Inflanty

13 dniowa wycieczka do Estonii i Łotwy - krajów, których obszar w przybliżeniu odpowiada historycznym Inflantom. W programie: stolice - Ryga i Tallin, uniwersyteckie miasto Tartu (Dorpat), Kuldyga - dawna stolica Kurlandii, malownicza wyspa Saaremaa, parki narodowe o niezwykłych i zróżnicowanych krajobrazach i inne ciekawe miejsca, często związane z historią Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wyjazd przeznaczony jest dla kilkunastoosobowej grupy, która będzie podróżować komfortowym busem.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Około południa spotykamy się w Białymstoku (PKP, dogodny dojazd z Krakowa i Warszawy), skąd busem jedziemy do Kowna; jeżeli przejazd pójdzie sprawnie, to będzie trochę czasu na wieczorne spacery po Kownie, nocleg Kowno.

2 dzień
Rano wyjeżdżamy z Kowna i jedziemy do Bauski (już na Łotwie) aby zwiedzić malowniczo położony zamek, następnie jedziemy do Kuldygi, uroczej miejscowości, niegdyś stolicy Kurlandii, na nocleg jedziemy do Ventspils, portowego miasta u ujścia Venty do Bałtyku.

3 dzień
Dzień przyrodniczy. Z Ventspils jedziemy do Parku Narodowy Slitere, najpierw spacer ścieżką przyrodniczą w rezerwacie ścisłym, następnie wejście plażą na wcinający się w morze cypel Kolka, po odpoczynku na plaży przejazd do Parku Narodowego Kemeri, gdzie drewnianymi pomostami zapuścimy się w głąb rozległego torfowiska. Przejazd Rygi gdzie będą 2 kolejne noclegi.

4 dzień
Zwiedzanie Rygi (rano z przewodnikiem, po południu indywidualnie).

5 dzień
Przejazd do Kuressaare (wyspa Saaremaa), po drodze zatrzymamy się w skansenie łotewskiego budownictwa drewnianego k. Rygi i w estońskim kurorcie Parnu. Nocleg w Kuressaare (2 noce).

6 dzień
Wycieczka okrężna po wyspie, trasa zależna od pogody - klify, zatoki, rez. Vidumae, zabytkowa farma Mikhli, zamek w Kuressaare (wnętrza tylko w razie złej pogody) i inne ciekawe miejsca.

7 dzień
Przejazd do Tallina, po drodze: krater meteorytowy i zamek Koluvere (z zewnątrz), popołudnie w Tallinie, spacer z przewodnikiem, nocleg w Tallinie.

8 dzień
Zwiedzania Tallina ciąg dalszy, indywidualnie, przejazd do Parku Narodowego Lahemaa, którego zwiedzanie zaczniemy od torfowiska. Kolejne dwa noclegi na terenie parku.

9 dzień
Wycieczka w PN Lahemaa, dużo wędrówek piechotą wzdłuż malowniczych wybrzeży usianych wielkimi głazami.

10 dzień
Przejazd na Łotwę do Parku Narodowy Gauja, po drodze krótkie zwiedzanie Tartu (d. Dorpat). Kolejne dwa noclegi na terenie parku Gauja.

11 dzień
Zwiedzanie Parku Narodowego Gauja, położonego po obu stronach głębokiej dolin rzeki o tej samej nazwie. Konkretna trasa będzie zależała od pogody, gdyż niektóre ścieżki po deszczu stają się nazbyt śliskie. Zobaczymy także miasteczko Cesis (d. Kieś) i potężne ruiny zamku Turaida.

12 dzień
Przejazd do Wilna, po drodze imponujący pałac Rundale z pięknymi ogrodami; późne popołudnie i wieczór (dni będą b. długie) przeznaczone na indywidualne spacery po mieście. Nocleg w Wilnie.

13 dzień
Przejazd Wilno - Białystok (planowany przyjazd do Białegostoku 13-15 ).

Cena zawiera:

  • 12 noclegów ze śniadaniami w dwuosobowych pokojach z łazienkami
  • transport busem na całej trasie począwszy od Białegostoku
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

  • dojazdu do i z Białegostoku
  • opłat miejscowych: wstępów do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla przewodników w Rydze i Talliniew; opłat klimatycznych, biletów promowych, przejazdów komunikacją miejską w Rydze i Tallinie
  • wyżywienia (poza śniadaniami)

Uwaga:

Wycieczka przewidziana jest dla kilkunastoosobowej grupy uczestników, co w sposób znaczący podnosi jej jakość.

Wycieczka o analogicznym przebiegu miała miejsce latem 2022 r. z jej opisem i fotografiami można zapoznać się w zakładce wycieczki kluboweGaleria:

Koguva, żywe muzeum
Saaremaa, zamek w Kuressaare
Saaremaa, klif Panga
Saaremaa, P.N.Vilsandi
Saaremaa, farma Mihkli
Saaremaa, krater
Tallin
Tallin
Tallin
Park Narodowy Lahemaa
Park Narodowy Lahemaa
Park Narodowy Lahemaa
Tartu, ruina katedry z XV w.
Tartu, fontanna 'Pocałunek' na rynku
Rzeka Gauja
Rzeka Gauja
Cesis, zamek
Pałac Rundale
Pałac Rundale
Wilno, kościoły św. Anny i bernardynów

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor