Norweska przygoda

8 dniowa wycieczka do Norwegii - krainy fiordów, spektakularnych wodospadów, trolli, kwitnących jabłoni i wyśmienitego cydru.

Göteborg - Oslo - płaskowyż Hardangervidda - Voringsfossen - Handargerfjord - Ulvik
Skjervefossen - Flåm - Nærøyfjord - Bergen - Hirsthals - Hamburg

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Gdańska, spacer po Starówce. Czas wolny, posiłek we własnym zakresie. Przejazd do Gdyni na terminal promowy StenaLine. Zaokrętowanie na prom do Karlskrony o godz. 20.00. Wypłynięcie o godz. 21.00. Korzystanie z atrakcji i infrastruktury na promie - bary, restauracje, sklepy, strefa duty free. Nocleg na promie.

2 dzień
Śniadanie bufetowe na promie. Przypłynięcie do Karlskrony, wyokrętowanie.
Przejazd do Göteborga - zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Szwecji i jednocześnie największego portu i centrum uniwersyteckiego w całej Skandynawii. W programie: plac miejski Götaplatsen przy Alei Bramy Królewskiej z fontanną Posejdona-symbolem Göteborga, salą koncertową (Göteborgs Konserthus), Teatrem Miejskim oraz Biblioteką Miejską; Haga - jedna ze starszych dzielnic Göteborga, odnowiona w latach 80-tych XX w. z malowniczymi wąskimi uliczkami i nieskończoną ilością uroczych drewnianych domów; Rybny Kościół - czyli hala targowa, która architektonicznie nawiązuje do wyglądu neogotyckich kościołów, stąd też pochodzi jej nazwa, oznaczająca w dosłownym tłumaczeniu “Kościół rybny”. Oprócz targowiska na terenie hali znajduje się także restauracja serwująca dania rybne i owoce morza; Ogród Botaniczny w Göteborgu – największy w Szwecji ogród botaniczny, założony w 1919 roku. Uprawianych jest tu około 16 tys. gatunków roślin. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Oslo, zwiedzanie stolicy Norwegii. W programie: spacer główną ulicą miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdøy – „półwyspie Muzeów”, gdzie znajduje się między innymi Norweskie Muzeum Ludowe, unikalny skansen z zabytkowymi budynkami z okresu od XVII do XIX wieku przeniesionymi z różnych regionów Norwegii i kościołem słupowym z Gol z XIII w. oraz Muzeum Statku Fram. Następnie Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia; słynny gmach Opery Narodowej przypominającej wynurzającą się z fiordu górę lodową. Obiadokolacja i nocleg w Oslo.

4 dzień
Śniadanie, przejazd malowniczą trasą podziwiając dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda, największego plateau w Europie. Następnie najpopularniejszy wodospad w Norwegii – Voringsfossen z imponującym 183 metrowym spadkiem wody, który podziwiać można z punktów widokowych lub spacerując zawieszonymi pomiędzy skałami kładkami. Przyjazd do miejscowości Ulvik, położonej nad Hardangerfjordem słynącej z sadów owocowych ulokowanych na zboczach i produkcji cydru. Soki i cydry jabłkowe produkowane z jabłek Hardanger uznawane są za jedne z najbardziej ekskluzywnych na świecie. Opcjonalnie wizyta w wytwórni cydru połączona z degustacją (ok. 30 €). Zakwaterowanie w hotelu położonym nad samym fiordem z cudownymi widokami na okolicę. Możliwość skorzystania z sauny. Ponadto dla chętnych możliwość przejażdżki szybkimi łodziami motorowymi RIB po Hardangerfjordzie (koszt ok. 70€/os). Niesamowite wrażenia gwarantowane. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku spektakularnego wodospadu Skjervefossen, a właściwie bliźniaczych wodospadów opadających z wysokości 150 metrów. Teren wokół wodospadów posiada ścieżki, schody, punkty widokowe, miejsca odpoczynku i niezwykłą toaletę! Przejazd w kierunku Flåm. skąd udamy się w wyjątkowy rejs po jednym z najpiękniejszych norweskich fiordów, wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO na trasie Flåm – Gudvangen. Następnie przejazd do Bergen. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Bergen - jednego z najpiękniejszych miast Norwegii. W programie: Torget - barwny targ rybny, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Fløyen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Ok. godz. 12.30 zaokrętowanie na prom FjordLine, rejs do Hirtshals w Danii. Obiadokolacja bufetowa z piwem i winem no limit. Możliwość skorzystania z bogatej oferty rozrywkowo-handlowej promu (show, dyskoteka, sklep duty free, bary i kawiarnie, kasyno, kino) . Nocleg na promie.

7 dzień
Śniadanie bufetowe na promie. Wyokrętowanie z promu o. 8.00. Przejazd przez Danię do Niemiec. Przyjazd do Hamburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, przeprawę promową
  • 2 noclegi na promach, kabiny 2-os. wewnętrzne z łazienkami
  • 5 noclegów w hotelach, pokoje 2-os z łazienkami
  • wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • składkę TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, rejsu Flåm -Gudvangen , kolejki na wzgórze Fløyen – równowartość ok. 100€

Galeria:


Ulvik
Skjervefossen
Skjervefossen
Flam
Flam
Flam
Naeroyfjord
Naeroyfjord
Naeroyfjord
Naeroyfjord
Gudvangen
Bergen
Bergen
Bergen
Bergen
Bergen

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor