Kopenhaga i Fiordy Norwegii

8 dniowa wycieczka do Danii i Norwegii w trakcie której zobaczymy królewskie stolice, najpiękniejszy i najpotężniejszy zamek Danii, bajkową krainę norweskich fiordów, dziką i nieskażoną przyrodę, widowiskowe wodospady, imponujące lodowce, piękne miasteczka, niezwykle malownicze trasy, z licznymi serpentynami, przepaściami i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień: Rostock
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Rostocku, spacer po Starówce, która wybudowana została jeszcze w czasach Hanzy, w okresie największej świetności miasta. Zabudowania są typowo gotyckie, w większości z czerwonej cegły. Zaokrętowanie, około godz. 23:00 wypłynięcie promu do Trelleborga.

2 dzień: Trelleborg - most Øresund - Kopenhaga - Frederiksborg - Helsingor - Helsingborg
Śniadanie na promie, około godz. 6:00 przypłynięcie do Trelleborga, przejazd w kierunku Malmö, przejazd najdłuższym w Europie mostem Øresund długości ok.16 km (most , sztuczna wyspa, tunel) przebiegającym nad cieśniną Sund, łączącym szwedzkie Malmö i stolicę Danii, dalej kontynuacja jazdy do Kopenhagi. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy Dani uznawanej za jedno z najładniejszym skandynawskich miast, w programie m.in. kopenhaska Syrenka, postać z baśni Jana Christiana Andersena, Cytadela, fontanna Bogini Gefion, Christianborg – siedziba duńskiego parlamentu, Katedra – miejsce koronacji wielu duńskich monarchów, Rundetarn – okrągła wieża oraz Nyhavn – malownicza dzielnicę z XVIII – wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami, spacer głównym deptakiem miasta – Stroget, Następnie przejazd do Hillerod i zwiedzanie zamku Frederiksborg Slot – najpiękniejszego i najpotężniejszego zamku Danii. Przejazd do Helsingor, krótka przeprawa promowa do Helsingborg. Następnie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji do granicy z Norwegią, nocleg.

3 dzień: Oslo - Lillehammer
Śniadanie. Przejazd do Norwegii przez łączący oba kraje imponujący most Svinesund o dł. 704 m, ze wspaniałym widokiem na Iddefjord. Przejazd do Oslo, stolicy Norwegii malowniczo położonej nad brzegiem Oslofiordu. Zwiedzanie Oslo z miejscowym przewodnikiem: pałac królewski, gmach parlamentu, katedra, park Vigelanda, w którym można podziwiać wspaniałe rzeĽby Gustava Vigelanda, ratusz - symbol miasta w którym wręcza się   Pokojową Nagrodę Nobla wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów. Następnie przejazd do Lillehammer, krótki pobyt w parku olimpijskim, a w miarę wolnego czasu wizyta w Maihaugen, jednym z najpiękniejszych skansenów Norwegii (150 NOK). Przejazd na nocleg.

4 dzień: Droga Trolli - Droga Orłów - Geirangerfjord - Forde
Śniadanie, przejazd w okolice Åndalsnes, gdzie znajdują się jedne z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Norwegii: Ściana Trolli, najwyższa pionowa ściana w Europie, o wysokości ponad 1200m i Droga Trolli, niezwykle malownicza trasa, z licznymi serpentynami. Przejazd Drogą Troli, następnie krótka przeprawa promowa przez Norddalsfjord. Dalsza podróż w stronę słynnej Drogi Orłów i Geiranger, jednej z najpiękniej położonych miejscowości w Norwegii. Postój w punkcie widokowym z widokiem na Geirangerfjord, wpisany na listę UNESCO. Rejs promem po Geirangerfjord w stronę Hellesylt, podziwianie wspaniałych wodospadów, m.in. Siedmiu Sióstr i Zalotnika. Następnie przejazd w kierunku Stryn krótki, postój nad Nordfjordem, dalsza podróż do Forde, nocleg.

5 dzień: Forde - Fjærland - Sognefjord - Flåm - Voss - Bergen
Śniadanie. Przejazd w stronę Parku Narodowego Jostedalsbreen, wizyta w Muzeum Lodowcowym w Fjærland, w którym można zapoznać się bardzo ciekawą wystawą multimedialną poświęconą lodowcowi Jostedalsbreen i zmianom klimatycznym, spacer do jęzora lodowca Boyabreen.Przejazd w stronę Sogndal, położonego nad brzegiem słynnego Sognefjord, przeprawa promowa Mannhelle - Fodnes. Dalsza podróż w kierunku Flåm, przejazd najdłuższym tunelem w Norwegii – ok. 25 km. Z Flåm fakultatywnie przeprawa promowa (koszt dodatkowy ok. 265 NOK) najpierw przez Aurlandfjord a następnie Nærofjordem do Gundvagen (odnogi fiordu Sognefiorden), krótki postój w porcie lub dla osób nie korzystających z wycieczki przejazd autokarem do GUDVANGEN i ok. 1,5 godzinny postój w porcie. Przejazd w kierunku Voss. Postój w punkcie widokowym, skąd można podziwiać kilkudziesięciometrowe wodospady Tvindefossen. Dalsza podróż w kierunku Bergen. Nocleg.

6 dzień: Bergen - Hardangerfjord - płaskowyż Hardandervidda
Śniadanie. Przejazd do Bergen, zwiedzanie miasta, m.in.: popularny targ rybny i kwiatowy, stary port Bryggen ze słynnym nabrzeżem z pięknymi hanzeatyckimi domami figurującymi na liście UNESCO, skansen Stare Bergen, wieża Rosenkrantza. Wjazd kolejką torową na górę Fløyen, 320 m n.p.m., skąd roztacza się wspaniały widok na Bergen. Następnie podróż wzdłuż pięknego Hardangerfjord do Fossli. Krótki postój przy Vøringsfossen - wspaniałym wodospadzie o 182-metrowym spadku wody. Przejazd przez największy górski płaskowyż Europy - Hardangervidda. Nocleg w okolicy Oslo.

7 dzień: Trelleborg
Śniadanie, przejazd w kierunku Trelleborga. Jeżeli czas na to pozwoli zwiedzanie Malmö - spacer po Starówce, Ratusz, Kościół Św. Piotra, Turning Torso - najwyższy budynek mieszkalny w Skandynawii. Około godz. 23:00 wypłynięcie promu do Rostocku.

8 dzień: Rostock
Śniadanie na promie, wyokrętowanie ok. godz. 6.00. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

 • transport autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd), a w przypadku mniejszej grupy małym autokarem 29+2 (klimatyzacja, dvd)
 • przeprawy promowe (miejsca pokładowe): Rostock - Trelleborg, Trelleborg - Rostock
 • przeprawy promowe wewnętrzne, płatne mosty, tunele, wjazdy do miast
 • 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami
 • 1 nocleg w hostelu, w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami
 • 7 śniadań
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie (w Signal Iduna) - KL 20000 Euro+ NW 15000 PLN+ bagaż 1000 PLN

Cena nie zawiera:

 • opłat za bilety wstępu i przewodników lokalnych: ok. 200 DKK, ok.520 NOK
 • 7 obiadokolacji - dla chętnych dopłata do obiadokolacji ok. 690 zł (możliwość wykupienia tylko przed rozpoczęciem wycieczki w dniu wpłaty pełnej kwoty wycieczki, zgłoszenie w dniu zapłaty zaliczki)
 • dopłaty do kabiny 4 osobowej na promach: Rostock - Trelleborg i Trelleborg - Rostock, koszt ok.260 zł (możliwość wykupienia tylko przed rozpoczęciem wycieczki w dniu wpłaty pełnej kwoty wycieczki, zgłoszenie w dniu zapłaty zaliczki)
 • dopłaty do kabiny 2 osobowej na promach: Rostock - Trelleborg i Trelleborg - Rostock, koszt ok. 420 zł (możliwość wykupienia tylko przed rozpoczęciem wycieczki w dniu wpłaty pełnej kwoty wycieczki, zgłoszenie w dniu zapłaty zaliczki)

Uwagi:

Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nie przekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na wycieczce (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny). Nadbagaż nie będzie zabierany.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor