Złoto Górnego Renu

9 dniowa wycieczka do Niemiec, Szwajcarii i Francji prowadząca od Jeziora Bodeńskiego do Strasburga,
wybitne zabytki historyczne w pięknym kulturowym krajobrazie doliny Górnego Renu
i otaczających ją pasm górskich: Vogezów i Schwarzwaldu.


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Przejazd na nocleg, przy granicy czesko-niemieckiej.

2 dzień
Przejazd przez Niemcy nad Jezioro Bodeńskie. Po drodze zwiedzanie Walhalli - niemieckiego panteonu, zbudowanego przez Ludwika Bawarskiego i przystanek w Ulm aby obejrzeć słynną katedrę. Nocleg w jednej z miejscowości nad jeziorem.

3 dzień
Rano przejazd do St. Gallen, zwiedzanie założonego w VIII w. opactwa benedyktynów (obiekt światowego dziedzictwa) ze słynną biblioteką. Następnie przejazd do Konstancji - zwiedzanie starego miasta, a później wycieczka na słynną Wyspę Kwiatów - Mainau, piękną o każdej porze roku. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu przejazd do Schaffhausen (Szwajcaria), zwiedzanie średniowiecznego starego miasta z romańską katedrą i potężnego wodospadu na Renie, po drodze wizyta w uroczym miasteczku Stein am Rhein, z doskonale zachowaną historyczną zabudową. Dalsza droga prowadzi wzdłuż Renu do Bazylei. Krótkie zwiedzanie starego miasta, w którym zachowała się romańska katedra, mieszczańskie kamieniczki i piękny ratusz. Po zwiedzeniu Bazylei, wieczorem przejazd do Kolmaru (Francja) na nocleg.

5 dzień
Przed południem czas na zwiedzanie zabytków Kolmaru, znanego z malowniczego starego miasta w tym zwłaszcza zakątka zwanego Małą Wenecją, gdzie wysmukłe, szachulcowe domy przeglądają się w wodzie. Chętni mogą także zaglądnąć do Muzeum Unterlinden, którego perłą jest Ołtarz z Isenheim, światowej sławy dzieło Grunewalda. Wczesnym popołudniem przejazd na niemiecką stronę Renu do Fryburga Bryzgowijskiego (40 km). Zwiedzanie historycznego centrum ze słynną gotycką katedrą, ozdobioną 116 metrową wieżą. Powrót do Kolmaru na nocleg.

6 dzień
Rano wyjazd z Kolmaru w stronę Strasburga; po drodze zwiedzanie bajkowego, otoczonego winnicami miasteczka Eguisheim i równie pięknego Riquewirh, romantycznego zamczyska Haut Koenigsbourg oraz wizyta w klasztorze wznoszącym się na skale Mont Sainte-Odile, którego początki sięgają VII w. Wieczorem przyjazd do Strasburga - stolicy Alzacji, zakwaterowanie w hotelu.

7 dzień
Zwiedzanie miasta, którego historyczne centrum jest obiektem światowego dziedzictwa. Do najsłynniejszych zabytków należą: gotycka katedra wzniesiona z czerwonego piaskowca, nastrojowa dzielnica „Mała Francja” z szachulcowymi domami oraz budowle wodne wzniesione przez wybitnego inżyniera Vaubana. Strasburg jest także siedzibą muzeów (zbiory sztuki w Pałacu Rohan!) oraz Parlamentu Europejskiego. Nocleg w hotelu.

8 dzień
Przejazd przez Niemcy do Pilzna (Czechy). Po drodze postój w Norymberdze, krótki spacer po starym mieście, ze zwiedzaniem kościołów św. Wawrzyńca i św. Sebalda, w których znajdują się dzieła Wita Stwosza. Nocleg w hotelu w Pilźnie.

9 dzień
Rano wyjazd z Pilzna, powrót do Krakowa

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 8 noclegów w hotelach i pensjonatach, w pokojach 2-os.
  • wyżywienie: śniadania
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji ok. 160 euro/os
  • biletów wstępu i opłat za przewodników lokalnych 80 euro/os.

Galeria:

Bazylea
Kolmar
Kolmar - Ołtarz z Isenheim
Kolmar
Fryburg
Fryburg
Equisheim
Equisheim
Equisheim
Riquewihr
Riquewihr
Klasztor Sainte-Odile
Strasburg
Strasburg
Strasburg
Strasburg
Strasburg
Norymberga
Norymberga - kościół św. Wawrzyńca, dzieło Stwosza
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor