:

2490 zł‚

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Cluj-Napoca – stolicy Siedmiogrodu. W programie: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd do Sighişoary, która posiada jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody szkolne, Dom Drakuli, dom rodzinny Hermana Obertha, mury i baszty obronne. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości Rupea nad którą wznoszą majestatyczne ruiny średniowiecznej fortecy - zamku chłopskiego, który służył lokalnej społeczności wiejskiej, która go budowała i utrzymywała, jako schronienie w razie niebezpieczeństwa. Przejazd do Prejmer, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych i najlepiej zachowanych saskich kościołów warownych wpisany na Listę UNESCO .Przyjazd do Braszowa, spacer po starówce. Zobaczymy średniowieczne fortyfikacje oraz rynek z ratuszem i Czarny Kościół w stylu gotyckim. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości wypoczynkowej Poiana Brasov.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości turystycznej Sinaia, nazywanej „Perłą Karpat”. Zwiedzanie położonego w pobliżu zamku królów rumuńskich Peleş wybudowanego w stylu neorenesansu niemieckiego. Przejazd do Bran - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również Zamkiem Drakuli. Przejazd do Curtea de Arges, wizyta w nekropolii królów rumuńskich i zwiedzanie monastyru. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd słynną Szosą Transfogaraską - najpiękniejszą i najbardziej emocjonującą górską drogą Rumunii. Szosę przeprowadzono przez główny grzbiet Fogaraszy, najwyższych gór Rumunii na polecenie Nicolae Ceausescu. Droga wspina się malowniczymi zakrętami po półkach skalnych .Przystanek przy zaporze wodnej i jeziorze zaporowym Vidraru na rzece Arges, widok na ruiny zamku Poienari należącego do hrabiego Drakuli. Kolejny przystanek będzie przy jeziorze Balea (2034 m n.p.m.) w pobliżu wlotu do tunelu przechodzącego pod granią Fogaraszy. Spacer w okolicy jeziora. Następnie przejazd do Sibiu, jednego z najpiękniejszych miast Rumunii, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy). Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Alba Iulia, dawnej stolicy Siedmiogrodu. W programie: Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii, Biblioteka Battyáneum, Sala Zjednoczenia, Uniwersytet oraz renesansowe pałace Miclosza i Apora. Następnie przejazd do Hunedoary, zwiedzanie średniowiecznego zamku - jednego z najpiękniejszych w Rumunii. Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w okolicy Aradu.

7 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 6 noclegów w hotelach , pokoje 2-os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna Wariant standard
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, systemu słuchawkowego tour guide, taksy klimatycznej - ok. 70-80€

Galeria:

Prejmer - kościól warowny
Prejmer - kościól warowny
Brasov
Sinaia
Bran
Bran
Fogarasze
Sibiu
Sibiu
Sibiu
Sibiu
Alba Julia
Alba Julia
Hunedoara
Hunedoara

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor