Bułgaria i Rumunia

9 dniowa wycieczka do Bułgarii i Rumunii o bardzo intensywnym programie zwiedzania, poświęcona głównie najważniejszym historycznym miejscowościom Bułgarii, takim jak: Sofia, Płowdiw, Wielkie Tyrnowo, Varna, Neseber czy Rilski Monastyr, ale dająca również możliwość zobaczenia Bukaresztu, Sibiu i Zamku Corvinesti w Rumunii. Dodatkową atrakcją jest przejazd Szosą Transfogaraską, wspinającą się powyżej 2000 m npm.

Widyn - Rilski Monastyr - Sofia - Płowdiw - Wybrzeże Czarnomorskie - Sozopol
Burgas - Neseber - Warna - Szumen - Wielkie Tyrnowo - Bukareszt
Droga Transfogaraska - Sibiu - Hunedoara


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień: Kraków - Timisoara
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry na nocleg w Rumunii w okolice miasta Timisoara. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Timisoara - Widyn - Sofia
Śniadanie, przejazd do Widynia - średniowiecznego miasta handlowego położonego poniżej słynnej Żelaznej Bramy - przełomu, którym Dunaj rozcina łańcuch Karpat. Najciekawszym zabytkiem Widynia jest twierdza Baba Wida, która jest najlepiej zachowaną wczesnośredniowieczną budowlą w Bułgarii. Następnie przejazd do Sofii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Sofia - Rilski Monastyr
Śniadanie. Przejazd do Rilskiego Monastyru, który wznosi się w masywie górskim Riła. Jest on świętym miejscem dla Bułgarów (obiekt wpisany na listę UNESCO). Powrót do Sofii, zwiedzanie stolicy Bułgarii: Cerkiew Bojana, cerkiew św. Jerzego, bazylika św. Zofii, Sobór Aleksandra Newskiego, Meczet Banja Baszi Dżamija, pałac carski, Synagoga Sofijska. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Sofia - Plowdiw - Wybrzeże Czarnomorskie
Śniadanie. Przejazd do Plowdiwu, zwiedzanie - rzymski amfiteatr oraz stadion pamiętający walki gladiatorów, zabytki z czasów panowania tureckiego (meczety Dżumaja Dżamija i Imaret Dżamija), domy z XIX w. - okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego. Przejazd do miejscowości położonej nad morzem w okolicach Burgas. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Sozopol - Burgas - Neseber - Szumen - Wielkie Tyrnowo
Śniadanie, Przejazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla i Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela, później jazda przez Burgas, do Neseberu - jednego z najstarszych miast w Europie, położonego na niewielkim półwyspie, spacer po mieście. Przejazd do Warny - perły Wybrzeża Morza Czarnego - spacer po mieście (Cerkiew Katedralna Zaśnięcia Matki Bożej). Przejazd do miasta Szumen - zwiedzanie meczetu Tomu Dżamija, najwspanialszej muzułmańskiej świątyni w Bułgarii. Przejazd do Wielkiego Tyrnowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Wielkie Tyrnowo - Bukareszt - Pitesti
Śniadanie. Zwiedzanie Wielkiego Tyrnowa - jednego z najwspanialszych miast Bułgarii z unikalnymi cerkwiami. Przejazd do Bukaresztu, krótkie zwiedzanie miasta, m.in.: ogromny plac Piata Unirii z gigantyczną fontanną pośrodku. Na zachód od placu biegnie szeroka aleja Bulevardul Unirii, tzw. bukaresztańskie Pola Elizejskie, którą dochodzi się do Domu Ludu "Casa Poporului" obecnie gmachu parlamentu. Jest to największy pod względem kubatury gmach na świecie po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd w okolice Pitesti. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Droga Transfogaraska (C7) - Sibiu
Śniadanie. Przejazd słynną wysokogórską Drogą Transfogaraską do Sibiu, perły Siedmiogrodu. Zwiedzanie starego miasta z katedrą św. Trójcy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: Sibiu - Hunedoara - Kraków
Śniadanie, przejazd do Hunedoary. Zwiedzanie gotyckiego zamku Jana Hunyadyego - węgierskiego bohatera narodowego - jednego z najpiękniejszych i największych zamków nie tylko w Transylwanii, ale i w całej Rumunii, następnie powrót do Polski przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski ok. godz. 24.00.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami, 8 śniadań i 8 obiadokolacji
  • opiekę pilota, ubezpieczenie (w Signal Iduna) - KL 10000 Euro + NW 15000 PLN + bagaż 1000 PLN

Cena nie zawiera:

  • opłat za bilety wstępu i przewodników lokalnych oraz ewentualnie inne wydatki programowe zaproponowane przez pilota - ok. 60 lewa i ok. 15 lei


Galeria:

Neseber
Wielkie Tyrnowo
Wielkie Tyrnowo
Fogarasze, fragment szosy transfogaraskiej
Jezioro Balea
Sibiu
Sibiu
Sibiu
Hunedoara
Hunedoara

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor