Perły Szprewaldu

Szprewald - jedyna w swoim rodzaju atrakcja przyrodnicza Brandenburgii. Od 1991 roku stanowi rezerwat biosfery UNESCO. Obszar ten jest gęsto poprzecinany naturalnymi i sztucznymi kanałami, tworzącymi sieć dróg wodnych o długości ok. 300 km. Na ich zwiedzanie można udać się kajakami lub łodziami wycieczkowymi. Płynąc, mija się łąki, pastwiska i lasy oraz zadbane wioski z drewnianymi chatami krytymi słomą lub trzciną, które świadczą o osadnictwie słowiańskim na tym terenie, sięgającym VI wieku. Mieszkający tutaj Serbołużyczanie przez swój język, przepiękne stroje ludowe i zwyczaje nadają regionowi swoisty charakter.

Ogród Różany w Forst * Lubbenau * Branitz * Park Mużakowski


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd w kierunku Niemiec, wizyta w Ogrodzie Różanym w Forst, na terenie którego można podziwiać 40.000 krzewów różanych w ponad 700 odmianach. Wśród nich są takie rarytasy botaniczne jak: róża zielona, róża czteropłatkowa (omeiensis) oraz róża czarna. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Lubbenau, przejażdżka tradycyjnymi łodziami szprewaldzkimi po malowniczych kanałach, w trakcie rejsu degustacja słynnych lokalnych ogórków - najbardziej znanego miejscowego specjału. Następnie krótka przerwa na wyspie Lehde, gdzie znajduje się skansen z ciekawą zabudową, czas wolny na kawę i odpoczynek w niezwykłej scenerii. Powrót łodziami do Lubbenau; czas wolny na zakup lokalnych produktów. Następnie przejazd do Branitz, gdzie znajduje się Park i Pałac księcia Pücklera, jednego z najznamienitszych niemieckich projektantów ogrodów XIX wieku. Centrum założenia stanowi pałac z zabudowaniami gospodarczymi oraz rozległy park ze słynnymi piramidami ziemnymi na środku sztucznego jeziora. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Parku Mużakowskiego, największego i najsłynniejszego parku w stylu angielskim położonego na terenie Polski i Niemiec. Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy, dzieło znanego architekta krajobrazu - księcia Hermanna von Pückler-Muskau został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po stronie niemieckiej znajduje się Nowy i Stary Zamek, folwark, Dom Kawalerów i Oranżeria. W godzinach południowych, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 2 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelu na terenie Polski, pokoje 2, 3-os.
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, rejsu łodzią kanałami Szprewy – ok. 40 €
  • poczęstunek (chleb ze smalcem i ogórkami, piwo) - 5,50 €

Galeria:

Spreewald
Spreewald
Branitz
Branitz
Park Mużakowski, zamek w Bad Muskau

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor