Bretania i Normandia

9 dniowa wycieczka do Normandii i Bretanii - tajemniczych i dzikich krain północnej Francji.

Normandia - niezwykłe krajobrazy, urwiska rzeźbione przez fale w białych kredowych skałach, średniowieczne opactwa
Bretania - niepowtarzalny urok kamiennych miasteczek, miniaturowe porty, fascynująca przyroda, zróżnicowane wybrzeże, latarnie morskie i punkty widokowe, dzikie i groźne przylądki, setki monumentalnych budowli kamiennych epoki neolitycznej, największe w Europie zjawisko pływów morskich.

Termin:

27.06.2020 - 05.07.2020

Cena:

2460 zł

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd na nocleg na terenie Belgii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Alabastrowego Wybrzeża, by w miejscowości Étretat, podziwiać wysokie, skaliste klify i skały o oryginalnych kształtach. Postój w Honfleur - jednym z najbardziej malowniczych portów Normandii. Przejazd w kierunku Caen, miasta zwanego Bramą Normandii, założonego przez Wilhelma Zdobywcę. Nocleg w okolicach Caen.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. Opactwo położone jest na skalistej wysepce, połączonej z lądem groblą. W zatokach Cancale i Mont Saint – Michel, występują najsilniejsze w Europie pływy morskie. Przejazd na Szmaragdowe Wybrzeże, gdzie w krajobrazie dominują piaszczyste plaże, tajemnicze wąskie zatoczki ze szmaragdowym kolorem wody, piękne nadmorskie miasta. Wizyta w Saint-Malo, jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu, niegdyś schronienia piratów. Przejazd na nocleg w okolicy Dinan.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Dinan, średniowiecznego miasta otoczonego murami, spacer po starówce z charakterystycznymi domami szachulcowymi, przejazd na Cap Frehel, gdzie wznoszą się ponad 70-cio metrowe klify, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków. Przejazd w kierunku jednego z najpiękniejszych miejsc w Bretanii - Wybrzeża Różowego Granitu, które tworzą porozrzucane w morzu potężne skały uformowane w przedziwne kształty przez erozyjną działalność wiatru i morza. Okolica słynie również z ciekawej architektury, bogactwa nadmorskiej przyrody (rezerwat ptactwa wodnego Archipelag Siedmiu Wysp). Do najpiękniejszych miejsc należą okolice Ploumanac'h, gdzie kończy się malowniczy szlak pieszy “Ścieżka Celników”; latarnia morska Men Ruz, skąd roztacza się malowniczy widok na skaliste wybrzeże i morze oraz bajkowy zamek z czerwonego granitu wybudowany na malutkiej wyspie Ile de Costaérès. Przejazd na nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wizyta w Guimiliau, gdzie znajduje się unikatowy, typowy dla Bretanii zespół parafialny, składający się kościoła parafialnego, cmentarza, kostnicy i kalwarii z ponad 200 postaciami. Następnie postój w miasteczku Locronan, z pięknym rynkiem i granitowymi domami zdobionymi niebieskimi okiennicami i kolorowymi kwiatami. Przejazd na Pointe du Raz, najbardziej na zachód wysuniętych punktów stałego lądu Francji, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc tego kraju. Przejazd do Quimper, najstarszego miasta Bretanii, spacer po wybrukowanej starówce położonej pomiędzy korytami rzek Odet i Steir, z renesansowymi kamienicami, gotycką katedrą świętego Corentina. Nocleg w okolicy.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Carnac, gdzie znajduje się skupisko neolitycznych menhirów, postój w Auray, spacer malowniczymi uliczkami z szachulcowymi domami, następnie Vannes, które jest doskonałym miejscem eksplorowania malowniczej Zatoki Morbihan. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie, rejs statkiem po Zatoce Morbihan, „małym morzu”, wśród porozrzucanych malowniczych wysp i wysepek. Przejazd do Josselin, które posiada malowniczą starówkę i wspaniały zamek książąt Rohan położony nad rzeką Oust, zbudowany w XV w. w stylu gotyku płomienistego. Przejazd do Rennes, stolicy Bretanii, spacer po mieście. Nocleg.

8 dzień
Śniadanie, przejazd do Vitre, gdzie znajduje się zamek pochodzący z XI wieku, doskonały przykład średniowiecznej architektury obronnej. Przejazd na nocleg na terenie Niemiec.

9 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 8 noclegów ze śniadaniami w hotelach sieciowych typu Premiere Classe, pokoje 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji (możliwość wykupienia dowolnych zestawów w restauracjach samoobsługowych w cenie ok. 10-16 Euro)
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników lokalnych, rejsu statkiem po Zatoce Morbihan - ok. 60 Euro


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor