Parki i ogrody Niemiec - Saksonia

4-dniowa wycieczka do Saksonii, w trakcie której zobaczymy: malowniczy Park Mużakowski, ogrody barokowe w Rammenau i Großsedlitz, twierdzę Königstein, skalne miasto Bastei, zespół parkowo-pałacowy w Pilnitz i Augustusburg, zamek rycerski Kriebstein, Moritzburg, jeden z najpiękniejszych w Europie pałaców na wodzie, Drezno - pełną zabytków stolicę Saksonii.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd w kierunku Niemiec, przyjazd do Parku Mużakowskiego, największego i najsłynniejszego parku w stylu angielskim położonego na terenie Polski i Niemiec. Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy, dzieło znanego architekta krajobrazu - księcia Hermanna von Pückler-Muskau został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po stronie niemieckiej znajduje się Nowy i Stary Zamek, folwark, Dom Kawalerów i Oranżeria. Przejazd do Pałacu w Rammenau, który wraz z rozległym parkiem należy do najpiękniejszych założeń barokowych Saksonii. Przejazd na nocleg w okolicy Drezna.

2 dzień
Śniadanie, wizyta w Großsedlitz ogrodzie barokowym, który w wyjątkowy sposób łączy barok włoski i francuski. Podstawowa struktura ogrodu nie została zmieniona od roku 1732 . Dwie oranżerie, liczne wodotryski, rzeźby, niskie, kwietnikowe tarasy oraz budynki po dziś dzień zachowały pełnię swojej świetności. Przejazd do wznoszącej się ponad Szwajcarią Saksońską twierdzy Königstein, jednej z najpotężniejszych twierdz górskich w Europie, której nigdy nie zdobyto. Następnie wizyta w rezerwacie Bastei, imponującym naturalnym mieście skalnym położonym nad rzeką Łabą, na terenie Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Formacje skalane wznoszą się na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. Spacer pośród tych niesamowitych form skalnych dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przejazd do Pillnitz, gdzie znajduje się park i pałac inspirowany stylem chińskim, wzniesiony z początkiem XVII wieku, letnia rezydencja saskiego dworu. Ze względu na swoje położenie bezpośrednio nad brzegiem rzeki Łaby, nazywany jest "Pałacem na wodzie". Wielką atrakcją rozległego parku jest licząca ponad 250 lat kamelia. Powrót na nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Augustusburga, gdzie znajduje się dawny zamek myśliwski i rezydencja elektora saskiego, jeden z najznakomitszych renesansowych zespołów architektonicznych Niemiec. Zamek posiada bardzo ciekawe zbiory muzealne: Muzeum Motocykli, Muzeum Powozów oraz Muzeum Zwierzyny Łownej i Ornitologii Gór Rudaw. We wnętrzach zamkowych znajduje się kolekcja broni, historycznych mebli i szat dworskich, które ilustrują życie na zamku książęcym w epoce renesansu. Następnie przejazd do najpiękniejszego zamku rycerskiego Saksonii, Kriebstein wznoszącego się wysoko nad rzeką Zschopau. Kolejnym miejscem zwiedzania będzie Moritzburg, letnia rezydencja Augusta II Mocnego, należąca do najpiękniejszych w Europie pałaców na wodzie. Powrót na nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Drezna, spacer po mieście, w programie między innymi: Opera Sempera, symbol Drezna Zwinger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss (Rezydencja dynastii Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, Georgentor, Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów), katolicki kościół Hofkirche (katedra) wraz z kryptą Wettynów. Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu w okolicach Drezna, pokoje 2 osobowe z łazienkami
  • 3 śniadania
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników miejscowych - ok.70 euro
  • 3 obiadokolacji - 50 € płatne u pilota

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor