"Jesienny urok Podlasia" czyli skąd odlatują żurawie

7 dniowa wycieczka przyrodniczo-krajoznawcza na północny wschód Polski. W programie 3 parki narodowe – Białowieski, Biebrzański i Wigierski oraz liczne cenne obiekty historyczne. Urzekające jesienne krajobrazy i szansa na zobaczenie dzikich zwierząt w tym odlatujących żurawi.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Przejazd z Krakowa do Białowieży, po drodze Drohiczyn nad Bugiem (dawna stolica Podlasia) i Grabarka (prawosławne sanktuarium), w Białowieży spotkanie z przewodniczką, która będzie towarzyszyła grupie przez kolejne dni;

2 dzień
Białowieża malownicza osada wśród puszczy, z zabytkami z XIX i XX w., Puszcza Białowieska - piękna i ciekawa o każdej porze roku, wejście do rezerwatu ścisłego.

3 dzień
Tatarskim szlakiem na Suwalszczyznę - Bohoniki, Kruszyniany (miejscowości gdzie mieszkają lub mieszkali polscy Tatarzy) oraz pięknie położony Supraśl z prawosławnym monasterem.

4 dzień
Wigierski Park Narodowy - to nie tylko duże jezioro, ale też malownicze pagóry, rzeczki, dystroficzne jeziorka, cieniste lasy i słynny zespół zabytkowy dawnego eremu kamedułów.

5 dzień
Augustów i Kanał Augustowski - niezwykły zabytek techniki, Biebrzański Park Narodowy - wycieczka piesza (do 10 km) w okolicy leśniczówki Grzędy, gdzie jeszcze przed utworzeniem Parku znajdował się rezerwat Czerwone Bagno. Na trasie znajdują się torfowiska, piękne lasy na pagórkach zwanych grądami, oraz ciągnące się pasmami wydmy. Wieczorem dla chętnych spacer łodzią po Narwi z dużą szansą spotkania bobrów.

6 dzień
Dolina Biebrzy - wycieczka dookoła Basenu Południowego, z wejściami w głąb bagien po specjalnych ścieżkach i pomostach, Twierdza Osowiec - forteca położona pomiędzy bagnami, z pięknym widokiem na Dolinę Biebrzy;

7 dzień
Droga powrotna do Krakowa, po drodze zabytkowy Tykocin, małe miasteczko z wielką historią, które zachowało stary układ urbanistyczny z podziałem na część żydowską (zachowana zabytkowa synagoga) i chrześcijańską. Pożegnanie z przewodniczką.

O tej porze roku jest szansa na obserwacje ptaków, w tym stad żurawi zbierających się na polach i łąkach, łatwiej też niż latem o spotkanie różnych zwierząt. Krajobrazy są piękne. Liście już się przebarwiają, a wieczorami i rankami nad ziemią zbierają się mgły....

Wycieczkę poprowadzi dr Renata Kosińska, która jest biologiem-terenowcem, długie lata pracowała w Białowieskim Parku Narodowym, ma licencję przewodnika na BPN, a dla Eko-Tourist prowadziła już wiele wycieczek, w tym grupy zagraniczne. Razem z mężem Markiem pasjonuje się fotografowaniem przyrody, ich zdjęcia zostały wykorzystane w dziesiątkach publikacji.

Cena zawiera:

  • transport
  • 6 noclegów ze śniadaniami w pensjonatach, pokoje 2-os z łazienkami
  • 4 obiadokolacje
  • przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, wynajęcia łodzi, 2 obiadokolacji w Białowieży


Galeria:


Żubry
Białowieski Park Narodowy
Białowieski Park Narodowy
Białowieża
Białowieża
Białowieża
Kruszyniany, meczet
Kruszyniany, cmentarz tatarski
Supraśl
Jeziorko dystroficzne w Wigierskim PN
Wigry, klasztor kamedułów
Wigry, klasztor kamedułów
Kanał Augustowski, śluza
Kanał Augustowski, śluza
Biebrzański Park Narodowy, Grzędy
Biebrza wpada do Narwi
Wieczór nad Biebrzą
Wieczór nad Biebrzą
Żurawie, fot. Marek Kosiński
Żurawie, fot. Marek Kosiński
Żurawie, fot. Marek Kosiński
Tykocin
Tykocin
Tykocin
Tykocin

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor