Floriade EXPO 2022
oraz parki i ogrody Niderlandów

5-dniowa wyprawa szczególnie polecana miłośnikom kwiatów, ogrodów, malowniczych zamków i pałaców

W programie:
- Floriade EXPO 2022 – Światowa Wystawa Ogrodnicza odbywająca się w Niderlandach co 10 lat
- Appeltern - największy park inspiracji ogrodowych w Niderlandach
- Utrecht - pełne zabytków miasto uniwersyteckie nazywane „Małym Amsterdamem”, poprzecinane siecią kanałów, z uroczymi restauracyjkami na nabrzeżach
- Zamek De Haar - jeden z najpiękniejszych zamków Niderlandów mający wygląd średniowiecznej fortecy z bramami i wieżami, fosami oraz mostami zwodzonymi oraz pięknymi ogrodami
- Pałac Het Loo - niderlandzki Wersal, dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej z pięknymi barokowymi ogrodami
- Giethoorn - malownicza wioska nazywana "holenderską Wenecją", ze względu na labirynt kanałów wodnych

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na nocleg na terenie Niderlandów. Opcjonalnie kolacja w hotelu.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Appeltern. Wizyta w największym parku inspiracji ogrodowych w Niderlandach. Na powierzchni 15 hektarów utworzono ponad 200 małych, odrębnych ogródków modelowych, obsadzonych pięknymi kompozycjami roślinnymi, wyposażonych w meble ogrodowe i różnego rodzaju dodatki. Każdy ogródek, zaprojektowany przez architektów krajobrazu jest inny. Mogą być inspiracją i pomocą w stworzeniu własnej oazy zieleni w ogrodzie, na tarasie, czy na balkonie. Znajduje się tu również Narodowy Ogród Bylin, który ma powierzchnię 1 ha i zawiera specjalnie dobrane piękne kompozycje bylin w tysiącach kolorów i rodzajów, znakomicie wyglądające przez cały rok. Przejazd w kierunku Utrechtu, wizyta w Zamku De Haar, największym i jednym z najpiękniejszych zamków w Niderlandach. Zamek otoczony jest rozległym parkiem i pięknymi ogrodami. Przejazd do Utrechtu, spacer po tym pełnym zabytków mieście uniwersyteckim, poprzecinanym kanałami o nietypowych nabrzeżach, z uroczymi restauracjami położonymi tuż nad wodą. Czas wolny, kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicy Amsterdamu.

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Almere. Wizyta na Światowej Wystawie Ogrodniczej Floriade EXPO 2022. Wystawa organizowana jest w Niderlandach co 10 lat. W tym roku jej tematem przewodnim jest hasło „Growing Green Cities”, co oznacza zielony rozwój miast. Wystawa skupi się na potrzebie połączenia przyrody i życia w mieście. Zostaną zaprezentowane ekologiczne rozwiązania z całego świata, które mają uczynić miasta piękniejszymi, niezależnymi i bardziej zrównoważonymi. Podczas zwiedzania można będzie przetestować projekt miejskich kolejek linowych jako zrównoważonego środka transportu i zobaczyć teren Floriade z wysokości 35 metrów, podróżując kolejką linową o długości 850 metrów, łączącą południową i północną część parku. Kolacja we własnym zakresie. Powrót na nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przyjazd w kierunku Apeldoorn, wizyta w dawnej letniej rezydencji królewskiej Het Loo. Pałac w stylu baroku holenderskiego otacza imponujący ogród zaprojektowany na wzór ogrodów wersalskich. Najbardziej reprezentacyjny jest Ogród Dolny z kunsztownymi parterami roślinnymi i fontannami. Znajdziemy tu też Ogród Górny z imponującą fontanną, neoklasycystyczną kolumnadę oraz powstałe w XVII wieku prywatne ogrody króla i królowej. Przejazd do Giethoorn, malowniczej wioski nazywanej "holenderską Wenecją", ze względu na labirynt kanałów wodnych. Przejazd na nocleg w pobliżu granicy z Niemcami. Opcjonalnie kolacja w hotelu.

5 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 4 noclegi ze śniadaniami na terenie Niderlandów, pokoje 2-os z łazienkami
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • obowiązkowe składki na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji
  • biletów wstępu i opłaty miejscowej w hotelach, ok. 90-100€
  • dopłata do pokoju 1os – 690 zł

Galeria:

Utrecht
Floriade - wizualizacja
Floriade - wizualizacja
Floriade - wizualizacja
Floriade - wizualizacja
Het Loo
Het Loo
Het Loo
Giethorn
Giethorn
Giethorn
Giethorn
Giethorn
Giethorn


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor