Nad Renem i Mozelą

8 dniowa wycieczka do Niemiec, w programie między innymi: romantyczne zamki i opactwa, malownicze krajobrazy, winnice, zabytki z czasów rzymskich, średniowieczne miasteczka

Weimar * Limburg * Wiesbaden * Dolina Renu * Sankt Goarshausen * Koblencja * Dolina Mozeli * Eltz * Cochem * Maria Laach * Trewir * Akwizgran * Kolonia * Goslar * Quedlinburg * Wittemberga * Torgau * Miśnia* Görlitz

Termin:

31.08.2024 - 07.09.2024

Cena:

3100 zł‚

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd w kierunku Niemiec, przyjazd do Weimaru, spacer po mieście Goethego i Schillera, w programie: Ratusz, Pomnik Goethego i Schillera, dom Goethego, park nad rzeką Ilm z letnim domkiem Goethego, nocleg w okolicy Eisenach.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Limburgu, niezwykle malowniczego miasteczka, pełnego kolorowych, szachulcowych domów, następnie Wiesbaden, elegancka stolica Hesji, położona nad Renem, określana jako „Nicea północy”.Wiesbaden jest jednym z najstarszych miast uzdrowiskowych, znanym od wieków dzięki występującym tutaj gorącym źródłom. Spacer po mieście: Stare Miasto z pałacem, starym i nowym ratuszem oraz neogotyckim kościołem, Dom Zdrojowy z kasynem, Heski Teatr Państwowy, pałac Biebricher Schloss, w stylu barokowym, wznoszący się nad brzegiem Renu, Neroberg z Kościołem Rosyjskim. Nocleg w okolicy Wiesbaden.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie niezwykle malowniczej Doliny Środkowego Renu, ciągnącej się na odcinku 65 km pomiędzy Bingen a Koblencją. Piękno przyrody, zapierające dech w piersiach widoki, niezwykłe zagęszczenie zamków i pałaców wznoszących się ponad nasłonecznionymi winnicami powodują, iż Dolina została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych Europy. Przejazd Doliną Renu do Rüdesheim am Rhein miasta otoczonego winnicami, słynącego z produkcji wina, znajduje się tu także wytwórnia brandy Asbach Uralt. Wyjazd do pomnika Niederwald, panorama okolicy, następnie rejs statkiem wycieczkowym po Renie z Rüdesheim am Rhein do Sankt Goarshausen, w trakcie którego zobaczymy kilkanaście zameczków zbudowanych na opadających do Renu skałach m.in. Reichenstein, Ruine Nollig i Pfalzgrafenstein – imponujący zamek na rzece. Wycieczka piesza do punktu widokowego na słynnej skale Lorelei, na której według legendy przesiadywać miała piękna złotowłosa czarodziejka kusząca cudnym śpiewem żeglarzy; ze skały rozciąga się piękny widok na zakola Renu. Przejazd do Koblencji, spacer przez stare miasto na słynny cypel Deutsches Eck (Niemiecki Trójkąt) miejsce, gdzie Mozela uchodzi do Renu, twierdza Ehrenbreitstein, unikalny zabytek XIX-wiecznego budownictwa militarnego, przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli. Nocleg w okolicach Koblencji.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do benedyktyńskiego opactwa Maria Laach położonego nad bezodpływowym jeziorem (Laacher See) wypełniającym kalderę wygasłego wulkanu. Zwiedzanie kościoła i ogrodów, przejazd do Doliny Mozeli, krainy zamków, rozległych winnic i malowniczych widoków. Zwiedzanie bajkowego zamku Eltz położonego na wzgórzu w zakolu rzeki Elzbach. Zamek pochodzi z XII wieku i był rozbudowywany przez kolejne czterysta lat przez członków rodu Eltz. Wnętrze zamku przetrwało niemal nietknięte od czasów średniowiecza, łącznie z meblami, ozdobami, malowidłami ściennymi i arrasami. Następnie przejazd do miejscowości Cochem nad którą góruje potężny zamek Reichsburg. Zwiedzanie miasteczka, możliwość degustacji tutejszych win. wizyta w miejscowej winnicy. Czas wolny. Powrót na nocleg w okolicach Koblencji.

5 dzień
Śniadanie, Przyjazd do Trewiru, najstarszego miasta Niemiec, pełnego zabytków ze wszystkich okresów, począwszy od czasów rzymskich, ze słynną bramą Porta Nigra, amfiteatrem rzymskim, Bazyliką Konstantyna, Rzymskim mostem na Mozeli. Następnie przejazd do Akwizgranu zwiedzanie min. Katedry - wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - która była miejscem koronacji dla 30 władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Rynek z XIV wiecznym Ratuszem, Skarbiec (Domschatzkammer) Powrót na nocleg w okolicach Koblencji.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Kolonii, zwiedzanie Katedry św. Piotra i NMP wybudowanej w stylu gotyckim, która ze względu na cenne zbiory sztuki średniowiecznej, została wpisana na listę UNESCO, dalsza podróż w kierunku Goslar, perły Dolnej Saksonii, miasta malowniczo położonego u podnóża Gór Harzu. W trakcie przejazdu postój przy formacjach skalnych Externsteine, położonych w Lesie Teutoburskim, w okolicy Detmold. Kompleks składa się z grupy naturalnych wież piaskowcowych, które w zamierzchłych wiekach były wykorzystywane do celów rytualnych. Nocleg w okolicy Goslar.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Starego Miasta w Goslar, wpisanego na listę UNESCO m.in.: Romańskie palatium cesarskie, Rynek miejski, piękny budynek cechowy Kaiserworth, Ratusz gotycki z XV w, wąskie uliczki, Brama Szeroka, romański kościół obronny św. Kosmy i Damiana, następnie przejazd do Quedlinburga, miasteczka wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu zespół ponad 1300 domów szachulcowych oraz romańska kolegiata św. Serwacego, w której został pochowany król Henryk I Ptasznik, przodek dynastii Ottonów, która zapoczątkowała okres świetności Niemiec. Następnie Wittemberga, zwiedzanie miejsc związanych z Marcinem Lutrem w (kościół miejski, kościół zamkowy (na drzwiach kościoła Marcin Luter umieścił słynne 95 tez), domy Lutra: dom narodzin przy Lutherstraße i dom śmierci przy Andreaskirchplatz (UNESCO). Przejazd na nocleg w okolicy Lipska.

8 dzień
Śniadanie, przejazd do Torgau, krótki spacer po mieście, następnie przejazd do Miśni zwiedzanie między innymi: Wzgórze Zamkowe z Katedrą św. Lana i Św. Donata oraz Saksoński Akropol Zamek Albrechtsburg z XV wieku - pierwsza siedziba Królewsko-Polskiej i Elektorsko-Saskiej Manufaktury Porcelany, przejazd do nadgranicznego miasta Görlitz, uważanego za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec, które wraz z położonym po stronie polskiej Zgorzelcem nazywane jest Europa-Miastem. Zwiedzanie wspaniale odrestaurowanej starówki. Postój na obiad (we własnym zakresie). Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 7 noclegów ze śniadaniami w pokojach 2-os z łazienkami (hotele 2/3*)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna wariant standard

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, taksy klimatycznej, systemu TOUR guide, ok. 90 - 100 €/os – płatne u pilota
  • obiadokolacji

Galeria:

Trewir - katedra i kościół NMP
Akwizgran
Akwizgran - katedra, tron cesarski
Kolonia - katedra
Skały Externsteine
Goslar -  ocalały przedsionek cesarskiej katedry
Quedlinburg
Quedlinburg - relikwiarz św. Serwacego
Lipsk - Stary Ratusz
Miśnia

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor