Czarnogóra - perła Bałkanów

Czarnogóra - morze i góry, 10 dniowa wycieczka autokarowa, w programie:

Sarajewo * Mostar * Dubrownik * Stary Bar * Sveti Stefan * Budwa
Kotor * Perast * Jezioro Szkoderskie * Albania * Zabljak
Park Narodowy Durmitor * Belgrad


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do miejscowości Pecs. Obiadokolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny, zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety sąsiadują tu ze sobą od wieków. W programie między innymi: meczet Gazi Husrev-bega, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w Sarajewie.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Mostaru, zachwycającego swoim orientalnym klimatem. Najcenniejszy zabytek miasta - kamienny most nad rzeką Neretwą, łączący dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską został wpisany na listę UNESCO. Następnie przejazd do Dubrownika, „Perły Adriatyku”. Po krótkim zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Baru.

4 dzień
Śniadanie, wypoczynek, po południu przejazd w kierunku Budwy. Po drodze: Sveti Stefan, malownicza miejscowość położona na półwyspie, jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. W Budwie, spacer po średniowiecznej starówce otoczonej pierścieniem murów obronnych. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Baru.

5 dzień
Śniadanie, wycieczka nad Zatokę Kotorską, która niczym fiord wcina się w głąb lądu. Zwiedzanie Kotoru, który posiada piękną starówkę, wpisaną na Listę UNESCO. Wspaniałą panoramę miasta i zatoki można podziwiać z twierdzy św. Jana, która znajduje się powyżej, na wzgórzu. Przejazd dookoła zatoki, zwiedzanie Perastu, przy sprzyjającej pogodzie przeprawa łodziami na wyspę, na której wybudowano świątynię Matki Boskiej Skalnej. Powrót na obiadokolację i nocleg w okolicy Baru.

6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie ruin Starego Baru, następnie przejazd nad Jezioro Szkoderskie, największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, położone na granicy Albanii i Czarnogóry. Znaczną część czarnogórskiej części jeziora obejmuje park narodowy, z licznymi wyspami, na niektórych zachowały się zabytkowe monastyry. W programie rejs stateczkiem po jeziorze. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Baru.

7 dzień
Śniadanie, wycieczka do Albanii (Szkoder - stanowisko archeologiczne z zamkiem Rozafa, Lezha - Mauzoleum Skanderberga, bohatera narodowego Albani, Kruja, nazywana „albańskim Krakowem” - warownia i Muzeum Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek). Obiadokolacja i nocleg w okolicy Baru.

8 dzień
Śniadanie, przejazd niezwykle malowniczą trasą do Zabljaka, głównego centrum turystycznego masywu Durmitoru (wapienne góry, z doskonale rozwiniętymi zjawiskami krasowymi. Można tu spotkać niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i rzeki tajemniczo znikające pod ziemią. 18 szczytów masywu Durmitor przekracza 2300 m n.p.m.), po drodze postoje m.in. przy kanionie rzeki Tary, który jest najgłębszym kanionem w Europie. Przy sprzyjającej pogodzie po południu wycieczka górska nad Czarne Jezioro w Parku Narodowym Durmitor. Obiadokolacja i nocleg w Zabljaku.

9 dzień
Śniadanie, przejazd do Belgradu, spacer po starym mieście, w obrębie którego zachowały się liczne zabytki, kamieniczki, świątynie i muzea. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Belgradu.

10 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC lub busem
  • 9 noclegów w hotelach 2*, pokoje 2,3-os z łazienkami
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych, rejsu statkiem po Jeziorze Szkoderskim - ok. 60 euro
  • dopłata do pokoju 1-os. 380 zł
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

Wycieczka Czarnogóra - Budwa
Wycieczka Czarnogóra - Wybrzeże w okolicach Budwy
Wycieczka Czarnogóra - Zatoka Kotorska
Wycieczka Czarnogóra - Kotor
Wycieczka Czarnogóra - Kotor
Wycieczka Czarnogóra - Kotor
Wycieczka Czarnogóra - Perast
Wycieczka Czarnogóra - Zatoka Kotorska
Wycieczka Czarnogóra - Stary Bar
Wycieczka Czarnogóra - Jezioro Szkoderskie
Wycieczka Czarnogóra - Most na rzece Tarze
Wycieczka Czarnogóra - Dolina Tary
Wycieczka Czarnogóra - Durmitor
Wycieczka Czarnogóra - Durmitor
Wycieczka Czarnogóra - Durmitor
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor