Zielony Berlin i Poczdam

3 dniowa wycieczka do Berlina i Poczdamu. Zobaczymy zielone oblicze tych miast. Zejdziemy z utartego szlaku, by zobaczyć mniej znane atrakcje, malownicze jeziora, parki i ogrody, pałace, miejsca z listy UNESCO.
W programie nie zabraknie też miejsc z którymi zazwyczaj kojarzy się stolica Niemiec i pobliski Poczdam.

Termin:

26.04.2024 - 28.04.2024

Cena:

1290 zł‚

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd w kierunku Berlina, wizyta w Ogrodach Świata, które są rozległym , parkiem botanicznym, składającym się z kilku ogrodów tematycznych. Znajdziemy tu ogród chiński, japoński, balijski, koreański, orientalny, chrześcijański, włoski i angielski. Ogrody pięknie prezentują się o każdej porze roku. Cały obszar ma bardzo nowoczesne wyposażenie, wieżę widokową, kolejkę linową, place zabaw, sale wystawowe i restauracje. Przejazd na nocleg.

2 dzień
Śniadanie, cały dzień poświęcony zgłębianiu uroków Poczdamu, który niegdyś znajdował się w cieniu Berlina, teraz przeżywa swoją drugą młodość i zachwyca pięknymi pałacami i ogrodami. Odwiedzimy:
- Park i pałac Babelsberg, Glienicker Brücke (Most Szpiegów)
Glienicker Brücke jest jednym z najbardziej znanych mostów NRD. Podczas zimnej wojny przebiegała przez niego granica pomiędzy Berlinem Zachodnim a Wschodnimi Niemcami. Mocarstwa trzykrotnie wymieniały na nim pojmanych szpiegów, stąd jego nazwa. Dziś most Glienicker łączy Berlin z Poczdamem i rozciąga się z niego piękny widok na park i pałac Babelsberg. Neogotycki Pałac Babelsberg został zaprojektowany i wybudowany dla księcia pruskiego Wilhelma Friedricha Ludwiga, późniejszego cesarza Wilhelma I, i przez ponad 50 lat był letnią rezydencją cesarza i jego żony Augusty. W 1990 roku zespół parkowo-pałacowy został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
- pełne zabytków centrum Poczdamu z Bramą Brandenburską, która jest o 21 lat starsza niż ta najsłynniejsza w Berlinie.
- Dzielnicę Holenderską wybudowaną w pierwszej połowie XVII wieku dla rzemieślników holenderskich pracujących przy rozbudowie Poczdamu. Obecnie jest ona największym zespołem architektury holenderskiej w Europie poza Holandią; pełno jest tu świetnych kawiarenek i restauracji.
- Dzielnicę rosyjską – Aleksandrówkę, która jest żywym pomnikiem przyjaźni niemiecko-rosyjskiej. Została wybudowana w hołdzie zmarłemu carowi Aleksandrowi I.
- Nowy Ogród i Pałac Cecilienhof, gdzie odbyła się konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową.
- Rozległy kompleks parkowo-pałacowy Sanssouci z 7 pałacami, w tym najpiękniejszym pałacem Sanssouci wybudowanym w połowie XVII wieku , będącym letnią rezydencją króla Prus Fryderyka II Wielkiego i największym Nowym Pałacem (Neues Palais), który został wybudowany dla rodziny i gości Fryderyka. Park poprzecinany jest 72 kilometrami pieszych ścieżek. Przepiękne są ogrody kompleksu, pielęgnowane przez rzesze ogrodników.
Powrót na nocleg.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Berlina, w programie: Brama Brandenbuska, spacer aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i Alexanderplatz. W trakcie spaceru oglądanie z zewnątrz Uniwersytetu Humboldta, Niemieckiej Opery Państwowej, barokowej katedry św. Jadwigi, pałacu Republiki oraz Czerwonego Ratusza. Następnie wizyta w Pałacu Charlottenburg – największej rezydencji Hohenzollernów. Po południu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów lokalnego przewodnika, opłaty miejscowej, systemu tour guide - - ok.40 euro

Galeria:

Poczdam - kompleks parkowo-pałacowy Sanssouci
Poczdam - Sanssouci
Poczdam - Sanssouci
Poczdam - Sanssouci
Poczdam - Sanssouci
Poczdam - Sanssouci
Poczdam - Sanssouci
Berlin - Brama Branderburska
Berlin - Reichstag
Berlin - katedra
Berlin - Uniwersytet Humboldta
Berlin - Czerwony Ratusz
Berlin - Pałac Charlottenburg
Berlin - Ogród Botaniczny
Berlin - Ogród Botaniczny


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor