Holandia - tulipanowy zawrót głowy
w ogrodach Keukenhof

Wyjazd bez nocnych przejazdów

W programie ponadto cudowna Brugia i Gandawa oraz Ogrody Herrenhausen w Hanoverze

Termin:

01.05.2024 - 04.05.2024

Cena:

2090 zł‚

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na nocleg na terenie Holandii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd na teren belgijskiej prowincji Flandria, która w średniowieczu była jednym z największych ośrodków gospodarczych Europy, a Gandawa - drugim co do wielkości miastem Europy. Spacer po zabytkowym centrum miasta, z pięknymi średniowiecznymi domami cechowymi i katedrą z niezwykłym ołtarzem Baranka Mistycznego. Następnie przejazd do Brugii, która dzięki sieci czynnych kanałów nazywana jest często drugą Wenecją. Spacer malowniczymi uliczkami biegnącymi wzdłuż kanałów. Ponadto w programie: rynek miejski z symbolem miasta 83 metrową dzwonnicą i czworobocznymi sukiennicami, Bazylika Świętej Krwi z relikwią krwi Chrystusa, ratusz z piękną, zakończoną .wieżyczkami fasadą, zdobioną replikami posągów hrabiów i hrabin Flandrii. Przejazd na nocleg

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Keukenhof - wyjątkowego ogrodu, jednej z największych wiosennych atrakcji Holandii. Na obszarze 32 ha można tu podziwiać ponad 7 milionów roślin cebulowych – tulipanów wszelkich możliwych odmian , żonkili, narcyzów, hiacyntów. Niewątpliwą przyjemnością jest spacer kilometrami alejek pośród pięknie zaaranżowanych rabat oraz ogrodów różnego typu (Naturalny, Japoński, Muzyczny czy Historyczny). Z balkonu wiatraka pochodzącego z 1892 r. lub z nowej platformy widokowej można spojrzeć z góry na całe to „morze kwiatów”. Ilość i różnorodność kwitnących tu roślin naprawdę zapiera dech w piersiach. Atrakcją Keukenhof są również zmieniające się co tydzień wystawy kwiatów ciętych. Ich przepiękne aranżacje prezentowane są w pawilonie Oranje Nassau. W pawilonie Księcia Willema Alexandra można podziwiać stałą wystawę tulipanów, a w pawilonie Królowej Beatrix zauroczą orchidee i anturium. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec, w okolicy Hanoveru.

4 dzień
Śniadanie, wizyta w ogrodach królewskich Herrenhausen w Hanoverze. W powstałych ponad 300 lat temu ogrodach udało się zachować, w niezmienionej formie, najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny. Grossergarten (Wielki ogród) zaliczany jest do najważniejszych ogrodów barokowych Europy i stanowi serce kompleksu z licznymi fontannami, w tym Wielką Fontanną wybijająca wodę na wysokość 70 m , wodotryskami, altanami, bogatymi rabatami kwiatowymi i wspaniałymi rzeźbami, przejazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 3 noclegi ze śniadaniami w hotelach, pokoje 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • obowiązkowa składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, przewodników lokalnych, systemu słuchawkowego tour guide, taksy klimatycznej – ok. 70 €
  • obiadokolacji

Galeria:


Wycieczka Holandia - Keukenhof
Gandawa
Gandawa
Gandawa
Gandawa
Brugia
Brugia
Brugia
Brugia
Hanover, Herrenhausen

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor