Nad Renem i Mozelą

8 dniowa wycieczka do Niemiec, w programie między innymi: romantyczne zamki i opactwa, malownicze krajobrazy, winnice, zabytki z czasów rzymskich, średniowieczne miasteczka, Szlak Czarownic w Górach Harzu

Weimar * Limburg * Wiesbaden * Dolina Renu * Sankt Goarshausen * Koblencja
Dolina Mozeli * Eltz * Cochem * Maria Laach * Trewir * Kolonia * Brunszwik
Góry Harz * Quedlinburg * Lipsk

Termin:

28.04.2018 - 05.05.2018
09.06.2018 - 16.06.2018
22.09.2018 - 29.09.2018

Cena:

1890 zł

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd w kierunku Niemiec, spacer po Weimarze, mieście Goethego i Schillera, w programie: Ratusz, Pomnik Goethego i Schillera, dom Goethego, park nad rzeką Ilm z letnim domkiem Goethego, nocleg w okolicy Eisenbach.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Limburgu, niezwykle malowniczego miasteczka, pełnego kolorowych, szachulcowych domów, następnie Wiesbaden, elegancka stolica Hesji, położona nad Renem, określana jako „Nicea północy”.Wiesbaden jest jednym z najstarszych miast uzdrowiskowych, znanym od wieków dzięki występującym tutaj gorącym źródłom. Spacer po mieście: Stare Miasto z pałacem, starym i nowym ratuszem oraz neogotyckim kościołem, Dom Zdrojowy z kasynem, Heski Teatr Państwowy, pałac Biebricher Schloss, w stylu barokowym, wznoszący się nad brzegiem Renu, Neroberg z Kościołem Rosyjskim. Nocleg w okolicy Wiesbaden.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie niezwykle malowniczej Doliny Środkowego Renu, ciągnącej się na odcinku 65 km pomiędzy Bingen a Koblencją. Piękno przyrody, zapierające dech w piersiach widoki, niezwykłe zagęszczenie zamków i pałaców wznoszących się ponad nasłonecznionymi winnicami powodują, iż Dolina została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych Europy. Przejazd Doliną Renu do malowniczej miejscowości Bingen am Rhein, rejs statkiem wycieczkowym po Renie z Bingen do Sankt Goar/Sankt Goarshausen, w trakcie którego zobaczymy kilkanaście zbudowanych na opadających do Renu skałach zameczków i ruin, m.in. Reichenstein, Ruine Nollig i Pfalzgrafenstein – imponujący zamek na rzece (koszt.ok. 20€). Wycieczka piesza ok. 2-3 godz. w zależności od wybranego szlaku w okolicach słynnej skały Lorelei, na której według legendy przesiadywać miała piękna złotowłosa czarodziejka kusząca cudnym śpiewem żeglarzy; ze skały rozciąga się piękny widok na zakola Renu. Przejazd do Koblencji, spacer przez stare miasto na słynny cypel Deutsches Eck (Niemiecki Trójkąt) miejsce, gdzie Mozela uchodzi do Renu, twierdza Ehrenbreitstein, unikalny zabytek XIX-wiecznego budownictwa militarnego, przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli. Nocleg w okolicach Koblencji.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Doliny Mozeli, krainy zamków, rozległych winnic i malowniczych widoków. Zwiedzanie bajkowego zamku Eltz położonego na wzgórzu w zakolu rzeki Elzbach. Zamek pochodzi z XII wieku i był rozbudowywany przez kolejne czterysta lat przez członków rodu Eltz. Wnętrze zamku przetrwało niemal nietknięte od czasów średniowiecza, łącznie z meblami, ozdobami, malowidłami ściennymi i arrasami. Następnie przejazd do miejscowości Cochem nad którą góruje potężny zamek Reichsburg. Zwiedzanie miasteczka, możliwość degustacji tutejszych win. Opcjonalnie wizyta w miejscowej winnicy (zwiedzanie i degustacja wina koszt ok. 10€). Czas wolny. Powrót na nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do benedyktyńskiego opactwa Maria Laach położonego nad bezodpływowym jeziorem (Laacher See) wypełniającym kalderę wygasłego wulkanu. Zwiedzanie kościoła i ogrodów. Przyjazd do Trewiru, najstarszego miasta Niemiec, pełnego zabytków ze wszystkich okresów, począwszy od czasów rzymskich, ze słynną bramą Porta Nigra na czele. Powrót na nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Kolonii, zwiedzanie Katedry św. Piotra i NMP wybudowanej w stylu gotyckim, która ze względu na cenne zbiory sztuki średniowiecznej, została wpisana na listę UNESCO, dalsza podróż do Brunszwiku, nazywanego Miastem Lwa. W XII wieku Henryk Lew rozbudował miasto i wzniósł tu swoją rezydencję. Do największych atrakcji w mieście należą: Plac Zamkowy ze słynną rzeźbą Lwa Brunszwickiego, romańska katedra z XII wieku pw. Świętych Błażeja, Jana Chrzciciela i Tomasza Becketta, romańsko-gotycki kościół Św. Marcina z XII wieku, domy Huneborstel i Veltheim oraz gotycki ratusz z XIV wieku. W trakcie przejazdu postój przy formacjach skalnych Externsteine, położonych w Lesie Teutoburskim, w okolicy Detmold. Kompleks składa się z grupy naturalnych wież piaskowcowych, które w zamierzchłych wiekach były wykorzystywane do celów rytualnych. Nocleg w Brunszwiku.

7 dzień
Śniadanie, wizyta w Górach Harzu, przejazd do miejscowości Thale, która leży na szlaku czarownic i jest doskonałym punktem wypadowym w te malownicze góry. Wjazd autokarem na jeden z punków widokowych (Rosstrape lub Hexentanplatz), z których roztacza się panorama na Bodetal. W programie również około godzinny spacer (w jedna stronę) skalistym kanionem rzeki Bode do Czarciego Mostu, możliwość wypicia kawy w gospodzie Koenigsruhe i powrót tą samą drogą. Przejazd do średniowiecznego Quedlinburga, miasteczka wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu zespół ponad 1300 domów szachulcowych oraz romańska kolegiata św. Serwacego, w której został pochowany król Henryk I Ptasznik, przodek dynastii Ottonów, która zapoczątkowała okres świetności Niemiec. Dalsza podróż na nocleg w okolicy Lipska.

8 dzień
Śniadanie, spacer po Lipsku. Z miastem związane są znane postacie m.in. Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Friedrich Schiller, Richard Wagner. Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 7 noclegów ze śniadaniami w pokojach 2-os z łazienkami (hotele 2/3*)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna wariant standard

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, przeprawy promowej, taksy klimatycznej, systemu TOUR guide, ok. 40 € oraz innych atrakcji (ceny podane w programie)
  • obiadokolacji – 100 €/os – płatne u pilota

Rezerwacja:

Termin Cena Rezerwacja on-line
28.04.2018 - 05.05.20181 890 złREZERWUJ
09.06.2018 - 16.06.20181 890 złREZERWUJ
22.09.2018 - 29.09.20181 890 złREZERWUJ

Galeria:

Cochem
Maria Laach kościół opacki, XII/XIII w
Rynek w Trewirze
Porta Nigra w Trewirze
Trewir - katedra i kościół NMP
Lew Brunszwicki na Placu Zamkowym
Skały Externsteine
Quedlinburg
Quedlinburg - relikwiarz św. Serwacego
Lipsk - Stary Ratusz

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor