Drezno i Saska Szwajcaria

Saska Szwajcaria - kraina fantazyjnych form skalnych i tajemniczych zamków
Budziszyn -miasto znane z pięknie odrestaurowanej historycznej starówki
Miśnia - najstarsza w Europie fabryka porcelany
Drezno - stolica Saksonii, jedno z najpiękniejszych miast barokowych w Europie

3 dniowa wycieczka do Saksonii, w programie:

Budziszyn * Miśnia * Drezno * Pillnitz * Pirna * Konigstein * rezerwat Bastei

mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa wczesnym rankiem. Przejazd do Budziszyna miasta znanego przede wszystkim ze swej starówki i licznych wież. Spacer po pięknie odrestaurowanym starym mieście. Następnie przejazd do Miśni gdzie znajduje się najstarsza w Europie fabryka porcelany, spacer po mieście, zwiedzanie starówki, katedry i zamku Albrechtsburg. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Drezna.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Drezna, w programie między innymi: Opera Sempera, symbol Drezna Zwinger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss (Rezydencja dynastii Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, Georgentor, Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów), katolicki kościół Hofkirche (katedra) wraz z kryptą Wettynów. Po południu przejazd do pałacu w Pillnitz na obrzeżach Drezna gdzie znajduje się wspaniały zespół pałacowo-ogrodowy z czasów Augusta II. Powrót ma obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Pirny. Zwiedzanie starówki oraz kościoła mariackiego z przepięknie zdobionym sklepieniem późnogotyckim. Przejazd do twierdzy Konigstein będącej jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Wizyta w rezerwacie skalnym Bastei (monumentalne ostańce skalne, które ogląda się z góry, chodząc po przerzuconych mostkach i kładkach), rozciągają się stąd najpiękniejsze widoki w Szwajcarii Saksońskiej. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • zakwaterowanie w hotelu w okolicach Drezna, pokoje 2 osobowe z łazienkami
  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników miejscowych - ok.50 euro
  • obowiązkowej składki TFG i TZP – 4 zł


Galeria:

Drezno
Drezno - Opera Sempera
Drezno
Drezno - Zwinger
Zwinger, Galeria Starych Mistrzów
Drezno
Drezno - Frauenkirche
Drezno
Drezno - Fürstenzug, Orszak Książąt
Pillnitz
Bastei
Bastei
Bastei
Bastei
Bastei

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor