Albania i Macedonia - odkrywamy nieznane

11 dniowa wycieczka objazdowa po Albanii i Macedonii - góry, morze, jeziora, antyczne miasta

Tirana * Durres * Berat * Apollonia * Saranda * Butrinti * Gjirokaster (Albania)
Skopje * Bitola * Park Narodowy Mavrovo * Jezioro Ochrydzkie (Macedonia)


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Skopje stolicy Macedonii. W programie: piękny kamienny most nad Waderem, stary bazar, cerkiew zbawiciela, meczet Mustafa Paszy. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Bitoli, zwiedzanie miasta, w programie: ruiny założonego przez Filipa II Macedońskiego w IV wieku p.n.e antycznego miasta Heraklea Linkestis (fragmenty bizantyjskiej twierdzy, ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki oraz amfiteatr), cerkiew św. Dymitra, XV wieczny meczet Ajdar - Gazi, XVI wieczny meczet Evi oraz będący jedną z najstarszych budowli miasta zadaszony targ turecki (Bezisten). Obiadokolacja i nocleg nad Jeziorem Ochrydzkim.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Ochrydu, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Miasto jest uważane za stolicę religijną kraju, jest tu wiele cerkwi, m. in. cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami pochodzącymi z XI wieku. Następnie wizyta w Monastyrze św. Nauma, który został zbudowany na tarasie skalnym, wznoszącym się ponad brzegami jeziora Ochrydzkiego. Rozciąga się stąd przepiękny widok na jezioro i otaczające je góry. Monastyr jest jednym z najważniejszych klasztorów prawosławnych znajdujących się na terenie Macedonii. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

5 dzień
Przejazd do stolicy Albanii - Tirany. Spacer po mieście - Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, most turecki. Przejazd do Durres, największego albańskiego kurortu nad Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, w programie tego dnia: Apollonia, ruiny miasta założonego przez Greków w VI w p.n.e na cześć greckiego boga Apolla, bizantyjski monastyr, bunkry z czasów Envera Hodży, następnie Berat - „miasto tysiąca okien”, jedno z najpiękniejszych miast na Bałkanach, położone w środkowej Albanii, nad rzeką Osum. Berat jest albańskim „miastem muzeum” wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Vlora.

7 dzień
Śniadanie, przejazd niezwykle malowniczym wybrzeżem, postój na przełęczy Llogara (1020 m n.p.m.), skąd rozpościera się przepiękny widok na Riwierę Jońską. Przejazd przez Porto Palermo (skalny port okrętów podwodnych, twierdza Alego Paszy) do Sarandy, najbardziej znanego kurortu Albanii, spacer nadmorską promenadą. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień
Śniadanie, wizyta w Butrinti, gdzie znajdują się ruiny antycznego miasta, według legendy wybudowanego przez uciekinierów z Troi. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (resztki murów obronnych, starożytny amfiteatr z III w p.n.e). Przejazd w kierunku Gjirokaster, po drodze osobliwość przyrody Niebieskie Oko, magiczne, rozległe, błękitne źródło, następnie zwiedzanie Gjirokaster - ”miasta srebrnych dachów”, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, spacer brukowanymi, stromymi uliczkami. W programie: zamek, meczet, dom wodza Envera Hodży, obecnie Muzeum Etnograficzne. Przejazd nad Jezioro Ochrydzkie. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Macedonii, wizyta w Parku Narodowym Mavrovo, największym w Macedonii. Na terenie parku znajdują się 52 szczyty o wysokości powyżej 2000 m n.p.m., polodowcowe Jezioro Lokuv, monastyr Św. Jovan Bigorski, jeden z najpiękniejszych i najważniejszych monastyrów w Macedonii. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Nowego Sadu, panoramiczne zwiedzanie miasta, twierdza Petrowarażdin nad Dunajem, unikalna budowla obronna z XVIII w. nazywana „Gibraltarem Dunaju”. Obiadokolacja i nocleg.

11 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • noclegi w hotelach 2 i 3*, pokoje 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie (10 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelach)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych - ok. 40 euro
  • kolacji regionalnej – 10 euro (płatne obligatoryjnie u pilota)
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor