Berlin i Poczdam

3 dniowa wycieczka autokarowa do Niemiec, w programie:

Berlin - tętniąca życiem stolica Niemiec, miasto wspaniałych muzeów
Poczdam - zachwycający przepięknymi pałacami i ogrodami

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd do Berlina. Zwiedzanie Pałacu Charlottenburg - największej rezydencji Hohenzollernów, następnie przejazd na Potsdamerplatz, jeden z największych placów miasta, przykład nowoczesnej architektury ze szkła i stali. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Berlina.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do centrum Berlina, zwiedzanie miasta, w programie: Brama Brandenbuska, Reichstag, następnie spacer aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i Alexanderplatz. W trakcie spaceru oglądanie z zewnątrz Uniwersytetu Humboldta, zbrojowni, Niemieckiej Opery Państwowej, barokowej katedry św. Jadwigi, pałacu Republiki oraz Czerwonego Ratusza. Następnie przejście na wyspę muzeów gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata obejmujący m.in.: Muzeum Pergamońskie z Wielkim Ołtarzem Zeusa i babilońską Bramą Isztar, Altes Museum, Neues Museum ze zbiorami sztuki egipskiej. W pobliżu Wyspy Muzeów znajduje się również Katedra Berlińska - Berliner Dom. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Poczdamu, w programie: wspaniały Pałac i ogrody Sanssouci, Pałac Cecilienhof, gdzie odbyła się słynna Konferencja Poczdamska. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem klasy LUX
  • zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów lokalnego przewodnika - ok.40 euro
  • dopisać w cena nie zawiera: obowiązkowej składki TFG i TZP – 4 zł


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor