Różany raj i Niemiecka Wenecja

2 dniowa wycieczka do Niemiec na Dolne Łużyce w trakcie której odwiedzimy:

- Branitz - Park i Pałac księcia Pücklera, jednego z najznamienitszych niemieckich projektantów ogrodów XIX wieku. Centrum założenia stanowi pałac z zabudowaniami gospodarczymi oraz rozległy park ze słynnymi piramidami ziemnymi na środku sztucznego jeziora;
- Ogród Różany w Forst, który o tej porze roku zachwyci zapachem i barwą 40.000 krzewów różanych w ponad 700 odmianach. Park w 2013 roku obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania i został wyróżniony honorowym tytułem „Najpiękniejszego Parku Niemiec”
- poprzecinaną labiryntem kanałów rzeki Szprewy krainę Szprewald, wycieczka łodzią kanałami Szprewy, możliwość degustacji słynnych szprewaldzkich ogórków z pajdą chleba ze smalcem i piwem.
- skansen kultury łużyckiej w Lehde, gdzie można zobaczyć domy serbołużyckich mieszkańców wiosek, poznać ich sposób życia i podziwiać niezwykłe stroje, zwłaszcza kobiet, a także odwiedzić Muzeum Ogórka.
- Lübbenau- urokliwe miasteczko, nazywane stolicą Szprewaldu. W trakcie czasu wolnego możliwość zakupu miejscowych specjałów, w tym ogórkowego piwa.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 6.00, przejazd w kierunku Niemiec, zwiedzanie Pałacu i Parku księcia Pücklera w Branitz, następnie wizyta w Ogrodzie Różanym w Forst. Przejazd na nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Lübbenau, rejs łodziami po kanałach Szprewy, wizyta w skansenie Lehde, spacer po Lübbenau, czas wolny. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu na terenie Polski, pokoje 2, 3-os.
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu (Ogród Różany w Forst, Park i Pałac w Branitz), przewodników lokalnych, rejsu łodzią kanałami Szprewy – ok. 50 €
  • poczęstunek (chleb ze smalcem i ogórkami, piwo) - 6 €
  • obiadokolacji

Galeria:

Ogród Różany w Forst
Ogród Różany w Forst
Spreewald
Spreewald
Spreewald
Spreewald
Spreewald
Spreewald
Spreewald
Skansen Lehde
Skansen Lehde
Skansen Lehde
Spreewald
Skansen Lehde
Skansen Lehde

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor