Przez Normandię i Bretanię

9 dniowa wycieczka do Normandii i Bretanii - niezwykłe krajobrazy, zróżnicowane malownicze wybrzeże, kamienne miasteczka, miniaturowe porty, zamki, średniowieczne opactwa

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Opola o godz. 6.00 ( zbiórka koło Solarisa kilka minut wcześniej ) przejazd przez Niemcy, na nocleg tranzytowy w Belgii okolice Charleroi.
Uwaga: możliwość rezerwacji taniego noclegu w Opolu.

2 dzień
Przejazd do Giverny. Zwiedzanie domu z ogrodem Claude’a Moneta. Miasteczko Giverny stało się słynne właśnie dzięki temu, że swój dom miał tu światowej sławy impresjonista. Artysta mieszkał tworzył od 1883 r. aż do swojej śmierci w 1926 r. Na wielu jego obrazach dostrzeżemy szczegóły zaczerpnięte z ogrodu otaczającego jego dom, a postacie utrwalone na obrazach pozowały mu właśnie nad tym sławnym stawem porośniętym liliami. Przejazd do Rouen, miasta, które już w 911 roku zostało stolicą Księstwa Normandii. Spacer po centrum: Katedra Notre-Dame, kościół St-Ouen, Wielki Zegar, Palais de Justice, Ratusz, przejazd na nocleg w okolicy.

3 dzień
Wycieczka do Etretat, gdzie zobaczymy najbardziej charakterystyczny fragment Alabastrowego Wybrzeża. Przejazd mostem wantowym o długości 2143 m - Pont de Normandie - nad Sekwaną. Honfleur – port obronny z XV wieku, najbardziej malowniczy w Normandii. Tworzyli tu m. in. : Boudin, Pissarro, Renoir i Cezanne. Następnym punktem dnia będzie spacer po plaży w Deauville – kurortu ulubionego przez Paryżan. Miasteczko tworzy niemal jeden organizm w Ttrouville ( oddzielone rzeką La Touques ). Żartobliwie bywa nazywane 21. dzielnicą Paryża. Przejazd do Caen. Spacer po mieście, które w XI wieku było siedzibą Wilhelma Zdobywcy. Przejazd na nocleg w okolicy

4 dzień
Wycieczka do Bayeux, gdzie zobaczymy słynną tkaninę z Bayeux. Imponujące płótno przedstawia normańską inwazję na Anglię i bitwę pod Hastings - ma prawie 70 m długości. Reszta dnia będzie związana z lądowaniem aliantów w Normandii. Arromanches-les-Bains - punkt widokowy z którego można zobaczyć plażę Gold oraz kino panoramiczne znajdujące się obok punktu widokowego (Arromanches 360 - cinema cirrculaire), gdzie można obejrzeć film na temat lądowania w Normandii. Zejście do miasteczka i na plażę. Plaża Omaha - Amerykański Cmentarz Wojskowy oraz Overlord Muzeum. Powrót na nocleg.

5 dzień
Przejazd do Mont-St-Michel – jednego z najpiękniejszych i najbardziej turystycznych miejsc we Francji. Granitowe wzgórze otoczone grubym murem. Na jego szczycie imponujący klasztor z próbującymi sięgnąć nieba smukłymi iglicami. Na zboczach średniowieczne zabudowania. Wokół połacie szaro-błękitnego piasku mieszającego się z wodą i zlewającego z linią horyzontu. Przy przypływie całkowicie oblane morzem, przy odpływie otoczone bezkresną plażą. Ze skromnej kaplicy z VIII wieku wyrosło ogromne benedyktyńskie opactwo. Pielgrzymi przybywali z daleka, aby oddać cześć św. Michałowi Archaniołowi. Przejazd do portowego miasta Saint-Malo, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi. Przejazd na nocleg.

6 dzień
Przejazd do Dinan – miasta ze średniowiecznym centrum ( krótki spacer ). Kolejnym punktem jest Wybrzeże Różowego Granitu. Skała używana jest jako materiał budowlany w okolicznych miastach. Przejazd do Guimiliau, gdzie znajduje się rzeźbiona kalwaria ( prawie 200 figur, wiele z nich ubranych jest w XVI wieczne stroje ). Przejazd na nocleg w okolice Quimper.

7 dzień
Przejazd do Locranon, miasto które bogaciło się od XV wieku dzięki produkcji płótna żaglowego. Z okresu świetności pozostał zespół rezydencji renesansowych oraz kościół św. Ronana. Kręcono tu wiele filmów. Przejazd na Pointe du Raz skalisty przylądek nad Oceanem Atlantyckim. Jest na liście 4 największych atrakcji turystycznych Francji. Jest jednym z najbardziej na zachód wysuniętych punktów stałego lądu Francji. Zwykle strasznie tam wieje, jednak warto się tam wybrać dla widoków i dzikiej przyrody. Można tam wyraźnie poczuć potęgę oceanu. Stamtąd przez Pays Bigouden (znany z wysokich czepków, noszonych do dziś przez kobiety – niestety głównie w czasie festiwali i odpustów) do miejscowości Concerneau. Główną atrakcją tego portu jest XIV wieczne miasteczko, obwarowane granitowym murem. Można się do niego dostać przez most. Powrót na nocleg.

8 dzień
Przejazd do Carnac. Jest tam największe stanowisko prehistoryczne obejmujące około 3000 megalitów, datowanych na 4000 lat p.n.e. Przejazd do położonego na wzgórzu, obronnego miasta Vitre. Najpiękniej prezentuje się średniowieczny zamek z malowniczymi wieżami oraz domami o konstrukcji szkieletowej. Przejazd w okolice Chartres na nocleg.

9 dzień
Zwiedzanie katedry Notre-Dame w Chartres. Budowlę romańską, której wznoszenie rozpoczęto w 1020 roku, zniszczył pożar 1 1194 roku. Z pierwotnej budowli zachowały się: południowa wieża, portal zachodni , krypta i relikwie z welonu Matki Boskiej. Kościół odbudowano w ciągu 25 lat. Po 1250 roku nie wprowadzono już większych zmian. Katedra nie ucierpiała w czasie wojen religijnych i rewolucji francuskiej. Nazywa się ją „Biblią wykutą w kamieniu”. Najciekawszymi elementami katedry są: południowy portyk, portal królewski, krypta, labirynt a przede wszystkim witraże.
Około godziny 12 – 13 wyjazd w drogę powrotną. przejazd nocny.

10 dzień
Przyjazd do Opola w godzinach rannych.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

  • transport autokarem ze wszystkimi opłatami drogowymi i parkingami
  • 8 noclegów w hotelach 2*lub 3* pokojach 2-os. z łazienką
  • 8 śniadań typu kontynentalnego lub wzmocnionego
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł)
  • korzystanie z systemu tour guide
  • kwota w euro to wszystkie wstępy, przewodnik, 7 obiadów w restauracjach Flunch, opłaty miejscowe.


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor