Wiosenna Kreta

11 dniowa wycieczka na Kretę. Program 6-dniowego pobytu na wyspie zapoznaje z najcenniejszymi zabytkami od czasów starożytnych, daje pogląd na życie współczesnych mieszkańców Krety, ukazuje piękno śródziemnomorskiej przyrody.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd przez Macedonię w kierunku Grecji. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Kalambaki.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów z XIV i XV w - Meteora, przejazd do Aten, spacer po stolicy. Przejazd do Pireusu, zaokrętowanie na nocnym promie na Kretę (kabiny).

4 dzień
W godzinach rannych przypłynięcie do Iraklionu, głównego miasta Krety. Przejazd na zwiedzanie wykopalisk w pobliskim Knossos, gdzie znajdował się pałac legendarnego króla Minosa, królowej Pazyfae i ich syna Minotaura - pół człowieka, pół byka. Miejsce to jest związane z wieloma legendami i stanowi istotny element greckiej mitologii. Następnie powrót do Iraklionu, zwiedzanie muzeum archeologicznego (najcenniejsze zbiory sztuki minojskiej) i czas na indywidualne spacery po mieście. Przejazd do hotelu w Agios Nikolaos. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie wschodniej części Krety – pętla obejmująca między innymi: gaj palmowy i plażę Vai i Wąwóz Umarłych (pieszo). Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

6 dzień
Śniadanie, wypoczynek na plaży lub opcjonalnie rejs na Santorini, najpiękniejszą wyspę grecką, leżącą w archipelagu Cykladów. Niepowtarzalny charakter temu miejscu nadaje powulkaniczny krajobraz, czarny piasek, białe domy, dziesiątki maleńkich kościółków z błękitnymi kopułami i turkusowe morze. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień)
Śniadanie. Przejazd do zachodniej części wyspy. Po drodze narodowa świętość Kreteńczyków - monastyr Arkadiou, klasztor i plaża Preveli, rozciągająca się przy ujściu rzeki Megalou Potamou, której brzegi porasta gaj palmowy, a woda ma zielonkawą barwę. Następnie Rethimnon, najładniejsze miasto na Krecie, spacer uliczkami miasta, port wenecki, forteca, Meczet Sułtana Ibrahima, Fontanna Rimondi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chanii.

8 dzień
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do wąwozu Samaria, położonego w masywie Gór Białych (Lefka Ori). Wąwóz ma ok. 18 km długości i stanowi jeden z największych cudów natury w Europie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chanii.

9 dzień
Śniadanie. Do południa wycieczka na półwysep Akrotiri, gdzie znajduje się pochodzący z czasów weneckich monastyr Agia Triada i tajemnicze ruiny klasztoru założonego przez św. Jana Pustelnika. Powrót do Chanii, największego miasta Krety, zwiedzanie i zakupy przed zaokrętowaniem na promie. Wieczorem przeprawa promowa do Pireusu.

10 dzień
Przypłynięcie do Pireusu w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg na terenie Serbii.

11 dzień
Śniadanie, dalsza podróż do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 2 przeprawy promowe w kabinach 4-os wewnętrznych
  • 8 noclegów z wyżywieniem - śniadania i obiadokolacje (z wyjątkiem promów)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu - ok. 50 Euro
  • rejsu na Santorini (wodolot, autokar, przewodnik) - ok. 140 Euro
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

Santorini
Santorini
Monastyr Arkadiou, narodowa pamiątka Greków
Ujście rzeki Megalopotamos
Ujście rzeki Megalopotamos
Retimno
Retimno
Retimno
Wąwóz Samaria
Wąwóz Samaria
Wąwóz Samaria
Półwysep Akrotiri
Półwysep Akrotiri
Chania
Chania