Korsyka - l'isola della bellezza

10 dniowa wycieczka krajoznawcza autokarem na Korsykę, dzięki urzekającym krajobrazom zwaną „wyspą piękna”. W programie: Ajaccio, Bastia, Bonifacio i Corte, rezerwat Scandola, wąwóz Restonica, wykopaliska w Filitozie, romańskie kościółki i urocze górskie wioski. Korsyka jest także znana z wysokiej jakości wyrobów spożywczych - win, serów, wędlin i słodyczy.

Bastia * Patrimonio * Sant Antonino * Calvi * Galeria * Scandola * Calanche * Cargese
Ajaccio * Filitosa * Bonifacio * Porto Vecchio * Corte * Restonica * Murato * Bastia


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa późnym popołudniem, jazda w kierunku Savony, noc w autokarze.

2 dzień
Po przyjeździe do Savony zaokrętowanie na promie płynącym na Korsykę. Nocleg w kajutach na promie.

3 dzień
Przypłynięcie do Bastii wczesnym rankiem. Przejazd poprzez góry na północno-zachodnie wybrzeże do miejscowości Galeria położonej u ujścia rzeki Fango. Po drodze: Patrimonio - ośrodek winiarstwa, urocze Sant Antonino wznoszące się na szczycie skalistej góry, Calvi - cytadela i położony u jej stóp port. Nocleg w Galerii w hotelu.

4 dzień
Przed południem spacer wzdłuż zatoki Galeria do ujścia rzeki Fango, wypoczynek nad wodą i przejazd w głąb doliny (rezerwat biosfery), po południu rejs do rezerwatu Scandola, dla podziwiania niezwykłych form skalnych. Nocleg w Galerii.

5 dzień
Przejazd nadmorską szosą (widoki!) do Ajaccio, po drodze spacer do skał Calanche i przystanek w Cargese, zamieszkałym dawniej przez Greków. Po południu zwiedzanie Ajaccio - dom Buonapartych, wyśmienita galeria sztuki, kościoły. Nocleg w Ajaccio.

6 dzień
Rano przejazd do Filitosy, rozległego stanowiska archeologicznego z menhirami i budowlami megalitycznymi, a następnie do Bonifacio, słusznie uważanego za najpiękniejsze miasto Korsyki. Zwiedzanie rozpocznie się od spaceru wzdłuż klifów, skąd rozciągają się niezwykłe widoki. Późnym popołudniem przejazd do Porto Vecchio na nocleg.

7 dzień
Przejazd do położonego w górach Corte, miasta będącego symbolem korsykańskiej tożsamości. Wycieczka busami do wąwozu Restonica, prowadzącego w samo serce gór aby podziwiać wspaniałe krajobrazy przypominające Tatry. Po wycieczce w góry, zakwaterowanie w hotelu w Corte i sposobność do zwiedzenia tego malowniczego miasta.

8 dzień
Po opuszczeniu Corte, przejazd do górskiej wioski Murato gdzie znajduje się romański kościółek San Michele, jeden z symboli Korsyki. Następnie dojazd do Bastii, zwiedzanie miasta i czas na zrobienie zakupów przed zaokrętowaniem na promie. Rejs powrotny do Savony, noclegi w kajutach.

9 dzień
Przejazd na trasie Savona - Graz. O ile droga przebiegnie bez zakłóceń (możliwość korków) późnym popołudniem będzie czas na spacer po historycznym centrum Grazu. Nocleg w hotelu na przedmieściach miasta.

10 dzień
Powrót do Krakowa, przewidywany przyjazd ok. godz. 18.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • bilety promowe
  • noclegi w hotelach klasy ** i ***, według programu
  • śniadania i obiadokolacje na Korsyce, w Grazu tylko śniadanie
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

  • wyżywienia na promie i kolacji w Grazu
  • opłaty za rejs do rezerwatu Scandola
  • opłaty za wjazd do wąwozu Restonica
  • biletów wstępu do muzeów i innych zwiedzanych obiektów

Galeria:

Zatoka Girolata
Widok na zatokę Girolata
Zatoka Porto
Skały les Calanche
Les Calanche i zatoka Porto
Ajaccio - pomnik Napoleona
Ajaccio - Galeria Fesch, Veronese: Leda z łabędziem
Filitosa
Filitosa
Klify Bonifacio
Bonifacio
Bonifacio od strony portu
Restonica
Turnie /Punta Capitellu/ nad doliną Restonica
Wieczór w Corte
Twierdza w Corte
Romański kościół San Michele de Murato
Bastia - stary port
Bastia - stary port
Bastia - rury kanalizacyjne

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor